www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Секрети поліглота або як вивчити іноземну мову
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Секрети поліглота або як вивчити іноземну мову
Ще вчора, людина, яка знала 2 - 3 іноземні мови, більшості людей в нашій країні здавалася, ну, дуже розумною, а вміння говорити 6 - 8 мовами - було ознакою геніальності. Сьогодні ж ставлення до полілінгвізму в корені змінилося: знання 2-3 іноземних мов стало нормою життя, перевагою, яка забезпечує престижну роботу, можливістю подорожувати світом. А поліглотів - людей, що володіють багатьма мовами, сприймають вже не як щось дивовижне, а як нормальне явище, якого вимогаэ час. На думку фахівців, що вивчають феномен поліглоссіі, людей, які не в змозі вивчити 2 - 3 іноземні мови, не існує. Не може такого бути, скажете Ви, більшість з нас вчило іноземну мову в школі, а деякі навіть дві, а розмовляти нею вільно не можуть. І матимете рацію.

Дійсно, велика частина випускників загальноосвітніх шкіл, на порозі випуску не можуть похвалитися знанням іноземної мови на тому рівні, щоб вести вільний діалог з носієм мови. І це при тому, що 10 років дитина зубрила мову, отримувала оцінки, читала тексти і виконувала всілякі завдання. А в підсумку, окрім позначки в атестаті, нічого не може свідчити про те, що іноземна мова учнем освоєна. Хоча для того, щоб вивчити будь-яку мову, на рівні вільного спілкування, знадобиться не більше 3 - 4 місяців. У чому ж причина такої низької якості знань, які дає школа. Насправді, освітні стандарти передбачають знання мови на достатньому для спілкування, листування й перегляду фільмів і телепередач рівні. Однак на ділі похвалитися мовними навиками школярі не можуть і причин цьому кілька:

1. Об'єктивна причина, яка полягає в тому, що: українцеві оволодіти англійською або німецькою мовами буває досить складно через суттєві граматичні і лексичниі відмінності, тоді як німцеві англійська дається легко, так як ці дві мови налжать до однієї мовної групи, а значить, у багато чому схожі.

2. Бюрократизм школи, який підміняє реальне виконання програми, формальним проходженням матеріалу. У підсумку на папері учень отримує всі необхідні знання, а в реальності йому викладається предмет, який не занурює в мовне середовище, а в загальних рисах, на правилах і нудних текстах знайомить з мовою.

3. Методично неграмотна побудова системи навчання іноземної мови, за принципом: вчити всьому підряд. Відомий персонаж Шерлок Холмс говорив:. ". Людська голова," це горище, і багато людей забивають його всякою нісенітницею А потім, коли їм необхідно дістати щось потрібне, воно заховане так далеко, що до нього не дістатися"Саме за такою схемою будується методика навчання іноземної мови в школі. Учневі дається багато не потрібної інформації, і в цій купі знань відсортувати "зерна від полови" найчастіше практично не реально.

Можна ще довго критикувати школу, виправдовуючи тим самим своє незнання іноземної мови на належному рівні, проте істина полягає в тому, що: "Порятунок потопаючого - справа рук самого потопаючого".

Стратегія вивчення іноземних мов

Якщо шкільна концепція вивчення іноземної мови, не дала позитивних результатів і з тріском провалилася, не впадайте у відчай, а беріть кермо навчання в свої руки.

На початковому етапі необхідно мати чітку мотивацію, наприклад, я хочу вивчити мову, тому що:
- мені потрібна престижна робота;
- я планую відправитися в подорож;
- предмет мого обожнювання говорить тією чи іншою мовою і щоб розуміти один одного однієї мови любові недостатньо;
- для успішного розвитку бізнесу мені просто необхідне знання мови і т.д.

Наступним кроком стане позбавлення від страху перед іноземною мовою. Психологи стверджують, що більшість дорослих людей мають стійке переконання, що вивчити мову швидко і якісно вони не зможуть, іншими словами у них присутній так званий мовний бар'єр. При цьому більшість поліглотів впевнені: навіть людина, що не відрізняється феноменальною пам'яттю, протягом усього життя здатна вивчити до 6 мов, дотримуючись простих правил, а саме:

1. Займайтеся регулярно, але не тривало. Так, на багато ефективніше займатися кожен день по годині, ніж один раз на тиждень, але 7:00. Якщо у вас немає можливості виділити протягом дня годину на заняття, присвячуйте цього по 15 хвилин чотири рази на день. Це може бути час, коли ви їдете на роботу і назад додому, перерва на обід або вечірній релакс.

2. Перетворіть навчальний матеріал в зручні форми. Це можуть бути таблиці, віршики, слова, тексти. Носіть їх завжди з собою і при будь-якому зручному випадку повторюйте навчальний матеріал, поки він не дійде до автоматизму. Саме компактність матеріалу є основою його успішного запам'ятовування.

3. Основа міцних знань - практичний досвід. Як говорить народна мудрість: "Стоячи на березі, плавати не навчишся". Використовуйте будь-яку можливість, щоб попрактикуватися в мові. Не бійтеся бути смішним і сказати неправильно слово або фразу. Практикуйте "День мови", в цей день спілкуйтеся з друзями тільки іноземною мовою або подумки переводите все що чуєте чи читаєте. Пам'ятайте: "важко в навчанні, легко в бою".

4. Читайте книги - в них істинне знання. Читання книг мовою, що вивчається, послужить вам добру службу. Письменник Павленко П.А. говорив: "Вчасно прочитана книга - величезна удача. Вона здатна змінити життя, як не змінить її кращий друг або наставник". Намагайтеся вибирати прості тексти, не панікуйте, якщо щось не змогли перекласти. Дивіться фільми і передачі мовою, що вивчається, і не біда, якщо спочатку Ви мало що будете розуміти. Звикайте до мови, занурюйтесь у мовну атмосферу.

5. Вільний час присвятіть вивченню мови. Чи Ви їсте, чи їдете в транспорті або сидите в черзі до лікаря - використовуйте вільний час, щоб повправлятися в мові. Цікавтеся культурою народу, мову якого Ви вивчаєте. Виберіть слушний момент і поїдьте в ту країну, щоб поспілкуватися безпосередньо з носіями мови. Не маєте можливості подорожувати, тоді в інтернеті познайомтеся з людиною, для якої мова, яку Ви вивчаєте буде рідною, і почніть з нею листуватися. Бажано, щоб це була людина тієї ж професії або зі схожими інтересами.

6. Вірте в себе, не соромтеся вдаватися до сторонньої допомоги і тоді все вийде. Ваша віра творить дива, однак, використовуючи вже напрацьовані знання і досвід, Ви зможете просунутися у вивченні мови значно швидше.

Переклад Широкової Наталії
статті сайту http://neuch.org/


Зверніть увагу:
Перелік навчальних курсів з іноземної мови в Україні

Перелік навчальних курсів з іноземної мови у КиєвіСхожі за темою публікації:
Яку мову краще вивчати?
Включай музику і за англійську!
Вчимо англійську: Яка користь від зарубіжних пісень?
Аудіокниги як допомога у вивченні англійської
Запозичені слова - як вони можуть допомогти у вивченні англійської мови?
Як навчитися сприйняттю іноземної мови на слух?
Як зацікавити малюка вивчати іноземну або ігри в іноземну мову
Вивчаємо іноземну: Як вивчити мову за допомогою асоціацій
Вивчаємо англійську: Лексика. Особливість вживання дієслів to start, to begin
Вивчаємо англійську: Граматика англійської мови
Вивчаємо англійську: Лексика. Подяка в англійській мові
Вивчаємо англійську: Лексика. Як виказати власну точку зору та відмову
Вивчаємо англійську: Лексика. Компліменти англійською
Вивчаємо англійську: Морфологія. Іменник та його функції в реченні
Вивчаємо англійську: Морфологія. Класифікація іменників
2012-09-20  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия