www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Особливості вищої освіти в Марокко
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Особливості вищої освіти в Марокко
Уся система вищої освіти Марокко представлена державними та приватними вищими навчальними закладами. Незважаючи на те, що місцеві ВНЗ випускають досить значну кількість студентів щорічно, відсоток охоплення населення можливістю отримати вищу освіту невеликий і складає трохи більше десяти відсотків. Для того, щоб поступити в один з університетів, потрібно мати ступінь бакалавра. Для того, щоб вступити в технічний ВНЗ, потрібно здати спеціалізовані тести.

Найбільш перспективними і галузями, що розвиваються в країні є: бізнес, техніка і медицина. Саме тому ці сфери в університетах вивчаються найбільш активно. Серйозним плюсом вищої освіти в Марокко є те, що тут стрімко зростає використання нових інформаційних технологій в процесі навчання. Крім того, багато марокканських університетів ведуть активну співпрацю з провідними вищими навчальними закладами Європи та Канади.

Вступаючи в один з університетів Марокко, бажано вибирати державні навчальні заклади. Пов'язано це з тим, що в багатьох приватних ВНЗ відзначений низький рівень викладання через підбір некваліфікованого персоналу, поганого матеріального забезпечення всього навчального процесу. Така ж проблема стосується багатьох сільських навчальних закладів, які в основному представлені школами.

Серед проблем вищої освіти в Марокко слід відзначити такі, як відтік в інші держави висококваліфікованих вітчизняних фахівців, що сприяє зниженню рівня освіти в країні. Саме тому уряд намагається активно сприяти вищим навчальним закладам, виділяючи суттєве фінансування і продумуючи нові реформи таким чином, щоб ефективно знизити загальний відсоток неписьменності як серед місцевого населення, так і серед приїжджих фахівців. Організовуються спеціальні програми, спрямовані на ліквідацію неписьменності, які розробляються співробітниками ЮНІСЕФ та ЮСАІД, ці ж структури займаються і підготовкою вчителів, викладачів.

У зв'язку зі складною ситуацією в країні вступити в один із марокканських ВНЗ нескладно, так як сюди активно приймають і залучають іноземних фахівців, щоб вони вносили свій внесок у ліквідацію неписьменності і сприяли розвитку, процвітанню країни. Тому тим, хто хоче вивчити бізнес, медицину чи техніку і піклується не стільки про престижний диплом, скільки про власні знання, навчання в марокканському ВНЗ може дати багато.

Для того, щоб стати студентом одного з ВНЗ, необхідно надати до адміністрації університету стандартний пакет документів, а також добре знати арабську або англійську мови. Викладання іноземними мовами тут ведеться досить рідко, тому краще всього вчитися на звичайній програмі. Крім того, знання мови знадобиться і в спілкуванні з місцевим населенням, уникнути чого під час проживання на території країни не вдасться. Також потрібно пам'ятати про звичаї і мораль жителів країни, що передбачає дотримання певних правил і пристойності.

Переклад Широкової Наталії
статті Анастасії Манаенкової "Особенности высшего образования в Марокко"
сайту www.edu-all.ruСхожі за темою публікації:
Навчання у ВНЗ Італії
Освіта у Швеції: навчання безкоштовне і якісне
Навчання в Данії: вигідно і престижно
Освіта у Польщі як перспектива для української молоді
Особливості освіти в Ірландії
2012-09-11  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия