www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Юридична консультація: Чи можна отримати другу...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Юридична консультація: Чи можна отримати другу спеціальність паралельно з першою за державний кошт?
Доброго дня! Скажіть, будь ласка, якщо я закінчила зараз 2-ий курс ВНЗ на державній формі навчання,але ще хочу вступити на перший курс на заочне відділення. Чи можу я в цьому випадку вступити на бюджет? Згідно із Законом України "Про вищу освіту" п.1 ст.4 передбачено, що: "Громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних вищих навчальних закладах на конкурсній основі в межах стандартів вищої освіти, якщо певний освітньо-кваліфікаційний рівень громадянин здобуває вперше." Фактично, документа ОКР рівня бакалавра у мене ще немає, і виходить, що цей ОКР я й здобуваю вперше! Або принаймні чи можливо навчатися на платній основі лише тих 3 роки, які будуть вже після здобутої першої освіти??? Дякую.

Доброго дня! На Ваше питання повідомляємо таке. На сьогодні офіційного тлумачення ст. 4 Закону України "Про вищу освіту" не має.

Відповідно до Закону передбачено: "Громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних вищих навчальних закладах на конкурсній основі в межах стандартів вищої освіти, якщо певний освітньо-кваліфікаційний рівень громадянин здобуває вперше" тобто, держава гарантує громадянину України здобуття вищої освіти за кошти державного бюджету тільки якщо вища освіта здобувається вперше. Здобуття другої вищої освіти відбувається лише за кошти фізичних та юридичних осіб, незалежно від того, яким чином було здобуто першу Вищу освіту, безоплатно або ж на платній основі.

Крім того, якщо ви вже вчитеся на другому курсі на бюджетній формі навчання за першою спеціальністю, то ви не маєте права вступати саме на бюджет на другу спеціальність, незалежно від того або це заочна форма, або ж це денна форма навчання, так як Ви продовжуєте навчатися на першій спеціальності за кошти державного бюджету. В ст.. 4 Закону України "Про вищу освіту сказано": "… здобуває вперше" - тобто, мається на увазі продовжує здобувати.

Таким чином, ви можете вступити на перший курс заочного відділення другої спеціальності лише в тому випадку, якщо ви заберете документи та Вас відрахують з навчання по першій спеціальності. Але хочемо наголосити, що саме на заочне відділення другої спеціальності, а не другої вищої освіти, тобто якщо при вступі ви подаєте шкільний атестат, а не диплом про отримання певного освітньо-кваліфікаційного рівня. Важливо не плутати другу вищу освіту та другу спеціальність, яку людина здобуває паралельно з першою.

З усього сказаного можна зробити висновок – що ви маєте право на навчання за кошти бюджету на одній будь-якій зі спеціальностей, за умови що інша Ваша спеціальність проходитиме за кошти фізичних та юридичних осіб.


Відповідь надана юрисконсультом відділу юридична клініка "Надія" при Українському державному університеті фінансів та міжнародної торгівлі (УДУФМТ) – Ніколенко Артемом Євгенійовичем

Якщо Ви потребуєте правової допомоги відправте Ваше звернення на електронну скриньку op@osvita.org.ua. Відповідь на нього читайте на сторінках сайту. В разі необхідності отримання правової допомоги з питань освіти або будь-яких інших питань, Ви можете поспілкуватися з юристами юридичної клініки "Надія" наживо, по буднях з 15.00 до 18.00 за адресою: м. Київ вул. Чигоріна 57. Або за телефоном (44) 528-75-06.

Нотатки юрконсультанта для молоді:
Чи поширюється право зарахування поза конкурсом інвалідів ІІ групи до магістратури
За яких умов можна просити ВНЗ про продовження сесії
Чи можна поступити на бюджет якщо раніше було відраховано з ВНЗ? Чи можна студенту "перепоступити" на бюджет І курсу іншої спеціальності і що для цього треба?
Чи можливо отримати безкоштовно другу вищу освіту, якщо перша отримана платно?
Про пільгове довготермінове кредитування придбання житла або його будівництва
Чи мають право вимагати оригінал квитанції? Чи має вихователь займатися фінансовими питаннями? Підстави на яких дитину можуть не допустити до занять у садочку
Чи можна поєднати навчання на контракті в одному ВНЗ із "бюджетним" в іншому? Чи можна паралельно вчитися на бюджеті в коледжі і університеті
Як перевестися на іншу форму навчання і чи можна поєднати навчання у різних ВНЗ? (уточнено)
Чи може випускник ліцею безкоштовно здобути ще одну спеціальність в іншому ліцеї?
Чи може випускник-контрактник медичного ВНЗ поступити на бюджет в інтернатуру
Чи можна забрати документи після І курсу і прийняти участь у наступному ЗНО, та поступити до іншого ВНЗ на інший напрям? Чи мають право в цей час забрати до армії?
Щодо можливості отримання одночасно двох спеціальностей
Чи має право офіцер ЗСУ отримувати другу вищу освіту в цивільному ВНЗ?
Чи можна із дипломом "спеціаліста" безкоштовно вивчитися на "молодшого спеціаліста"?
Чи можна перевестись з "бюджету" денної ф.н. на платне заочне навчання і поступити на бюджет денної ф.н. в інший ВНЗ?
Як взяти оригінали документів з одного ВНЗ, аби вступити до іншого?
Чи законні відпрацювання для абітурієнтів при вступі до ВНЗ?
2012-07-27  |  Автор:  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия