Освіта за кордоном // Статті // Навчання у Німеччині

реєстрація

Зверніть увагу!

Навчання у Німеччині

Наука та дослідження в Німеччині мають давні традиції. Чимало ВНЗ славляться багатовіковою історією. У Німеччині функціонує значна кількість ВНЗ і студенти всіх національностей можуть навчатися у будь-якому державному інституті.

Чому варто навчатися в Німеччині?

Перший німецький університет був заснований 1386 року в Гайдельберзі. Сьогодні першокласну освіту пропонують понад 300 вищих навчальних закладів Німеччини.

Німецька мова, яка є рідною для понад 100 мільйонів осіб - це найбільш розповсюджена в Європі мова.

Завдяки численним програмам сприяння існує багато можливостей суттєво скоротити кошти, необхідні для життя студента в період навчання.

Широкі можливості проведення дозвілля, що їх пропонують німецькі ВНЗ, доповнюють різноманітні пропозиції поза межами студмістечка: спорт, культура та багато інших способів проведення вільного часу.

Найпопулярніші стипендіальні програми для студентів

Стипендії для написання дипломних робіт для студентів-германістів

Дані стипендії пропонують студентам германістики, німецької філології та перекладознавства. Це надає їм можливість перебувати у німецькому ВНЗ з метою підготовки дипломних праць, захист яких вже відбуватиметься на Батьківщині.

Для написання дипломної роботи виділяється від 1 до 3 місяців. Розмір стипендії становить 615 евро на місяць, а також надається одноразова допомога на навчання, придбання книжок та оренду житла. До вартості стипендії також входить медичне страхування та часткова компенсація проїзду.

Претендувати на дану стипендію можуть висококваліфіковані студенти до 32 років, які на початку стипендії навчатимуться на останньому курсі та готуватимуть дипломну роботу. Від претендентів вимагається проект дипломної роботи та робочий план на час перебування у Німеччині. Необхідною є також письмова згода німецького викладача, в якій вказується готовність взяти на себе наукове керівництво над запланованою роботою.

ERP-річні стипендії для студентів-економістів

Стипендії пропонуються іноземним студентам, які прагнуть навчатися протягом двох семестрів у німецькому державному ВНЗ у галузі економіки. Стипендії призначені для відвідання лекцій, а не для написання дипломних робіт, обов'язковою умовою є проходження практики на фірмі, Як правило, практика відбувається під час канікул між зимовим та літнім семестрами.

Розмір стипендії становить 615 евро на місяць, частково компенсується проїзд. На початку стипендії надається одноразова допомога на навчання у розмірі 460 євро для екскурсій за фахом, відвідання конгресів, навчальних матеріалів та грошових зборів. Стипендіатам гарантуються різні види страхування. Залежно від програми німецького ВНЗ може надаватися стипендія для відвідання курсу підготовки до навчання у Федеративній Республіці Німеччина. За певних умов можуть надаватися кошти для оренди житла.

Семестрові стипендії для студентів-германістів

Дані стипендії пропонують студентам германістики, німецької філології та перекладознавства та охочим навчатися протягом одного семестру у державному або державно визнаному німецькому ВНЗ. Тривалість навчання - 5 місяців.

Розмір стипендії становить 615 євро на місяць, до неї також входить одноразова початкова допомогу, допомога на придбання книжок та, за необхідності, допомога на оренду житла. Стипендія також передбачає наявність медичного страхування.

Семестрова стипендійна програма для германістів відбувається в обраних ВНЗ у Німеччині. Там стипендіатами опікується.

Стипендії для відвідання літніх курсів v німецьких ВНЗ для студентів (після першого курсу)

Дані стипендії виділяються для відвідання мовних та країнознавчих курсів, які пропонуються німецькими ВНЗ.

Мінімальна тривалість програми -18 днів, протягом яких студенти вивчають німецьку мову по 25 навчальних годин на тиждень. Курси проводяться у літній період (починаючи з травня), коли у німецьких ВНЗ не проводяться лекції. Стипендії не подовжуються.

Розмір стипендії становить 650 євро, сума на сплату курсу - 200 євро , також 400 євро виділяєтся на проїзд.

Групові поїздки студентів до німеччини studienreisen та studienpraktika

Німецька служба академічних обмінів підтримує групові поїздки до Німеччини іноземних студентів під керівництвом викладачів ВНЗ за програмами Studienreisen та Studienpraktika.

Метою цих програм є:

  • сприяння поглибленню знань за фахом з допомогою візитів, екскурсій та інформативних бесід (Studienreisen), а також набуття практики за фахом у ВНЗ (наприклад, спеціальні курси, блокові семінари, інші семінари) на запрошення німецького ВНЗ, який також несе відповідальність за організацію практики у ВНЗ, на підприємстві або, можливо, у громадській організації (Studienpraktika),
  • зустрічі з німецькими студентами та науковцями для встановлення та підтримки контактів між німецьким та іноземним ВНЗ,
  • ознайомлення з економічним, політичним та культурним життям Німеччини. Ця частина програми не має перевищувати третину всього періоду фінансування.

Мінімальна тривалість програм Studienreisen та Studienpraktika - 7 днів, максимальна - 12 днів (у тому числі дні приїзду та від'їзду), хоч сама подорож може тривати довше. Учасникам програми гарантується медичне страхування, страхування від нещасних випадків та страхування від випадкових пошкоджень чужого майна для всієї групи.

Якщо Вас, шановні читачі, зацікавили стипендіальні програми ВНЗ Німеччини та ви хочете детальніше ознайомитися з умовами участі в них та отримати додаткову інформацію - заходьте на сайт www.daad.de.

Інформацію зібрала Уляна Лисак,
джерело: Куди піти навчатись. -
2008. - № 2(47). - с.59

Попередня сторінка розділу: Статті

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.