www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Юридична консультація: Як нараховується заробітна...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама

Готуємося до ЗНО 2014!

Ми у соцмережах:

FACEBOOK

ВКОНТАКТЕ

TWITTER

LINKEDIN

Додавайтесь у друзі, підписутесь, слідуйте!

Корисна інформація!

Оnline-тести на самовизначення

Гранти та стипендії для навчання в:
- Німеччині
- Польщі

Екранізовані твори українських письменників, які включені до шкільної програми і ЗНО

Події - 2014 р.

Календар абітурієнта: "День відкритих дверей - квітень 2014"

Набір на програму AIESEC "Приймаюча сім’я"

Проект Навчальні програми професійного зростання

Всеукраїнський конкурс комп'ютерної графіки - "Responsive Graceful Bright"

Студентська акція - "Зі Сходу на Захід"

Юридична консультація: Як нараховується заробітна платня викладачеві?
Підкажіть мені, будь ласка, як нараховується заробітна платня. Я викладач математики коледжу м. Києва, у мене річне навантаження 1000 год, куратор повноцінної групи, завідую навчальним кабінетом. І скільки коштує година занять?

Стосовно Вашого запитання щодо порядку нарахування заробітної плати, доводимо до Вашого відома, що розрахунок заробітної плати викладачів проводиться у відповідності із Кодексом законів про працю України, а також по тарифній сітці відповідно до Наказу Міністерства освіти та науки України № 102 від 15.04.93 "Про затвердження Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти".

У ст.96 КЗпП України зазначено, що нарахування заробітної плати відбувається згідно з тарифною системою оплати праці, яка включає тарифні сітки, тарифні ставки, схеми посадових окладів і тарифно-кваліфікаційні характеристики (довідники).

У Наказі МОН України №102 від 15.04.1993р. "Про затвердження Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти" (далі - інструкція) визначено порядок нарахування заробітної плати працівників закладів і установ освіти, а саме: відповідно до п. 63 оплата праці педагогічних працівників установ і закладів освіти провадиться виходячи із встановлених ставок заробітної плати (посадових окладів) з урахуванням підвищень, фактичного обсягу педагогічної роботи, доплат та надбавок. У п.64 Інструкції - "Ставки заробітної плати (посадові оклади) вчителів, викладачів, вихователів та інших педагогічних працівників виплачуються: за 3 години викладацької роботи в середньому в день (720 годин на рік): викладачам та старшим викладачам вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних постійно діючих курсів, курсів по підготовці до вступу в вищі навчальні заклади I-II рівнів акредитації." Крім того, відповідно до ст. 49 ЗУ "Про вищу освіту" максимальне навчальне навантаження педагогічних працівників не може перевищувати 720 годин на рік, а згідно з п. 80 інструкції - "Години викладацької роботи, виконані понад встановлене річне навантаження, оплачуються додатково за годинними ставками (визначеними відповідно до п.78) після виконання викладачем річного навчального навантаження. Ця оплата провадиться щомісячно або в кінці навчального року". Враховуючи той факт, що у Вас річне навантаження становить 1000 годин - це є порушенням Закону і таке додаткове навантаження повинно оплачуватися додатково.

Додатково нараховується оплата в розмірі 10-13% посадового окладу за завідуваннями навчальними кабінетами. Конкретний розмір доплат установлюється керівником навчального закладу за погодженням з профспілковим комітетом. (п.41 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти)

Стосовно погодинної оплати праці, то у п.73 вище згаданої Інструкції вказано, що погодинна оплата педагогічних працівників в установах, зазначених в цьому розділі, допускається лише при оплаті за години заміщення тимчасово відсутніх по хворобі або з інших причин вчителів, вихователів, викладачів тощо, яке тривало не більше двох місяців, а також при оплаті працівників підприємств, організацій та установ, які залучаються для педагогічної роботи.

Якщо заміщення тривало понад два місяці, то оплата праці педагогічного працівника провадиться з першого дня заміщення за всі години фактичного педагогічного навантаження в порядку, передбаченому п.68 цієї Інструкції. Розмір погодинної оплати праці визначається шляхом ділення місячної тарифної ставки, встановленої за 18 годин педагогічної роботи в тиждень, на 76,2; за 20 годин педагогічної роботи в тиждень на 84,7; за 24 години педагогічної роботи в тиждень - на 101,6; за 25 годин педагогічної роботи в тиждень - на 105,8; за 30 годин педагогічної роботи в тиждень -на 127,0; за 36 годин педагогічної роботи в тиждень - на 152,4; за 41 годину роботи в тиждень на 173,1. Особи, які працюють на умовах погодинної оплати і не ведуть занять під час канікул, оплату за цей час не отримують.

Також, варто зазначити, що відповідно до пп.78, 80 Інструкції - середня місячна заробітна плата викладачам вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладів визначається шляхом множення годинної ставки викладача на встановлений йому обсяг річного навантаження і ділення цього добутку на 10 навчальних місяців. Годинна ставка обчислюється шляхом ділення місячної ставки заробітної плати на середньомісячну норму навчального навантаження (72 години). Встановлена середньомісячна заробітна плата виплачується викладачу за роботу протягом навчального року, включаючи час роботи в період канікул, що не збігається з відпусткою.

Години викладацької роботи, виконані понад встановлене річне навантаження, оплачуються додатково за годинними ставками (визначеними відповідно до п.78) після виконання викладачем річного навчального навантаження. Ця оплата провадиться щомісячно або в кінці навчального року.

Таким чином, Ваша заробітна плата розраховується з огляду на Ваш тарифний розряд, обсяг річного навантаження, кураторство над групою та завідування навчальним кабінетом.

Відповідь підготували студентки Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі УДУФМТ- Коханська Ірина Миколаївна, Гороховська Вікторія Анатоліївна та Теодорович Олександра Артемівна

Куратор, начальник відділу юридична клініка "Надія" УДУФМТ - Мельник Віталій Володимирович.


Якщо Ви потребуєте правової допомоги відправте Ваше звернення на електронну скриньку op@osvita.org.ua. Відповідь на нього читайте на сторінках сайту. В разі необхідності отримання правової допомоги з питань освіти або будь-яких інших питань, Ви можете поспілкуватися з юристами юридичної клініки "Надія" наживо, по буднях з 15:00 до 18:00 за адресою: м. Київ вул. Чигоріна 57. Або за телефоном (44) 528-75-06.

Нотатки юрконсультанта:
Які вимоги до посади вчителя і по якому тарифу йому мають нараховувати заробітну плату (в т.ч. і заміну уроків тимчасово відсутніх учителів)?
Чи існують переваги (за виробіток, сімейні обставини, фізичні вади та ін.) при встановленні педагогічного навантаження?
Чи законний наказ Територіального відділу освіти, молоді та спорту про зняття оплати за класне керівництво?
Чи є бов'язковим декларування доходу працівника освіти і на які категорії працівників ВНЗ це розповсюджується?
Чи можна збільшити тижневе педнавантаження?
Щодо стажу педагогічної роботи для виплати за вислугу років працівникам освіти
Чи оплачується вчителеві проведення позакласних заходів та чи можуть звільни за відмову від їх проведення?
Чи може педагогічний працівник використовувати навчальну літературу, яка не має встановленого грифу МОНмолодьспорту?
Щодо нарахування заробітної плати вчителям: куди звертатися, для її перерахунку
Чи повинні директор школи та його заступники складати декларацію про доходи, витрати тощо?
Чи можна працювати при досягненні пенсійного віку і яким буде пенсійне нарахування в такому разі? Чи можна наймати працівників за сумісництвом, якщо штатні працівники мають неповну ставку?
Чи оплачується завідування кабінетом математики, якщо немає лаборантської, або вона менше необхідних розмірів?
Чи входить до обов'язків директора школи видавати заробітну плату працівникам школи на робочому місці?
Умови здійснення доплати вчителеві при присвоєнні йому звань, що дають право на підвищення ставок і посадових окладів
Чи правомірно не доплачують за звання "старший учитель"?
Чи враховується термін навчання в аспірантурі до стажу для виплати надбавки до зарплатні?
Яку зарплатню має отримувати викладач технікуму з категорією "фахівець" та годинами за класне керівництво?
Чи може керівник гуртка отримувати зарплатню за 9 розрядом?
2012-10-29  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2014рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия