www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Юридична консультація: Чи поширюється право...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Юридична консультація: Чи поширюється право зарахування поза конкурсом інвалідів ІІ групи до магістратури?
Прошу надати роз’яснення з наступних питань:

1 Чи поширюється право зарахування поза конкурсом інвалідів 2 групи до магістратури вищого навчального закладу? (В публікації 06.02.2010 11:07, за матеріалами: Прес-Центр на вашому сайті "До безкоштовної магістратури – тільки за результатами іспитів" сказано: "… Жодні пільги при вступі до магістратури не діють").

2 Якщо це право зарахування поза конкурсом інвалідів 2 групи до магістратури діє то як це буде діяти у разі наявності двох бюджетних місць на спеціальність. (тобто яке тлумачення п.13.2 розділу XIII. Зарахування поза конкурсом Наказу від 12.10.2011 N 1179 Про затвердження Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2012 році, а саме Кількість місць для осіб, визначених у пункті 13.1 цього розділу, установлюється приймальною комісією вищого навчального закладу за погодженням з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту і не повинна бути більше 25 відсотків обсягу державного замовлення з кожного напряму (спеціальності), доведеного вищому навчальному закладу)

Анатолій Галімін


Щодо першої частини Вашого питання. Найімовірніше, що Ольга Фурман, надаючи пояснення по цьому питанню 06.02.2010, керувалася пунктом 6 Концепції організації підготовки магістрів в Україні, затвердженої наказом міністерства освіти і науки України від 10 лютого 2010 року N99, згідно з якою: "Прийом на навчання до магістратури має здійснюватись за окремим конкурсом без прив'язки до місця попереднього навчання та року його завершення. Єдиною підставою для особливих умов конкурсу має бути диплом бакалавра/спеціаліста з відзнакою. При визнанні бакалавра повною вищою освітою соціальні підстави надання пільг при вступі до магістратури втрачають сенс". Однак, ця концепція призупинила свою дію на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 29 березня 2010 року N258. Таким чином, на даний час це питання регулюється законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".

Згідно з п.13.1 Умови прийому до вищих навчальних закладів України в 2012 році затверджених наказом міністерства освіти та науки, молоді та спорту України №1179 від 12.10.2011 року (далі – наказ) поза конкурсом зараховуються інваліди I та II груп та діти-інваліди віком до 18 років, яким не протипоказане навчання за обраним напрямом (спеціальністю). Відповідно до Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні". Відповідно до положень ст. 22 Закону України №875-XII від 21.03.1991 року "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" у разі складення вступних іспитів (вступних випробувань) з позитивним результатом до вищих навчальних закладів I - IV рівнів акредитації зараховуються поза конкурсом діти-інваліди та інваліди першої і другої груп, яким не протипоказане навчання за обраною спеціальністю, до професійно-технічних навчальних закладів - діти-інваліди та інваліди, яким не протипоказане навчання за обраною професією (спеціальністю) та спеціалізацією.

Тобто, інвалід 2-ї групи буде зарахований до магістратури ВНЗ поза загальним конкурсом. Ці пільги не можуть бути скасовані Міністерством освіти і науки, молоді та спорту, так як вони визначені Законом України.

Крім того, п. 13.2 Наказу вказано, що "Кількість місць для осіб, визначених у пункті 13.1 цього розділу, установлюється приймальною комісією вищого навчального закладу за погодженням з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту і не повинна бути більше 25 відсотків обсягу державного замовлення з кожного напряму (спеціальності), доведеного вищому навчальному закладу". Так, відповідно до вказаного пункту, приймальна комісія повинна звернутися до міністерства освіти, науки, молоді та спорту за затвердженням кількості пільгових місць і саме МОН молодь спорт буде погоджувати дію норми наказу №1179 щодо 25%.

Відповідь надана, відділом Юридична клініка "Надія" при Українському державному університету фінансів та міжнародної торгівлі (УДУФМТ).

Якщо Ви потребуєте правової допомоги відправте Ваше звернення на електронну скриньку op@osvita.org.ua. Відповідь на нього читайте на сторінках сайту. В разі необхідності отримання правової допомоги з питань освіти або будь-яких інших питань, Ви можете поспілкуватися з юристами юридичної клініки "Надія" наживо, по буднях з 15:00 до 18:00 за адресою: м. Київ вул. Чигоріна 57. Або за телефоном (44) 528-75-06.

Нотатки юрконсультанта для молоді:
Чи поширюється право на зарахування поза конкурсом до магістратури ВНЗ на інвалідів ІІІ групи?
Як отримати цільове направлення на навчання в магістратурі
Чи відрізняються дипломи денної та заочної форми навчання?
Чи можна отримати другу вищу освіту за кошти державного бюджету?
Чи можливо отримати безкоштовно другу вищу освіту, якщо перша отримана платно?
Як перевестися на іншу форму навчання і чи можна поєднати навчання у різних ВНЗ
Чи може випускник ліцею безкоштовно здобути ще одну спеціальність в іншому ліцеї
Про пільгове довготермінове кредитування придбання житла або його будівництва
Чи може випускник-контрактник медичного ВНЗ поступити на бюджет в інтернатуру
Умови отримання правового статусу дитини-сироти
Чи можна пільговику випускнику коледжа вдруге скористатися пільгами при вступі до університету?
Які пільги для отримання освіти має самотня мати інвалід 2 групи?
Чи можна отримати статус дитини-сироти у 18 років, та які надаються пільги під час навчання?
Чи має пільги при вступі абітурієнт, один з батьків якого позбавлений батьківських прав?
2012-06-21  |  Автор:  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия