www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Юридична консультація: Чи відрізняються дипломи денної...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Юридична консультація: Чи відрізняються дипломи денної та заочної форми навчання?
У зв'язку з особистими обставинами продовжувати освіту можу тільки заочно(останній курс бакалавріата + магістратура) Звідси запитання: чи існують якісь підводні камені при нострифікації такого диплому? Як на Заході дивляться на заочну освіту? Чи буде мій диплом прирівняний до звичайного українського диплому денної форми освіти? Є перспектива продовжувати освіту в аспірантурі за кордоном, але турбує, чи не стане диплом з позначкою про заочне навчання формальною перепоною для цього.

Відповідно до Наказу Про затвердження Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах № 161 від 2.06.93, п.6.1 та 6.3, навчання у вищих навчальних закладах здійснюється за такими формами:
- денна (стаціонарна);
- вечірня;
- заочна (дистанційна);
- екстернат.

Вечірня і заочна (дистанційна) форми навчання є формами здобуття певного рівня освіти або кваліфікації без відриву від виробництва.

Організація навчального процесу на вечірній і заочній (дистанційній) формах навчання здійснюється вищим навчальним закладом згідно з державними стандартами освіти і даним Положенням з урахуванням передбачених чинним законодавством пільг для осіб, які поєднують роботу з навчанням.

Згідно із Постановою Кабінету Міністрів України № 1260 від 12 листопада 1997 року "Про документи про освіту та наукові звання", зразок дипломів бакалавра та магістра не містить у собі інформацію про форму навчання, обрану випускником при вступі або протягом навчання, а отже це не впливає на подальший вступ у зарубіжні ВНЗ, а сам диплом прирівнюється до диплому денної форми:


Державний Герб ДИПЛОМ

УКРАЇНА __ N 00000000

______________________________________
(прізвище,
______________________________________
ДИПЛОМ ім'я, по батькові)
бакалавра
закінчи___ у 199__ році
______________________________________
(повна назва вищого закладу освіти)
_______________________________________
і отрима_ базову вищу освіту за
напрямом підготовки
______________________________________
______________________________________
та здобу_ кваліфікацію бакалавра
______________________________________


Ректор (директор)

МП

"___"__________199__ р.


Зразок ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 листопада 1997 р. N 1260
Зразок ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 листопада 1997 р. N 1260


Державний Герб ДИПЛОМ

УКРАЇНА __ N 00000000

______________________________________
(прізвище,
______________________________________
ДИПЛОМ ім'я, по батькові)
магістра
закінчи___ у 199__ році
______________________________________
(повна назва вищого закладу освіти)
______________________________________

і отрима_ повну вищу освіту за
спеціальністю ________________________
______________________________________
та здобу_ кваліфікацію _______________
______________________________________


Ректор

МП

"___"__________199__ р.


Зразок ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 листопада 1997 р. N 1260

Відповідь підготувала студентка Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі (УДУФМТ) – Гороховська Вікторія Анатоліївна.

Куратор, начальник відділу юридична клініка "Надія" при УДУФМТ – Мельник Віталій Володимирович.


Якщо Ви потребуєте правової допомоги відправте Ваше звернення на електронну скриньку op@osvita.org.ua. Відповідь на нього читайте на сторінках сайту. В разі необхідності, Ви можете поспілкуватися з юристами юридичної клініки "Надія" наживо, по буднях з 15:00 до 18:00 за адресою: м. Київ вул. Чигоріна 57. Або за телефоном (44) 528-75-06.

Нотатки юрконсультанта для молоді:
Чи відповідає "радянський" диплом технікуму до сучасного диплому бакалавра?
Чи можна громадянину України отримати безкоштовно вищу освіту в Україні, якщо він вже має диплом закрдонного ВНЗ?
Чи може громадянин ЄС з дипломом ЄС працювати в Україні та отримати ліцензію на роботу для відкриття власної справи?
Чи можливо отримати безкоштовно другу вищу освіту, якщо перша отримана платно?
Чи може випускник ліцею безкоштовно здобути ще одну спеціальність в іншому ліцеї?
Як перевестися на іншу форму навчання і чи можна поєднати навчання у різних ВНЗ?
Про пільгове довготермінове кредитування придбання житла або його будівництва?
Як отримати цільове направлення на навчання в магістратурі?
Чи можна поєднати навчання на контракті в одному ВНЗ із "бюджетним" в іншому? Чи можна паралельно вчитися на бюджеті в коледжі і університеті?
Як можна реалізувати право поступити до п’яти ВНЗ (образотворче мистецтво, бакалавр), якщо творчий іспит проводиться одночасно в усіх ВНЗ?
Умови переведення на заочну форму начання та вільне відвідування
Чи законні відпрацювання для абітурієнтів при вступі до ВНЗ?
2012-05-24  |  Автор:  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия