www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // ЗНО 2013: Питання-Відповіді (оновлено - 19...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
ЗНО 2013: Питання-Відповіді (оновлено - 19 повідомлень, ч.1)
На основі повідомлень своїх читачів редакція сайту "Освітній портал" (www.osvita.org.ua) сформулювала перелік запитань, які найбільш турбують цьогорічних абітурієнтів, що вирішили взяти участь у ЗНО 2013. Поруч із запитанням розміщено відповідь. Сподіваємося, що наведена нижче інформація стане Вам у нагоді.

1. Реєструватися на ЗНО слід за місцем прописки чи за місцем фактичного проживання?

Реєструватися на ЗНО треба там, де Вам більш зручно буде його складати. Під час реєстрації Ви маєте зазначити адресу, за якою буде вестися поштова кореспонденція і залежно від неї буде йти розподіл абітурієнтів за пунктами тестування. Тобто, якщо Ви проживаєте у Києві, а прописані у м.Харкові, Ви можете:
1. вказати Вашу київську адресу і, відповідно, на неї буде відправлено запрошення на ЗНО і саме тестування будете проходити у м. Київ;
2. вказати адресу Вашої харківської прописки - на неї буде приходити вся поштова кореспонденція по ЗНО і тестування, відповідно, складатимите у пункті тестування Харківського регіонального центру оцінювання якості знань.

2. Наразі я знайшов інформацію коли буде проводитися реєстрація на пробне тестування. А коли можна реєструватися на саме ЗНО і які документи для цього треба ніде не зазначено. Проясніть ситуацію, будь ласка.

Точних дат реєстрації на ЗНО 2013, як і переліку потрібних для цього документів офіційно ще не оголошено. Попередньо можна говорити про таке:
- у листопаді 2012 р. має бути оприлюднено пакет необхідних для реєстрації у ЗНО 2013 документів
- у грудні 2012 р. мають з'явитися умови реєстрації у ЗНО 2013
- у січні 2013 має розпочатися реєстрація на ЗНО 2013.

3. Де я можу знайти графік проведення ЗНО 2013?

Календарний план ЗНО 2013 ще не затверджено отже, жодних дат проведення тестування офіційно ще не визначено. Календарний план ЗНО 2013 планується затвердити упродовж листопада-грудня 2012 р., він буде розміщений на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти (www.testportal.gov.ua).

4. Коли буде проводитися пробне ЗНО 2013?

Реєстрація бажаючих прийняти участь у пробному ЗНО буде проводитися з 1 до 30 листопада 2012 р.

Дати проведення пробного тестування:
23 березня – українська мова і література, біологія, фізика, російська мова, всесвітня історія, іноземна мова (за вибором): англійська, німецька, французька або іспанська;
30 березня – математика, історія України, хімія, географія, світова література.

Реєстрація осіб, які виявили бажання взяти участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні, триватиме з 1 до 30 листопада 2012 року.

5. Чи є якісь пільги при оплаті пробного ЗНО?

Ні.

6. Чи можна при реєстрації замість даних паспорту вказати дані свідоцтва про народження?

Якщо на 1 вересня 2012 р. Вам вже виповнилося 16 років - не можна, навіть якщо паспорта Ви ще не отримали. У випадку коли Ваш 16-й день народження припадає на період з 1 вересня до початку реєстрації, а на руках паспорту ще немає - Ви можете вказати дані свідоцтва про народження. До пункту тестування допустять за наявності свідоцтва про народження серія та номер якого зазначені в Сертифікаті.

7. Що робити, якщо на реєстрацію на ЗНО буде подано свідоцтво про народження в якому зазначено одне прізвище, а у паспорті, який планується отримати згодом і з яким маю прийти на тестування, буде зазначено інше прізвище? (Під час оформлення паспорта, планую змінити прізвище).

До пункту тестування Ви маєте прийти із свідоцтвом про народження, за яким відбувалася реєстрація на ЗНО і данні якого зазначені у Сертифікаті. Після проходження ЗНО треба звернутися до регіонального центру для виготовлення Сертифікату на нове прізвище.

8 Який термін дії сертифікату ЗНО?

Термін дії Сертифіката ЗНО визначається Умовами прийому до вищих навчальних закладів України, затвердженими Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України на поточний рік.

9. Наразі я навчаюсь на І курсі ВНЗ, але планую забрати документи і поступити на І курс в інший навчальний заклад. Чи треба мені проходити ЗНО 2013, якщо я маю відповідний сертифікат за 2012 р.

Якщо Умовами прийому на 2013 р. буде визначено, що абітурієнти можуть надати приймальній комісії сертифікати ЗНО попередніх років, тоді Ви можете не проходити тестування у 2013 р. Але якщо бали зазначені у сертифікаті Вас не влаштовують, Ви можете зареєструватися на ЗНО 2013 і пройти його. Цього права Вас ніхто не позбавляв. Умови прийому на 2013 р. мають бути оприлюднені у листопаді 2012 р.

10. Чи можна комбінувати сертифікати різних років, тобто з української мови подати сертифікат 2012 року, а з англійської за 2013 рік?

Якщо Умовами прийому до ВНЗ у 2013 р. сертифікат 2012 р. буде вважатися дійсним - так, можете.

11. Якщо на момент реєстрації на ЗНО я буду відсутнім в Україні, чи може мене зареєструвати інша особа? Чи потрібна для цього нотаріальна довіреність?

Інші особи не мають права реєструвати учасника ЗНО. Зареєструватися Ви маєте самостійно. Для цього Вам потрібно буде поштою надіслати реєстраційні документи. Програма формування заяви-реєстраційної картки на сайті УЦОЯО орієнтовно буде розміщена у січні 2013 р. Отже, для того щоб себе зареєструвати на ЗНО 2013, перебувати на території України не обов'язково.

12. Коли на сайті з'являться програми ЗНО?

Наразі МОНмолодьспорт України ще працює над розробкою і затвердженням програм ЗНО 2013. Тому коли вони "побачать світ" редакція сайту "Освітній портал" сказати не може, але докладе максимум зусиль, щоб оперативно їх розмістити у себе на ресурсі з моменту їх оприлюднення.

13. За якими програмами і посібниками треба готуватися до ЗНО в цьому році?

В першу чергу Ви маєте знати, що програми ЗНО включають у себе лише матеріал шкільної навчальної програми і ніякої додаткової інформації вони більше не можуть у собі містити. Цілком логічно, що Ви сміливо можете готуватися до ЗНО 2013 за підручниками, які рекомендовані МОНмолодьспорт України на 2012-2013 н.р.

Із завданнями і відповідями ЗНО попередніх років Ви можете ознайомитися тут .

14. Що мені робити, якщо сертифікат ЗНО який я отримав в минулому я втратив?

Якщо сертифікат ЗНО попередніх років втрачено або у персональні данні в ньому треба внести зміни (ім'я, прізвище, номер документу і т.п.) - Вам треба зробити його дублікат. Дублікат сертифікату 2010 - 2012 рр. можна отримати у відповідному регіональному центрі (процедура отримання описана на сайті регіонального центру). Дублікати сертифікатів 2008-2009 рр. здійснює Український центр оцінювання якості освіти. Більш детально про отримання дублікату у публікації Як отримати дублікат ЗНО.

15. Яку кількість тестів можна скласти?

Кожен учасник ЗНО 2013 може пройти тестування не більше як з 4-х предметів.

16. Якщо я буду складати два пробних ЗНО, мені треба створити два кабінети?

Ні

17. Чи обов'язково для реєстрації у пробному ЗНО надсилати рекомендаційного листа? І як перевірити те, що лист дійшов до регіонального центру?

Ні не обов'язково. Заяву на реєстрацію можна відправити як звичайним листом, так і замовним. Переконатися у тому, що Регіональний центр отримав Вашу заявку можна на сторінці його сайту "Особистий кабінет учасника ПЗНО".

18. Що робити? Тиждень як я вже сплатила за участь у пробному ЗНО, а у "моєму кабінеті" нічого про це не зазначено (наче не платила).

Кошти мають бути перераховані упродовж 10 діб. Якщо з моменту Вашої оплати, минуло більше 10 діб і на сторінці "Мій кабінет" не з'явилася інформація про оплату - передзвоніть до Регіонального центру оцінювання якості освіти. Якщо у телефонному режимі, Ваші кошти "не знайдуться" Ви маєте пам'ятати про наступне - незалежно від причин та обставин, якщо Ви не встигнете зареєструватися на пробне ЗНО, Ви не зможете прийняти у ньому участь. Тому вирішуйте самі, як доцільно поступити - шукати сплачені гроші чи вдруге зареєструватися і, відповідно, вдруге сплатити, а паралельно шукати де поділася перша проплата.

19. Чи будуть завдання пробного ЗНО викладені в інтернеті?

За логікою речей, напевно, що завдання пробного ЗНО не будуть викладені в інтернеті для вільного користування!


Схожі за темою публікації
ЗНО 2013: 20 відповідей на найбільш поширені запитання, що виникають під час реєстрації (ч.3)
Найбільш поширені питання, що виникають у ході реєстрації на ЗНО 2013 (ч.2)
Найбільш поширені запитання щодо організації та проведення ЗНО 2013 року (ч. 4)
Найбільш поширені запитання щодо організації та проведення ЗНО 2013 року (ч. 5)
Загальні вимоги щодо реєстрації осіб для проходження зовнішнього оцінювання
Путівник абітурієнта-2013: що має знати та пам’ятати абітурієнт під час реєстрації на ЗНО
ЗНО 2013: Коротко про ключове
ЗНО 2013: Тести "online". Де можна потренуватися на online-тестах
ЗНО 2013: Пробне тестування
УЦОЯО привідкрив завісу над тестами ЗНО
Як скласти ЗНО 2013: поради минулорічних випускників
Як отримати дублікат ЗНО
Абітурієнту 2012: Перелік конкурсних предметів для навчання за ОКР бакалавр
Готуємося до ЗНО та сесії: Золоті правила і прийоми підготовки до перевірки рівня зань
Технологічна картка учасника зовнішнього незалежного оцінювання
2012-10-29  |  Автор:  |  http://www.osvita.org.ua/

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия