реєстрація

Увага! Технічні роботи.

Шановні користувачі, на сайті планові технічні роботи. Просимо утриматись від оновлення власних даних на сайті до 08:00 29.03.2011. Дякуємо за розуміння.

Зверніть увагу!

[як додати?]Актуальні пропозиції навчання за кордоном:

Словник

Грант

Грант - кошти, безоплатно передані дарувальником (фондом, корпорацією, урядовим закладом або приватною особою) некомерційній організації або приватній особі для виконання конкретної роботи. На відміну від позики, грант не потрібно повертати.

Грант (англ. - дарунок) - це цільова фінансова дотація, що надається вченим на проведення наукових досліджень. Гранти є одним з основних способів фінансування наукових досліджень на Заході. Будь-яке наукове дослідження вимагає грошей на апаратуру, поїздки до колег, оплату публікації статей, оплату студентів, докторантів, постдокторантів, тимчасових співробітників тощо. Ці гроші, гранти, можна одержати з безлічі урядових і спеціальних наукових фондів. Умова одержання - позитивна рецензія на заявку.

Заявка (аплікацйна форма) - письмове звернення із проханням про виділення гранта. Як комерційна фірма створює бізнес-план з метою переконати вкладників помістити гроші в справу, так заявка необхідна для того, щоб переконати грантодавця (дарувальника) вкласти гроші у Ваш проект. Однак, на відміну від бізнес-плану, заявка пишеться, щоб отримати кошти на некомерційний проект, тобто на справу, що свідомо не принесе прибутку.

Донори (грантодавці, спонсори) - приватні особи або організації, що розглядають заявки на грант та надають їх.

Заявники (апліканти, applicants) - приватні особи або організації, що подають заявки на грант.

Програми академічних обмінів

Програми академічних обмінів надають можливість студентам і працівникам освіти (викладачам, вчителям) пройти навчання або вести лекції в країні обміну протягом певного часу (варіюється залежно від програми). Найчастіше програми обмінів пов'язані з одержанням грантів або стипендій на навчання або ж на проведення досліджень в інших країнах.

Стипендія

Стипендія (від лат. stipendium - плата, платня) - грошова допомога, що видається регулярно (зазвичай щомісяця), людям, що навчаються на денних відділеннях (факультетах) спеціальних навчальних закладів і курсів різного типу, особам, що проходять навчання із відривом від виробництва, готуються до наукової праці в системах аспірантури (а також до захисту докторської дисертації) і підвищення кваліфікації.

Уперше видача коштів на матеріальне забезпечення частини учнів уведена в середньовічних університетах і міських школах. Джерелом коштів на стипендії були приватна добродійність, а також надходження від міських магістратів, церкви, з державної скарбниці.

У деяких країнах існує державна система стипендій, метою якої є забезпечення загальнодоступності всіх щаблів освіти. Джерела коштів на виплату стипендій загалом різні - від надходжень із державного бюджету до грантів.

DELE

DELE (Diploma de Espanol como Lengua Extranjera) - тест з іспанської мови як іноземної.

GRE

GRE, Graduate Record Examination - тест для вступників в аспірантуру та (для деяких університетів) магістратуру (США). Тест GRE складається із двох частин: загального тесту та тесту за фахом. При реєстрації ви повинні вказати, чи будете ви здавати тест за фахом і, якщо будете, то за яким саме.

GRE General складається з декількох секцій, у яких тестуються:

 1. Вербальні здібності (аналогії, антоніми, завершення речень, розуміння прочитаного).
 2. Чисельні здібності (арифметика, алгебра, геометрія, аналіз даних, чисельне розуміння, рішення проблем).
 3. Аналітичні здібності (аналітична аргументація, логічна аргументація, аналіз пояснень).

IELTS

IELTS, International English Language Testing System (міжнародна тестова система з англійської мови) - іспит був розроблений в 1990 році. Він перевіряє володіння кандидата всіма мовними навичками - сприйняттям на слух (Listening), читанням (Reading), письмовим (Writing) та усним мовленням (Speaking). Відповідно, він складається із чотирьох секцій, остання з яких - це усна співбесіда, відсутня в TOEFL. В цілому іспит розрахований на 2 години 45 хвилин.

Існують два різновиди IELTS - Academic Module та General Training Module. Перша призначена для тих, хто збирається вчитися в навчальному закладі або працювати за спеціальністю, де мовні вимоги дуже високі (такі як медицина або юриспруденція). Другий різновид здають ті, хто хоче емігрувати в Австралію та Нову Зеландію або вибрав професію більш практичного характеру (кухарі, менеджери тощо). У цьому випадку в секціях Reading та Writing General Training Module пропонуються екзаменаційні тексти, що не містять спеціальної та академічної лексики.

Результати Academic Module визнають всі навчальні заклади Великої Британії, Австралії та Нової Зеландії, а також деякі ВНЗ США, Канади, Данії, Сінгапуру, Гонконгу, Німеччини. Наприклад, кількість ВНЗ США, які зараховують бали IELTS, наблизилася до 100.

LSAT

LSAT, The Law School Admissions Test - вступний тест у юридичну школу - стандартизований тест, здача якого обов'язкова для вступу в юридичні школи США та Канади, які є членами Приймальної ради юридичних шкіл.

TOEFL

TOEFL, Test of English as a Foreign Language (тест з англійської як іноземної) - це міжнародний іспит, що був створений та контролюється американською компанією за назвою Educational Testing Service (ETS). ETS - недержавна некомерційна організація, що знаходиться в місті Прінстон, штат Нью-Джерсі. Основна мета TOEFL - оцінити рівень професійного володіння англійською мовою іноземних студентів, що бажають учитися в США, Канаді, а також більшості ВНЗ Австралії.

Тест містить у собі три секції (опис наведено для papper-based іспиту):

 • сприйняття усного мовлення (Listening Comprehension). Вам потрібно буде вибрати та закреслити відповіді на питання, задані усно. Питання записані на магнітофонну плівку.
 • письмові вирази (Structure and Written Expression). Вам буде необхідно вибрати правильно побудовані фрази та вирази або вставити підходяще слово в речення.
 • розуміння прочитаного тексту та словниковий запас (Vocabulary and Reading Comprehension). Вам необхіно буде вказати найбільш близькі синоніми до підкреслених слів, вибрати правильні пояснення значення уривків тексту тощо.

Максимально можлива кількість балів коливається в межах 660-680 залежно від складності тесту. Ви можете приблизно оцінити свої результати за наступною шкалою:

 • 550-600 - мінімальна кількість, необхідна для вступу в деякі ВНЗ;
 • 600-610 - добре;
 • 610-620 - дуже добре;
 • 620-630 - відмінно;
 • >630 - блискуче.

На сьогодні існує 3 варіанти сдачі тесту: Internet-based Test, Computer-based Test та Paper-based Test. Порівняння шкал оцінювання для різних форматів тесту TOEFL (за секціями):

Internet-based Test

 • Listening - 0-30
 • Reading - 0-30
 • Speaking - 0-30
 • Writing - 0-30
 • Загалом - 0-120

Computer-based Test

 • Listening - 0-30
 • Structure/Writing - 0-30
 • Reading - 0-30
 • Загалом - 0-300

Кожний твір (essay) в Computer-based Test TOEFL оцінюється за двома окремими шкалами (в розділі Structure/Writing та за окремою шкалою від 0-6 балів).

Paper-based Test

 • Listening Comprehension - 31-68
 • Structure/Written Expression - 31-68
 • Reading Comprehension - 31-67
 • Загалом - 310-677

TOEFL - іспит специфічний. По-перше, це екзамен з "американської" англійської з усіма лексичними та граматичними нюансами. По-друге, іспит TOEFL має дворічний строк придатності. По-третє, TOEFL не можна "завалити", тому що це скоріше не іспит, а атестація, що проставляється в балах.

TSE

TSE, Test of Spoken English (тест з розмовної англійської) - проводиться разом з TOEFL, але не щораз. Для TOEFL та TSE і реєстраційна форма і бюлетень спільні.

TWE

TWE, Test of Written English (тест з письмової англійської) - тест проводиться разом з іспитом TOEFL. Вам буде запропоновано написати маленький твір на задану тему. Однак, ви можете відмовитися від цього тесту, якщо будуте вважати це необхідним.

Пропозиції навчання за кордоном:

Пропозиції агенцій освіти за кордоном:

Попередня сторінка розділу: Освіта за кордоном

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.