www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Юридична консультація: Чи має право учасник відборів...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Юридична консультація: Чи має право учасник відборів на міжнародну олімпіаду не писати державну підсумкову атестацію (ДПА)?
Добрий день! У мене виникло наступне питання. Я - учасник відборів на міжнародну олімпіаду з інформатики цього року. Згідно із положеннями про ДПА, у мене є право не писати ДПА із всіх предметів (виставляється річна оцінка, а з відповідного предмету 12). У школі кажуть, що їм треба офіційний наказ про те що я учасник відборів (але, очевидно, є офіційна таблиця з результатами та відомо скільки учнів проходить на відбір, але наказу нема). Мої знайомі (які також є учасниками відборів) кажуть що у них проблем з тим абсолютно нема. Екзамени вже незабаром, а писати їх мені не дуже хочеться. Чи правильно що я (будучи абсолютно впевненим в тому що я учасник відборів, адже в мене 2-е абсолютне, а проходять аж 8) можу просто не прийти на екзамени (абсолютно правомірно, на мою думку)? Адже, в загальному, це не мої проблеми що Міністерство не встигає розробляти накази і публікувати їх. Дякую Вам!

P. S. Чому сумніваюся в правоті моєї школи - бо це сільська школа і у них нема досвіду з такими речами, тому вони можуть помилятись (і це абсолютно нормально).


Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки N 94 від 18.02.2008 "Про затвердження Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти", п. 8.6 учасники тренувальних зборів з підготовки до олімпіад, турнірів, змагань, конкурсів, які мають статус міжнародних, звільняються від атестації. У додаток до свідоцтва про базову загальну середню освіту або атестату про повну загальну середню освіту виставляється річна та атестаційна оцінки 12 балів з того предмета, з якого учні (вихованці) брали участь у тренувальних зборах, з інших предметів виставляються атестаційні оцінки за результатами річного оцінювання.

Згідно з Наказом Міністерства освіти і науки N 1099 від 22.09.2011 "Про затвердження Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності", п. 2.8.3, для визначення МОНмолодьспортом України остаточного складу команд учнів до участі у Міжнародних олімпіадах, турнірах, конкурсах з навчальних предметів проводяться весняні конкурсні відбірково-тренувальні збори, до участі в яких запрошуються переможці IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад поточного навчального року.

Пропозиції до списку учасників весняних конкурсних відбірково-тренувальних зборів приймаються на спільному засіданні оргкомітету та журі IV етапу відповідної олімпіади з навчального предмету. Список учасників весняних конкурсних відбірково-тренувальних зборів з формування та підготовки команд учнів до Міжнародних олімпіад, турнірів, конкурсів з навчальних предметів затверджується наказом МОНмолодьспорту України.

Окрім того згідно пункту 2.8.6 того ж наказу: "Персональний склад членів та керівників команд учнів для участі в Міжнародних олімпіадах, конкурсах та турнірах затверджується наказом МОНмолодьспорту України".

Таким чином для звільнення від проходження ДПА необхідне затвердження Вас у списку учасників відбірково-тренувальних зборів наказом МОНмолодьспорту. Якщо наказ ще не було видано, Ви не маєте права бути звільнені від проходження ДПА.

Відповідь підготувала студентка Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі (УДУФМТ) – Гороховська Вікторія Анатоліївна.

Куратор, юрисконсульт відділу юридична клініка "Надія" при УДУФМТ – Ладан Олег Михайлович.


Якщо Ви потребуєте правової допомоги відправте Ваше звернення на електронну скриньку op@osvita.org.ua. Відповідь на нього читайте на сторінках сайту. В разі необхідності, Ви можете поспілкуватися з юристами юридичної клініки "Надія" наживо, по буднях з 15:00 до 18:00 за адресою: м. Київ вул. Чигоріна 57. Або за телефоном (44) 528-75-06.

Нотатки юрконсультанта для батьків і школярів:
Чи можна отримати золоту медаль якщо навчався за індивідуальним планом
За яких умов можуть розформувати клас, поділити на групи
Чи можна класу вибрати іншого вчителя і чи існують вікові обмеження для педагогів?
Як перевести дитину до української школи якщо вона навчалася за кордоном. Що треба робити
Чи мають право вимагати оригінал квитанції? Чи має вихователь займатися фінансовими питаннями? Підстави на яких дитину можуть не допустити до занять у садочку
За яких умов можна замінити класного керівника і за яких обставин буде правомірним розформування класу
Умови отримання правового статусу дитини-сироти
Що зазначається в атестаті, якщо особу було звільнено від ДПА? Чи можна отримати золоту медаль якщо у 10 класі в журналі стоїть поточна оцінка 4?

Схожі за темою публікації:
Хто може не проходити ДПА
Чи вправі адміністрація гімназії відмовити у звільненні від ДПА з англійської мови дитині, що склала іспит IELTS?
2012-05-16  |  Автор:  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия