реєстрація

Зверніть увагу!

Коледжі Ірландії

Специфіка освітньої системи Ірландії полягає в тому, що коледжі та університети в ній утворюють загальний, так званий "третій рівень". Він охоплює університетський сектор, технологічні інститути, педагогічні та приватні незалежні коледжі. Це означає, що відсутній розподіл на навчальні заклади, що дають вищу освіту або професійну підготовку. Більша частина навчальних закладів "третього рівня" пропонує багатоступінчасту систему одержання освіти. Залежно від тривалості навчання та типу освітньої установи випускникам присуджуються такі сертифікати, дипломи та академічні ступені. One-Year Certificate видається після року навчання на денному відділенні. Після двох років студент одержує національний сертифікат (National Certificate), після трьох - національний диплом (National Diploma). Три-чотирирічний курс "винагороджується" ступенем бакалавра (Bachelors Degree). Ще один-два роки навчання або досліджень - і ви магістр (Master Degree). А щоб стати доктором наук (Doctorate, Ph), буде потрібно мінімум три роки присвятити науковим дослідженням.

В Ірландії коледжі бувають двох видів: педагогічні та приватні незалежні. Педагогічні коледжі (Colleges of Teacher Education) готовлять учителів початкової школи. Після трирічного курсуо присвоюється ступінь бакалавра. Для викладання в середній школі необхідні університетський ступінь або диплом про вищу педагогічну освіту, тому багато коледжів або входять до складу ірландських університетів, або мають із ними відповідні угоди. Наприклад, партнерські відносини зв'язують Дублінський університет (The University of Dublin) з Church of Ireland College of Education, Froebel College of Education, Marino Institute of Education, St. Catherine's College of Education for Home Economics.

Приватні незалежні коледжі (Independent Colleges) пропонують широкий вибір програм в області бізнесу, менеджменту (Irish Management Institute), туризму та готельної справи, юриспруденції, медицини (Royal College of Surgeons Ireland), гуманітарних наук, мистецтв (National College of Art and Design). Більшість програм ратифікована НЕТАС, 25 приватних коледжів одержали акредитацію NQA, багато хто з них співробітничають із університетами та професійними асоціаціями в Ірландії та за кордоном. Наприклад, Дублінська бізнес-школа (Dublin Business School) з кінця 80-х років має тісні зв'язки з Liverpool Business School та Liverpool John Moores University. З 1995 року студенти школи можуть одержати ступінь МВА, що видає Henley Management College. А дипломи Гріффіт-коледжа (Griffith College Dublin) визнаються британськими університетами Wolverhampton та Nottingham-Trent.

Для вступу в коледж необхідно мати атестат про середню освіту та володіти англійською на рівні 5-5,5 балів по IELTS та 173-213 балів по TOEFL-СВТ.

Професійну освіту можна одержати також у технологічних інститутах (Institute of Technology, IT). Після того як в 1997-98 роках інститутський статус одержали 11 технічних коледжів системи Regional Technical Colleges (RTC), і їхні навчальні плани були схвалені НЕТАС, технологічний сектор ірландського освіти став нараховувати 14 навчальних закладів. Вони пропонують програми з одержання національних сертифікатів і дипломів з інженерних і технічних спеціальностей та інших напрямків прикладного характеру. У багатьох інститутах готують не тільки бакалаврів, але й магістрів і докторів, проводять наукові дослідження. При більшості інститутів діють школи бізнесу, інженерні, технологічні та наукові школи. А деякі починають розвивати і такі "нетехнологічні" напрямки, як гуманітарні науки, мови, мистецтво, дизайн і туризм.

Із професійних ВНЗ найбільший та найвідоміший - Дублінський технологічний інститут (Dublin Institute of Technology - DIT), де вчиться більше 22 тис. студентів. Він був створений в 1992 році шляхом об'єднання шести коледжів (технології, сервісу та готельної справи, маркетингу, дизайну, комерції, музики).

Дізнайтеся про:

Попередня сторінка розділу: Система освіти Ірландії

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.