www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Поради студентам: Як працювати не відриваючись від...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Поради студентам: Як працювати не відриваючись від навчання
З початком навчального року для багатьох студентів набула актуальності тема поєднання роботи і навчання. Адже стипендії не завжди вистачає, а студенти-контрактники взагалі її не отримують, тож і змушені працювати, та й до дорослого життя вже варто звикати.

"Як правило, студент денної форми навчання починає серйозно замислюватися про роботу ближче до 3-4 курсу. І мова скоріше йде не про роботу, а про підробіток, оскільки роботодавці неохоче беруть студентів, і не через відсутність досвіду, а через необхідність працювати повний робочий день ", - відзначила Анастасія Немикіна, консультант з рекрутингу.

Шукаючи роботу, студентові доводиться вирішувати проблему поєднання її з навчанням, що не завжди легко. Адже на роботі двійок не ставлять, там усе просто: роботу не виконав і ти - "вільний", як то кажуть, а на твоє місце ще з десяток охочих знайдеться. Тому, студентові, що хоче працювати, варто вміти крутитися, або знайти таку роботу, яка могла б без проблем поєднуватися з навчанням.

Рекрутери назвали кілька сфер, в яких може працевлаштуватися студент, не пропускаючи занять у ВНЗ.

Так, наприклад, можна знайти сезонну роботу на час літніх канікул - зазвичай це робота офіціантом або аніматором, що супроводжує тури. Що стосується роботи без шкоди для навчання, то її можна знайти в деяких інших сферах.

На кафедрі ВНЗ. Зазвичай це робота лаборантом або секретарем на півставки. Переваги такої роботи очевидні - це і територіальна близькість, і можливість формувати неформальні відносини з працівниками кафедри. З недоліків - такий заробіток зазвичай не перевищує 1 500 грн.

Кур'єр вихідного дня. Часто така робота дозволяє заробити непогані чайові.

Перекладач в центрі перекладів. Тут оплата залежить від кількості виконаних перекладів. Умовою працевлаштування, безумовно, є високий рівень знання іноземної мови.

Оператор кол-центру. Досить популярна робота серед теперішньої молоді. Графік зазвичай рухомий і можна працювати вечорами, хоча робота має свої недоліки (втім, як і будь-яка). Через емоціональну напруженість, зазвичай персонал часто змінюється, тому в кол-центах постійно потрібні кадри.

Робота в колекторській службі. Служби зі стягнення боргів користуються популярністю серед студентів. Тут можна непогано заробити, за умови, що вдасться добитися виплати заборгованості. Проте тут потрібно усвідомлювати межу між колекторською діяльністю і здирництвом.

Стажування в міжнародній компанії. Після нього, якщо студенту вдасться добре себе зарекомендувати, можливе подальше працевлаштування. Таке стажування може стати гарною допомогою в кар'єрі ".

Серед якостей, необхідних для успішного працевлаштування, можна відзначити комунікабельність.

"Однак, для того щоб випередити конкурентів і отримати бажану посаду не достатньо бути молодим і цілеспрямованим, - говорить Анастасія Немикіна. - Обов'язковим є знання англійської мови, рідше - французької чи німецької, комп'ютерна грамотність, вміння працювати в MS Word, Excel".

"Безумовно, важливим кроком до отримання роботи є особлива увага до складання резюме", - підсумовує консультант.

Схожі за темою публікації:
Порада студенту: Щоб вдало скласти сесію, потрібно підготуватися зазделегідь
Поради студентам: Як працювати не відриваючись від навчання
Університетські роки - найкращі роки
Ранок студента, який він?
Десять порад першокурснику

За матеріалами сайту: http://delo.ua/
2012-09-24  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия