www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Юридична консультація: Як отримати цільове направлення...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Юридична консультація: Як отримати цільове направлення на навчання в магістратурі?
Доброго дня!
Я закінчив аграрний ВНЗ і отримав в цьому році диплом ОКР Бакалавр. І планую вступати на Магістра за цільовим направленням. Але виникли такі питання:
1) Яка форма цільового направлення?
2) Який пакет документів потрібен для його отримання?
3) Як його отримати і де?
4) В яких установах його потрібно підписувати?
Сергій Бондарчук


Доброго дня! Щодо Вашого питання повідомляємо, що згідно з п.п. 8, 11 Постанови Кабінету Міністрів "Про затвердження Порядку видання цільових пільгових державних кредитів", у межах бюджетних асигнувань на надання кредиту Міністерство освіти Автономної Республіки Крим, управління освіти обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій видають одержувачам кредиту направлення для здобуття вищої освіти у вищому навчальному закладі державної та приватної форми власності за формою, що затверджується МОН. При наданні направлення, передбаченого пунктом 8 цього Порядку, враховуються такі критерії, як успішність, здібність до засвоєння знань, участь в олімпіадах, конкурсах тощо. Відповідний кредит надається на підставі договору що укладається між ВНЗ та державою відповідно до виданого направлення.

Відповідно до Наказу Міністерства освіти та науки "Про затвердження форм направлення на здобуття вищої освіти за цільовим пільговим державним кредитом та угоди про надання цільового пільгового державного кредиту для здобуття вищої освіти" від 18 серпня 2003 року, для отримання пільгового державного кредиту, приміток 1,2, направлення видають Міністерство освіти Автономної Республіки Крим, управління освіти обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій для вступу (продовження навчання) до вищих навчальних закладів державної і комунальної форм власності, вищих навчальних закладів, що перебувають у власності Автономної Республіки Крим, та вищих навчальних закладів приватної форми власності протягом трьох робочих днів з дня звернення одержувача кредиту.

Направлення видається на підставі довідки навчального закладу про успішне складання вступних іспитів або про успішність навчання (за результатами попереднього семестрового контролю) та письмової заяви одержувача кредиту.

Пункт 8 Постанови Кабінету Міністрів України від 29.06.99 № 1159 "Про підготовку фахівців для роботи в сільській місцевості" встановлює, що прийом абітурієнтів до вищих навчальних закладів за встановленою квотою здійснюється на підставі цільових направлень, що видаються абітурієнтам, які постійно проживають у сільській місцевості або селищах міського типу, зокрема до вищих навчальних закладів третього і четвертого рівнів акредитації - відповідними органами Ради міністрів Автономної Республіки Крим та облдержадміністраціями. При здачі всіх необхідних документів рішенням колегії затверджується склад претендентів на видачу цільового направлення.

В Наказі також наведені форми, в яких видається направлення, складається повідомлення про зарахування та укладається угода про надання цільового пільгового державного кредиту для здобуття вищої освіти.

Таким чином, для отримання цільового направлення Вам необхідно звернутися із заявою до обласного управління освіти та надати необхідні документи, а саме заяву та довідку навчального закладу про успішне складання вступних іспитів або про успішність навчання (за результатами попереднього семестрового контролю) і упродовж 3 днів Вам нададуть цільове направлення.

Відповідь підготувала студентка Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі (УДУФМТ) – Гороховська Вікторія Анатоліївна.

Куратор, юрисконсульт відділу юридична клініка "Надія" при УДУФМТ – Ніколенко Артем Євгенійович.


Якщо Ви потребуєте правової допомоги відправте Ваше звернення на електронну скриньку op@osvita.org.ua. Відповідь на нього читайте на сторінках сайту. В разі необхідності, Ви можете поспілкуватися з юристами юридичної клініки "Надія" наживо, по буднях з 15:00 до 18:00 за адресою: м. Київ вул. Чигоріна 57 або за телефоном (44) 528-75-06.

Нотатки юрконсультанта для молоді:
Чи може випускник ліцею безкоштовно здобути ще одну спеціальність в іншому ліцеї?
Чи поширюється право зарахування поза конкурсом інвалідів ІІ групи до магістратури?
Чи відрізняються дипломи денної та заочної форми навчання?
Чи можна отримати другу вищу освіту за кошти державного бюджету?
Чи можливо отримати безкоштовно другу вищу освіту, якщо перша отримана платно?
Як перевестися на іншу форму навчання і чи можна поєднати навчання у різних ВНЗ?
Про пільгове довготермінове кредитування придбання житла або його будівництва
Чи можна отримати цільове направлення в місцевому органі МВС і що має бути зазначено в ньому?
Як можна реалізувати право поступити до п’яти ВНЗ (образотворче мистецтво, бакалавр), якщо творчий іспит проводиться одночасно в усіх ВНЗ?
Чи може випускник-контрактник медичного ВНЗ поступити на бюджет в інтернатуру
Куди звертатися для того, щоб поновити неотриманий (втрачений) диплом?
Чи можна поступити до магістратури на "бюджет" маючи два дипломи бакалавра і один спеціаліста?
За яких підстав можна не влаштовуватися на роботу за цільовим направленням після закінчення безкоштовного навчання у ВНЗ?
2012-06-08  |  Автор:  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия