www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Повір у себе в Україні: Єлизавета Савенко
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Повір у себе в Україні: Єлизавета Савенко
Історія успіху Єлизавети Савенко

1. Розкажіть, будь ласка, коротко про себе.

Мене звати Єлизавета Савенко. Мені 28 років. Народилася і виросла в Росії. Навчалася в Тюменському політехнічному коледжі. У Києві навчалася у МАУПі.

Перша освіта - економічна, друга – в сфері управління персоналом. В Україні живу вже 10 років. Переїхала сюди за коханою людиною. Але наші з ним стосунки закінчилися, чого не можу сказати про мої стосунки з Україною.

Є таке поняття «твоє» місто. Для мене це Київ, Пітер і, напевно, Барселона. "Твоє" місто тоді, коли ти відчуваєш себе в ньому комфортно, це як твій дім. У Києві мені дуже подобається.

2. З Чого починалася Ваша діяльність? Що Ви вважаєте "відправною точкою" на шляху до успіху в Вашому житті, що для Вас Було стимулом?

До недавнього часу я була маркетинг-директором і членом правління івент-медійної компанії. Трудову діяльність розпочала з 20 років. Мені відразу пощастило, я потрапила в компанію, в якій пропрацювала 8 років. Зараз в мене нова робота, я є директором флористичної мережі.

Почалося все з посади у відділі реклами, пізніше я стала керівником одного з видавничих проектів.

У період кризи було прийнято рішення про злиття з одним з наших конкурентів. Це був стратегічний крок, спрямований на оптимізацію витрат і формування нового, більш ефективного, портфеля продуктів. Але зворотною стороною медалі в процесі злиття компаній було злиття корпоративних культур. Це досить складний, у тому числі психологічно, процес.

Саме в цей період відбулася подія, яку я вважаю однією з найважливіших у моїй кар'єрі. Наша компанія працювала над проектом з організації глобальної б'юті-виставки на 60000 осіб. За місяць до відкриття виставки керівник та зам. керівника (працівники залишились) маркетингового підрозділу звільнилися. У мене теж був варіант не залишатися, але так склалися обставини, у мене з'явилася можливість проявити себе.

Я вірю в обставини дуже сильно. Якщо ти чогось хочеш від життя дуже сильно, то в якийсь момент твоє бажання знаходить реалізацію у вигляді можливостей.

На той момент мені вже не було цікаво працювати в сфері бьюті-індустрії, мені хотілося розвитку, і я шукала нові можливості. І така можливість у мене з'явилася – мені запропонували отримати посаду маркетингового директора. Я погодилася.

Це був свого роду виклик. У мене був певний досвід у цій сфері, до цього я займалася виданням про маркетинг парфумерії та косметики, але конкретно виставковим маркетингом – ні. За місяць все склалося, це коштувало неймовірних зусиль, без вихідних, по 14 годин на добу, але тим не менш проект реалізувався. Я поставила для себе певну "галочку", що це я змогла. І з цього моменту інтерес знову з’явився. Якщо мені цікаво, з'являється фанатична захопленість. З тих пір пройшло вже 3 роки.

Щодо "відправної точки" можу тільки сказати, що в моєму житті не було якоїсь однієї точки. Ті події, які зі мною відбувалися, формували мене і поступово, долаючи один за одним перешкоди, я ставала сильнішою.

3. Що мотивує Вас у вашій діяльності сьогодні?

У кожної людини мотивація своя власна – гроші, кар'єра, прагнення довести щось собі чи іншим людям. На різних етапах свого шляху у мене була різна мотивація. Спочатку у мене була мотивація довести родині, що я заслуговую уваги, що я краща.

Потім рух вперед забезпечували мої кар'єрні амбіції, бажання заробити гроші.

На сьогоднішній день моя мотивація полягає в отриманні задоволення від того, що я роблю. Для мене зараз не важливо, що інші думають.

4. В Чому на Вашу думку полягає Успіх? Які риси характеру (або інші фактори) допомагають Вам досягати успіху?

Я вірю в "фарт", що важливо опинитися в потрібний час в потрібному місці. Я вважаю, що у кожної людини є шанс, але хтось користується ним, а хтось не користується. Дуже важливо його побачити серед інших обставин і скористатися ним. Часто серед колег чую фразу "от тобі пощастило", але ж хто їм заважав піти і теж це зробити?

Основне – це діяти.

Другий важливий момент – це взяти на себе відповідальність. Багато людей можуть бути ініціаторами, але необхідно ще й вміти брати на себе відповідальність за свої рішення.

Якщо говорити про риси характеру, то я б назвала харизматичність, цілеспрямованість, комунікабельність, вміння домовлятися. Уміння знайти аргументи, знайти можливість встановити комунікацію навіть з тією людиною, з якою тобі важко спілкуватися. Працьовитість.

Цілеспрямованість повинна бути підкріплена вірою в те, що ти робиш. Звідси з'являється вміння переконувати. Колись мій керівник вчив мене перечити, відстоювати свою думку.

Що можна назвати успіхом? Я думаю, це свого роду самореалізація. То, з чого ми почали: успішні не ті люди, які багато заробляють або є знаменитими. Успішні ті, які займаються улюбленою справою.

Успішна людина сама створює ту дорогу, по якій вона йде.

Важливо зрозуміти і прийняти себе.

5. Чи були Ви за кордоном?

Так була. Італія, Іспанія, Швейцарія, Франція, Австрія, Німеччина, Угорщина, Греція,

Гонконг, Шрі-Ланка, Індія.

Дуже сподобалася Барселона.

А ще Індія. Тут люди найщасливіші у світі, тому що вони сприймають життя по-іншому. У них є розуміння того що, життя це тут і зараз. Атмосфера дружня. Вони посміхаються не зважаючи на те, що велика кількість із них є дуже бідними.

6. Чи розглядали Ви можливість покинути країну? Ви вважаєте, що варто залишатись в Україні?

Я вибрала для себе Україну. І не разу не пошкодувала про це.

Думки з приводу еміграції з'явилися останнім часом. Хоч я і вважаю себе аполітичною, але коли хочеш зайнятися своїм бізнесом, про це починаєш замислюватися. Ситуація в Україні зараз склалася така, що демотивує розвиток бізнесу.

"Моя хата з краю ..." – це позиція багатьох українців. Це дуже сумно, що люди можуть між собою щось обговорювати, бути незадоволеними, але діяти не хочуть.

Але радісно те, що є молоді люди, які намагаються щиро щось зробити, щось змінити.

7. Чи є для Вас Щось, чим Ви пишаєтеся, Що пов'язано з Україною чи українцями?

О, цікаве питання.

Коли Руслана перемогла на Євробаченні. Це був момент, який емоційно об'єднав Україну і українців. Ось тоді я відчула гордість за нас.

Такі люди як Руслана, брати Клички, Андрій Шевченко – це своєрідний промоушн для Україні, про яку мало чого хорошого знають в Європі та в світі.

А ось той факт, що в Україні не підтримують приватні ініціативи особливої пошани не викликає.

8. Які перспективи Ви бачите в Україні для самореалізації молоді? Чи є вони?

Якщо людина хоче знайти і вибрати свій шлях – неважливо, де вона знаходиться. Для мене емоційно Україна гарне місце, я в це вірю, і тому тут мені видається цілком можливою моя реалізація.

Можливостей багато. Одна з переваг України – аграрний сектор.

І поки на це, як на бізнес, у ЗМІ та серед бізнесменів не багато хто звертає свою увагу.

9. Зрозуміло, що не існує універсальної формули успіху, але все-таки, що б Ви могли порадити молодим українцям?

Що порадити? Думаю, в першу чергу, необхідно зрозуміти, чого хочеться саме тобі. Прийняти рішення про те, що ти дійсно хочеш робити, а потім бути рішучим не тільки в думках, але і в діях.

Важливо подолати страх перед соціальним стереотипами, не потрібно боятися змінювати своє життя. То як має бути, то як суспільство говорить повинно бути – це не значить, що ти теж повинен йти цим шляхом.

Не варто говорити "ніколи", і не варто шкодувати ні про що.

Вчасно поміняти свою дорогу - це найважливіше і найстрашніше у житті. Але це ніколи не пізно.

Формула успіху складається з життєвих подій, які ти подолав, і з яких виніс певні уроки, речей, які не побоявся змінити.

А Ви знаєте, що живете у країні багатьох можливостей?

Повір у себе в Україні: Історії успіху
www.believeinyou.in.ua


Історія успіху Павла Обода
Історія успіху Дмитра Русина
2012-07-31  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия