Абітурієнту // Вступаємо до ВНЗ // Статті // Як якісно та швидко підготуватис...

реєстрація

Як якісно та швидко підготуватися до іспитів

Непомітно, але швидко наближаються випускні іспити. Справа ніби й не хитра, але що робити, якщо Ви, м'яко кажучи, цілий рік прогуляли?

Не секрет, що для успішного складання іспиту необхідно добре володіти предметом. У той же час, у абітурієнтів та й у студентів дуже мало часу на глибоке вивчення екзаменаційних предметів. А викладачам подобається, коли учень не тільки добре володіє предметом, але ще й може викласти його суть своїми словами. Для того, щоб швидко та якісно засвоїти новий предмет, не обов'язково витрачати на це багато часу. Можна застосувати методику потрійного прямого та зворотного конспектування, яка потребує всього 40-60 годин (4-5 днів) самостійної, сумлінної роботи, щоправда, вона більше підходить для засвоювання гуманітарних наук. Отже, почнемо наздоганяти втрачений час і знання.

Для початку необхідно визначитися, який саме предмет Ви збираєтеся вивчати і коли, кому та де Ви плануєте здавати екзамен? Якщо у Вас ще є 5-6 днів, можете бути певні - якщо ці дні Ви гарно попрацюєте, відмінна оцінка Вам гарантована. Спочатку знайдіть один з найкращих підручників з предмету, який Ви збираєтеся "опановувати", (обсягом не більше ніж 300-450 сторінок). Це можна зробити за 3-4 години. Для цього можна просто зателефонувати своїм однокласникам або знайомим, які здавали подібний іспит раніше.

Далі необхідно прочитати підручник, засвоюючи суть предмету, основні терміни, та взаємозв'язок між ними. На це в середньому потрібно 10-12 годин роботи. Головне, щоб у Вас було уявлення, для чого ці знання, та де, коли і як їх можна використати на користь собі і людям.

Коли Ви закінчите читати підручник, Вам необхідно буде зробити перший повний конспект із прочитаного підручника - це ще 10-12 годин роботи. Конспект необхідно писати таким чином, щоб користуючись ним, Ви могли чітко й правильно відповісти на всі запитання викладача стосовно предмету. Після цього підручник закрийте і відкладіть. Далі працюйте тільки з власними конспектами.

Ось де і починається творча робота. Тепер необхідно зробити з власного повного конспекту коротенький, у якому Ви вже будете передавати суть предмету своїми словами. На цю роботу необхідно ще 6-8 годин. Добре, якщо Ви зумієте підібрати яскраві асоціації до основних понять та явищ предмету, який вивчаєте.

Наступний крок є переломним: Ви переходите від простого вивчення предмету до творчого процесу - складання нового підручника. Уявіть собі, що пишете короткий посібник для своїх друзів, яким необхідно буде вивчати цей предмет. Для цього Вам необхідно, користуючись власним коротким конспектом, зробити тезисний виклад матеріалу (визначення основних понять, дат, приклади до них) за 4-6 годин. Фактично, цей тезисний конспект, написаний Вашими словами, являє собою зміст нового підручника, який Ви почали писати.

Далі у зворотному порядку. З тезисного конспекту Вам необхідно розписати якомога ширше матеріал, тобто відтворити по пам'яті короткий конспект (це ще 4-6 годин). Можете додати трохи гумору та прикладів із власного досвіду (якщо такі вдало підходять до змісту написаного).

Аналогічно з короткого конспекту Ви відтворюєте повний конспект (ще 8-10 годин роботи). Це і буде Ваш власний підручник з предмету, який Ви, сказати правду, вже непогано засвоїли.

Після усієї зробленої роботи перевірте, наскільки точно Ви відтворили своїми словами матеріал, який був викладений у підручнику. Якщо Вам вистачить терпіння сумлінно виконати всю роботу, то, без сумніву, будете мати дуже глибокі знання з обраного предмету. Успіху Вам і будьте завжди розумними!

Іван Васильчишин, директор
тренінгового центру
"Клуб Камертон",
джерело: Помічник абітурієнта,
№2(64), 2007, с. 43

Попередня сторінка розділу: Статті

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.