www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Досьє професії: Event-менеджер
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Досьє професії: Event-менеджер
Event-менеджер (в перекладі з англійського "event" - подія) - людина, яка займається організацією і координацією різних свят на користь компаній, груп людей або приватних осіб. Event-менеджмент поділяють на корпоративний і комерційний. Зрозуміло, що ті, хто спеціалізується на першому, обслуговують фірми, на другому - приватних осіб. Зазвичай до подібних людей звертаються ті, у кого є гроші, але немає вільного часу для здійснення своїх планів, або ж ті, хто звик довіряти виконання таких завдань професіоналам.

Що ж входить в їхню компетенцію?

Варто відзначити, що вітчизняні event-менеджери з готовністю беруться реалізувати найоригінальніші задумки клієнтів, як то концерт класичної музики на станції метро чи банкет по вищому розряду на льоду фінської затоки? Це вже пройдені етапи в event-індустрії. Хто знає, можливо, в найближчій перспективі такі фахівці стануть відправляти спроможних панів на пікнік на вершину Евересту або проводити екскурсії на навколоземній орбіті. На думку метрів, навіть найшаленіша ідея (якщо вона не належить хворому-психопатові) має право на втілення. Головне, щоб був запропонований відповідний бюджет.

Звичайно, в зоні особливого професійного інтересу event-менеджерів знаходиться корпоративний сектор. Це величезне поле діяльності: можна проводити різні презентації, ділові зустрічі, конференції, просувати торговельні марки за допомогою яскравих акцій, що запам'ятовуються. Загалом, якщо раніше профспілкові попередники event-менеджерів виводили народ на бігову доріжку для галочки, то сьогодні це стало частиною маркетингової стратегії.

Такі спеціалісти поділяються на штатних співробітників компаній (зазвичай подібну розкіш можуть дозволити собі достатньо великі корпорації), працівників спеціалізованих агентств і "вільних художників", що колись створили собі ім'я і завдяки цьому не відчувають нестачі в клієнтурі.

Професійні обов'язки:

Це лише здається, що немає нічого простішого, ніж влаштувати яке-небудь свято або презентацію. Насправді за кожною вдалою вечіркою, будь-якою церемонією нагородження або весіллям - колосальна організаторська робота. Міркуйте самі: спочатку еvent-менеджер повинен вислухати масу більш-менш виразних побажань замовника, після чого скласти і передати на затвердження сценарний план заходу. А потім зібрати воєдино в потрібний день і годину всі необхідні ресурси, та так, щоб якість виявилася на висоті, і до того ж вкластися в бюджет.

Деякі типові обов'язки еvent-менеджерів:

- уміти порозумітися з будь-яким клієнтом, щоб спільно виробити план проведення акції;
- мати в запасі готові програми-стратегії для корпоративних заходів: конференцій, семінарів, тематичних поїздок, тренінгів, щоб при необхідності запропонувати їх як опробуване на практиці рішення;
- знаходити на оптимальних умовах відповідний майданчик, устаткування, учасників шоу тощо;
- домовлятися і контролювати виконання умов контракту із субпідрядниками, задіяними в реалізації проекту;
- управляти персоналом, що бере участь у підготовці і проведенні акції, а також ефективно взаємодіяти з власною командою;
- вчасно інформувати замовника про хід підготовки заходу, психологічно грамотно залагоджувати будь-які конфлікти з клієнтом в процесі співпраці;
- здійснювати попередній розрахунок бюджету проекту і контролювати його поступове виконання.

До того ж у цій професії складно обійтися без художніх, творчих здібностей, проте потрібно бути ще і трохи технарем, щоб розуміти, як влаштована аудіо- і освітлювальна апаратура, генератори туману, механіка сцени тощо.
Ну і, звичайно, сама назва даної професії передбачає, що людина зобов'язана бути прекрасним організатором. Менеджерові будь-якого профілю не обійтися без уміння розставляти пріоритети і за будь-яку ціну досягати поставлених проміжних і кінцевих завдань, без здатності працювати з великою кількістю всілякої інформації, скрізь встигати і з усіма уміти домовитися. Додайте сюди харизму (без неї професійному конферансьє і арт-директорові не обійтися), талант переконання - і ви отримаєте портрет успішного event-менеджера.

П'ятірка першочергових рис, якими повинен оволодіти еvent-менеджер:

- комунікабельність, відвертий життєрадісний характер;
- висока працездатність і стресостійкість;
- креативне мислення;
- прагнення до постійного самовдосконалення;
- природжені лідерські риси.

Флегматикам, домосідам, людям, схильним до сидячої, строго регламентованої діяльності, краще поберегти нерви і пошукати спокійніший спосіб заробляти гроші.

Освіта:

Поки що в нас немає вищого учбового закладу, що цілеспрямовано готує event-менеджерів, хоча в програму багатьох ВНЗ включені схожі курси. За бажанням можна отримати одну з суміжних спеціальностей, наприклад продюсера і режисера вистав і свят, шоу-програм. Новачкам краще будувати кар'єру, почавши з підготовки на курсах або з відвідин майстер-класів, спеціалізованих конференцій і семінарів для event-менеджерів.

Але слід відзначити, що зараз в професію в більшості випадків приходять люди, що взагалі не мають спеціальної освіти. Найчастіше серед event-менеджерів зустрічаються колишні музиканти, актори, художники, дизайнери, журналісти, історики. Дуже згодяться і знання у сфері психології.

До речі, агентства самі готують нових співробітників, приймаючи на роботу стажерів і зараховуючи кращих з них в штат. Більше того, в багатьох таких фірмах не дуже вітають недавніх випускників з продюсерськими або режисерськими документами, які одразу претендують на високі позиції. Практика показує, що в жодному ВНЗ не можуть навчити влаштовувати свята, тому кожному дипломованому фахівцеві все одно доведеться освоювати професію з азів. Насправді успіх в event-менеджменті визначається поєднанням набутого життєвого досвіду і наявних особистих рис. А ще дуже важливим є досвід, що дає змогу з часом осягнути усі тонкощі ремесла, і величезне бажання досягти висот в улюбленій справі.

За матеріалами сайту www.robota.lviv.ua

Схожі за темою публікації:
Досьє професії: Блогер
Досьє професії: ERP-програміст
Досьє професії: Дизайнер комп'ютерних ігор
Досьє професії: Байєр
Досьє професії: Іміджмейкер
Досьє професії: Критик
2012-10-11  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия