Освіта за кордоном // Статті // Навчання за кордоном: наскільки це реально та...

реєстрація

Зверніть увагу!

Навчання за кордоном: наскільки це реально та доступно?

Кожного року десятки тисяч молодих українців постають перед питаннями: Куди піти навчатись? Яку освіту отримати? Чи буде можливість працевлаштуватись за спеціальністю? Чи буде заробітна плата достойною? Чи буде фахівець після отримання освіти конкурентним на ринку праці, який стрімко змінюється в сучасному глобалізованому світі?

Система освіти України пропонує багато можливостей, і природнім є вибір в першу чергу українських ВНЗ (вищих навчальних закладів). Але чи обмежуються цим можливості українських абітурієнтів?

Щороку тисячі українців отримують можливість навчатись у ВНЗ країн Європейського Союзу. Але ще більше абітурієнтів, які мають бажання навчатись за кордоном, не роблять ніяких кроків до реалізації такої мрії.

Це пов'язано з кількома основними міфами.

Міф перший - це дорого.

Міф другий - вимоги європейських ВНЗ настільки високі, що туди неможливо поступити.

Міф третій - це дуже складно зробити.

Насправді, ситуація є зовсім іншою, і лише брак інформації та доступу до неї стає основною перешкодою українській молоді в отриманні справді європейської освіти.

Система вищої освіти європейських країн на відміну від української складається з трьох рівнів:

бакалаврат, який триває 3,5 - 4 роки, після отримання диплому бакалавра вважається, що фахова освіта завершена і працівник може починати працювати за обраною спеціальністю, володіючи всіма необхідними знаннями та навичками;

магістратура, яка триває 1,5 - 2 роки, після її завершення фахівець отримує додаткові спеціальні знання, право викладати низку дисциплін, безпосередньо пов'язаних з спеціальністю, навики наукової діяльності.

докторантура, яка триває 2 - 3 роки, і після її завершення та захисту докторської дисертації докторант отримує звання доктора філософі (PhD) та може викладати в ВНЗ чи використовувати свої наукові знання в повсякденній діяльності.

Освітнього рівня "спеціаліст" в європейській, як і в світовій системі освіти, немає, на відміну від української. Як результат - при влаштуванні на роботу в країнах ЄС диплом спеціаліста є рівноцінним диплому бакалавра в очах працедавців, що створює певні проблеми та розчарування у власників таких дипломів…

Якою ж є вартість навчання у європейських ВНЗ? В залежності від обраного ВНЗ та спеціальності вона може становити 7 - 15 тисяч гривень за один рік навчання. Парадоксально, але якщо порівнювати вартість навчання у ВНЗ Києва та Варшави, то виявляється, що навчання у Варшаві може бути дешевшим у 2-4 рази!

Стосовно вимог до абітурієнтів, тут можна з впевненістю говорити, що основна вимога є лише одна - хотіти навчатись та власне навчатись! Вузи забезпечують студентів та навчальний процес всім необхідним - викладачами, технічними засобами, бібліотеками, тощо, але - здати предмет, не знаючи його - нереально. Не існує "альтернативних" механізмів, які дозволяють "здати" предмет без участі студента - неможливо "домовитись", дати хабаря, поставити оцінку "по знайомству".

Ключовими моментами, що їх повинен виконати абітурієнт є:

  • Визначитись з бажаним ВНЗ та спеціальністю.
  • Пройти співбесіду в офісі освітньої агенції.
  • Надати всі необхідні для вступу документи.
  • Отримати підтвердження від ВНЗ про зарахування.
  • Поїхати навчатись!

Рішення про зарахування до обраного ВНЗ приймається в Україні за результатами співбесіди з працівниками програми, що мають відповідні делеговані повноваження. Важливим моментом є те, що європейські ВНЗ не потребують сертифікату незалежного оцінювання, до уваги береться лише атестат про отримання середньої освіти.

Варто зазначити, що вступна кампанія у ВНЗ-партнерах розпочинається на початку лютого, а навчання, на відміну від українських ВНЗ - 1 жовтня.

Джерело: Європейська освіта

Попередня сторінка розділу: Статті

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.