www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Чому популярна дистанційна освіта
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Чому популярна дистанційна освіта
Дистанційна освіта - це одне із найбільш яскравих і обговорюваних сьогодні явищ. Можливості отримання віддаленої освіти активно обговорюються скрізь, цій темі присвячуються теле- та радіопередачі, статті в Інтернеті, а ВНЗ працюють на впровадження послуги дистанційного навчання в свій освітній процес. Чим же є дистанційна освіта, і куди можна направитись людині, яка бажає розширити горизонти знань за допомогою сучасних технологій в Україні та за кордоном.

Дистанційна освіта сьогодні об'єднує в собі широкий спектр освітніх послуг, від безкоштовних курсів до програм вищої освіти. Досить часто віддалене навчання плутають зі звичною нам заочною освітою, але це не зовсім так. Якщо, навчаючись на заочному, студент зустрічається з викладачем на вичитування лекцій та іспитах, а основний матеріал освоює самостійно і до всього доходить сам, то дистанційне навчання має на увазі, що обидві сторони знаходяться на зв'язку практично постійно і спілкуються за допомогою передових технологій. Отримання завдань і матеріалів лекцій, а також необхідних консультацій може відбуватися:
- за допомогою пошти - телефону (кейс-технологія): необхідні матеріали Ви будете отримувати поштою, посилати виконані завдання таким же чином.
- отримати допомогу викладача можна телефоном або в спеціальних навчальних центрах (про наявність таких слід довідатися заздалегідь);
- з використанням телевізійно-супутникових технологій - не дуже поширені в силу своєї вартості і недоліків, пов'язаних зі зворотним зв'язком;
- через мережеві технології - тобто Інтернет (e-mail, skype, icq та ін.)

В принципі, досить часто під час навчання можуть використовуватися всі три типи зв'язку, але, в більшості своїй, останні технології - мережеві - поступово витісняють інші. Це пояснюється багатьма факторами. Перш за все, оперативністю (не потрібно чекати листа від викладача тижнями), простотою (практично всі сьогодні добре уявляють собі, як працює скайп або електронна пошта), порівняльна дешевизна тощо. Список можна продовжувати до нескінченності.

Сам по собі процес віддаленого навчання може виглядати по-різному. Однак, в основному, схема проста: потенційний студент здає вступні іспити, потім навчається якийсь час дистанційно, після чого - пізнає всі радощі складання екзаменаційної сесії. Можливі й дещо інші варіанти. Наприклад, проходження курсів та видача сертифіката може взагалі не мати на увазі очної появи, а всі тести будуть здаватися віддалено. Разом з тим, отримання вищої освіти таким способом, швидше за все, зажадає від Вас час від часу бути присутнім в аудиторіях інституту. До речі, слід зазначити, що фахівці не радять отримувати першу вищу освіту дистанційно. Таку модель навчання краще всього вибрати для підвищення кваліфікації або другої вищої. Плюс до цього, навчання віддалено від ВНЗ та одногрупників вимагає високого рівня самоорганізації і сили волі. Потрібно бути точно впевненим в тому, що Вам вистачить посидючості і бажання отримувати знання. В іншому випадку, затія з дистанційною освітою просто не виправдає покладені на неї надії.

В Україні дистанційне навчання з'явилося не так давно і все ще викликає насторожене ставлення громадськості, але, з точки зору закону, воно рівноцінне давно існуючим і перевіреним роками формам навчання (очною, заочною і т.д.).

За кордоном віддалена освіта розвивається вже досить давно. Нариклад, у європейських країнах основи дистанційної освіти закладалися британцями в 70-х роках минулого століття. Там вперше з'явилися відкриті університети, в яких студенти навчалися за книгами самостійно, а контролювали процес так звані "тьютери" (англ.: tutor - репетитор, наставник). Вони ж проводили недільні семінари та роз'яснювали проблемні питання, а значна частина навчальної інформації передавалася за допомогою радіо і ТБ.

Одним словом, можна зробити висновок, що дистанційна форма навчання стрімко поширюється світом і Україна - не вийняток.

За матеріалами сайту www.ubr.ua

Схожі за темою публікації:
Які ВНЗ України пропонують дистанційну освіту і скільки це коштує
Дистанційна освіта, або Як стати розумним і жити за власним розкладом
Он-лайн освіта: якісно, доступно, безкоштовно
Інтернет-навчання замінить звичайні ВНЗ?
2012-05-15  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия