www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Університетські роки - найкращі роки
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Університетські роки - найкращі роки
Навчальний рік розпочато, позаду подання нескінченної кількості документів, витрачені нерви та час у чергах та нервове очікування списків зарахованих. В усій цій біганині так легко забути для чого власне ми усе це робимо. А й справді, для чого? Що чекає нас там, за університетськими дверима?

Мабуть, не кожен з нас уявляє собі як пройдуть наступні 5-6 років у стінах університету, тож давайте спробуємо для кого уявити, а для кого і згадати, які вони, університетські роки.

Початок студентського життя

Перший рік, а особливо семестр в університеті один з найскладніших і найнезрозуміліших, але він найбільше і запам'ятовується. У перші дні ми ще не знаємо де знаходяться які аудиторії, де бібліотека, ще не роззнайомилися з одногрупниками, та що там, ще навіть шифр групи не запам'ятали. Проте тут ніхто не буде чекати доки Ви увійдете в курс справ та ритм навчання, тут все йде своїм звичаєм.

Вже з перших днів починаються пари, найскладніше с почату висидіти цілих годину двадцять на одному місці - лекції здаються просто нескінченними, важко також пристосуватися до незвичного виду викладання інформації, тут ніхто не диктує кожне слово і не чекає доки Ви запишете, лектор просто розповідає, а Ви маєте встигнути зафіксувати найголовніше. Десь через тиждень-другий Ви починаєте входити у ритм і Вам навіть подобається, ніби доросле життя, студентські кафешки на перерві, симпатичні хлопці та дівчата, студентські квитки, а потім вона ... довгоочікувана і перша стипендія! І от коли нібито все прекрасно і Вам так подобається бути у новій, такій жаданій ролі студента, починаються практичні заняття. Що робити? Куди бігти? І тут починається... Перші наукові незрозумілі статті, стоси ксероксів та витрачених на них грошей, гігабайти скачаної з Інтернету інформації. І куди це все подіти? Готуватися до першого практичного заняття, чи проігнорувати, аби не виглядати ботаном? А як відреагує викладач? Адже це не школа, тут все набагато серйозніше, тут не можна просто отримати двійку і забути про завдання, в університеті все одно доведеться його виконати і тему вивчити, а сьогодні, завтра чи перед самою сесією вирішувати Вам. Тому двічі подумайте, можливо варто зарекомендувати себе як старанного та кмітливого студента вже з перших занять? Адже як то кажуть "перший рік студент працює на заліковку, а далі заліковка працює на студента" і це - правда.

Тепер Ви вже вчитеся десь з півроку, вже майже звикли до тривалих пар та великих обсягів інформації, відгуляли перший День студента, а можливо навіть навчилися користуватися каталогами у бібліотеці періодики, хоча мабуть ще ні, словом усе ніби більш-менш спокійно, але все ближче і ближче до поверхні з глибини душі спливає думка про неї ... першу сесію! Тут не так як в школі: закінчив собі навчання, відгуляв новорічні вечірки та дискотеки, та й пішов собі далі з новорічним настроєм зустрічати свята. В університеті зимова сесія, ніби спеціально після новорічних свят, аби страх першої сесії не полишав Вас і за новорічним столом. І от Ви вже знаєте дату першого іспиту, отримали список зі ста екзаменаційних питань, і тут починаються пошуки інформації, написання шпаргалок та славнозвісні недоспані університетські ночі через нічні приготування. В результаті на перший екзамен Ви приходите невиспані, з брудним волоссям (бо мити його звісно ж погана прикмета) і п'ятаком у носках, а також готовими десь так на половину. Кожен по різному складає свій перший іспит, хтось тріумфально, а хтось не дуже, проте початок покладений, перший запис у заліковці зроблений, а це головне. Потім проходять 2-3 екзаменаційні тижні, якщо Ви склали все без боргів, то маєте канікули. Нарешті!

Подальше навчання проходить не так драматично, хоча для кого як. Хтось втягується, комусь подобається, хтось ненавидить навчання.

Навколо "екватору"

На другому курсі з'являється ще один новий вид робіт та відповідно нові враження - курсова робота. Пишучи роботу Ви вже частково відчуваєте себе науковцем та частиною чогось великого, знайомитесь зі своїм науковим керівником та вчитеся слухати його поради та робити усе у визначений термін, хоча це від керівника залежить, деякі дозволяють писати і буквально в останні ночі. Потім проходить захист, і Ви вже можете собою пишатися, адже у Вас є вже Ваша перша яка-неяка, проте наукова робота.

Другий та особливо третій курс - найлегші, тут Ви вже знаєте що до чого, у якого викладача краще вчити, в якого краще розібратися на практиці, а який предмет можна спустити на гальмах, як то кажуть. Проте не варто ігнорувати загальноосвітні предмети, накшталт соціології, політології чи екології, зазвичай їх викладають найбільш суворі викладачі, які оцінку просто так не подарують, парадокс, проте це правда.

"Доросле" життя студента

На третьому-четвертому курсі вже починається доросле життя. Частина Ваших одногрупників переходить на заочне навчання, адже йдуть працювати, частина одружується та народжує дітей, а частина так і продовжує тусуватися у клубах та на вечірках, намагаючись насолодитися кожною хвилиною свого студентства.

А потім настає довгоочікуваний випускний рік, Ви вже поважно ходите коридорами і Вас нервують "слони", які без кінця гасають туди-сюди і не наважуються зазирнути на кафедру у пошуках викладача, бо забули як його звати, або й взагалі ще не запамятали як він виглядає. Зараз Ви вже пишете солідну наукову роботу, маєте веселих університетських друзів та передчуваєте, що ж Вас чекає там, після університету. Рік проходить швидко, і ось Ви вже отримали диплом і готові йти своєю догою.

Проте з Вами назавжди залишаться Ваші добрі друзі, веселі спогади про перший День студента, першу стипендію, сесію, перший захист, словом про одні з найкращих років Вашого життя! Тож ласкаво просимо до університету, шановні новоспечені студенти, тут весело!

Схожі за темою публікації:
Порада студенту: Щоб вдало скласти сесію, потрібно підготуватися зазделегідь
Поради студентам: Як працювати не відриваючись від навчання
Ранок студента, який він?
Десять порад першокурснику
Як урізноманітнити своє студентське життя
Як повернути інтерес до навчання
Як навчитися вчитися?
Чому вигідно вчитися добре?
2012-09-04  |  Автор: Широкова Наталія  |  http://www.osvita.org.ua/

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия