www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Безкоштовне навчання в одному із закордонних ВНЗ
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Безкоштовне навчання в одному із закордонних ВНЗ
Навчання за кордоном сьогодні- це не рідкість і не щось неможливе. Багато абітурієнтів не обмежуються вибором вищих навчальних закладів рідного міста чи країни, воліючи вчитися в кращих ВНЗ світу. Але така можливість вимагає не тільки наявності знань, але й певних засобів, так як за навчання доведеться платити, також включивши до витрат вартість проживання, харчування, покупки навчальних посібників, витрати на транспорт та розваги.

Багато сучасних зарубіжних ВНЗ навіть іноземним студентам надають можливість навчатися безкоштовно. Але для цього необхідно виконати ті чи інші умови. В першу чергу потрібно пам'ятати, що безкоштовне навчання неможливе, якщо вибирається одна з програм навчання іноземною для ВНЗ мовою. Тобто, вчитися у Франції англійською і при цьому не оплачувати навчання не вдасться. Тому потрібно заздалегідь подбати не тільки про вивчення англійської мови, але й мови, яка є державною для країни, де знаходиться вибраний ВНЗ.

Перш, ніж поступати, необхідно з'ясувати, чи надає вищий навчальний заклад стипендію своїм студентам взагалі і чи можливо отримати стипендії іноземцям. Багато європейських ВНЗ припускають таку підтримку для всіх студентів - так, при навчанні в Польщі та отриманні стипендії можна тільки вчитися і не працювати, так як отриманої суми буде достатньо для гідного проживання, прожитку і покриття всіх додаткових витрат, оплати рахунків. Але для того, щоб отримати стипендію, потрібно добре вчитися - кожен ВНЗ виставляє свої вимоги щодо рівня оцінок. Також можуть передбачатися й інші вимоги для студентів - такі, як участь у конкурсах та олімпіадах.

Багато ВНЗ надають стипендію тільки за умови, що в майбутньому студент буде працювати на державу певний термін. Враховуючи те, що практично всі студенти вступають з надійною отримати диплом і залишитися в країні навчання жити назавжди, такий варіант більш ніж прийнятний. З іншого ж боку, він не дає можливості вибирати і кілька років після закінчення навчання студент не буде наданий сам собі, тому про це треба добре подумати.

Гарною можливістю вчитися безкоштовно є отримання гранту від компанії, організації, студентських співтовариств, дослідницьких центрів і т.д. В даному випадку все залежить від організації та умов, на яких студенту будуть оплачувати навчання. Є варіанти, при яких студент звертається в одну з організацій в рідній країні, підтверджує наявність неординарних здібностей і ефективність його навчання, а потім їде вчитися. Але в такому випадку доведеться обов'язково повернутися на батьківщину і "відпрацювати" кошти, витрачені компанією або установою на його навчання.

Є міжнародні фонди та гранти, які не припускають ніяких умов - вони просто підтримують науку і талановитих людей. Як правило, такі гранти видають у сфері науки, для проведення тих чи інших досліджень, здійснення розробок, тому найбільш актуальне отримання другої вищої освіти, наукового ступеня з їх допомогою.

Переклад Широкової Наталії
статті Анастасії Манаєнкової
"Бесплатное обучение в одном из зарубежных вузов"
сайту www.edu-all.ru


Схожі за темою публікації:
Освіта закордоном: Що треба знати бажаючому навчатися у Європі
Навчання за кордоном: наскільки це реально та доступно?
Страхування для навчання за кордоном
Літні школи при університетах Великої Британії
Чи можлива стовідсоткова гарантія вступу до закордонного ВНЗ?
2012-10-01  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия