www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Вища освіта у Фінляндії
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Вища освіта у Фінляндії
Фінляндія, як і інші країни Північної Європи, надає студентам безкоштовну вищу освіту. Іноземці також можуть розраховувати на таку можливість. Всі студенти державних вищих навчальних закладів в обов'язковому порядку повинні оплачувати тільки незначні внески за навчальні матеріали та членство в студентському союзі (в цілому сума складає до 100 євро в рік)

Фінляндія - країна, що визнана всім міжнародним співтовариством у сфері надання якісної освіти в найрізноманітніших галузях знання. Більшою мірою система фінської вищої освіти представлена саме університетами, які орієнтовані на надання академічних знань, а також політехніками (аналог інститутів - професійно орієнтовані ВНЗ), які надають практичну освіту.

Найбільш популярними спеціальностями в політехніках є такі, як транспорт, менеджмент і бізнес, комунікації, технології, сфера обслуговування, туризм, охорона здоров'я. Для отримання ступеня бакалавра потрібно вчитися від 3.5 до 4 років, обов'язкове проходження практики. Всі університети країни є державними, найбільш потрібними та актуальними в університетах є природні і гуманітарні науки, технології. Крім ступенів загальноприйнятих (бакалавр, магістр, доктор), фінські ВНЗ надають ще й проміжну сходинку, яка знаходиться приблизно між ступенями магістра та доктора - це ліцензіат.

Кожен з фінських університетів має право в індивідуальному порядку вирішувати, чи еквівалентна попередня освіта іноземного студента, тій, яка потребується. Як правило, абітурієнтам з країн колишнього СНД дають можливість вступати до ВНЗ Фінляндії, маючи звичайний шкільний атестат. Ті ж, хто вже провчився кілька років у вітчизняному ВНЗ або має закінчену вищу освіту, мають право на перезарахування дисциплін, які збігаються з тими, які включає програма обраного фінського університету.

Для того, щоб стати студентом одного з вищих навчальних закладів Фінляндії, потрібно скласти ряд вступних іспитів, які проводять, як правило, на всіх факультетах. Складність іспитів і кількість балів, які потрібно набрати, безпосередньо залежать від напряму і спеціалізації факультету. Багато з факультетів мають квоти на прийом студентів з інших країн, тому перш, ніж подавати документи і готуватися до вступу, необхідно з'ясувати всі нюанси.

Навчання у всіх фінських ВНЗ переважно проводиться шведською або фінською мовами, але деякі університети і політехніки можуть запропонувати кілька програм англійською мовою, кількість яких постійно зростає через стрімке підвищення популярності фінської освіти серед випускників шкіл різних країн.

Найбільш популярними і потрібними програмами англійською мовою є такі, як інформаційні технології, логістика і ділове адміністрування. Тому вивчати дані спеціальності найкраще у Фінляндії, отримуючи прекрасну освіту, хороший диплом і можливість не платити за навчання.

Переклад Широкової Наталії
статті Анастасії Манаєнкової "Высшее образование в Финляндии"
сайту www.edu-all.ru


Схожі за темою публікації:
Як поступити в угорський ВНЗ
Особливості системи освіти Аргентини
Вища освіта в Пакистані
Навчання за кордоном: Громадські коледжі США
Вища освіта в Норвегії
Особливості отримання вищої освіти в Естонії
2012-06-18  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия