www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Юридична консультація: Умови отримання правового...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Юридична консультація: Умови отримання правового статусу дитини-сироти
Добрий вечір!
В мене мама була самотньою матір'ю от недавно вона померла. чи можу я надати документ, що запис про батька був здійснений зі слів мами і свідоцтво про смерть мами для того, Щоб поступати поза конкурсом? Я вже повнолітня, а тому статус сироти мені не надають (сиротою я залишилась у 20 років під час навчання на денному у коледжі).


Стосовно Вашого запитання, повідомляємо таке:

Відповідно до ст.1 ЗУ "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування визначаються особи віком від 18 до 23 років, у яких у віці до 18 років померли або загинули батьки, та особи, які були віднесені до дітей, позбавлених батьківського піклування.

У абз. 2, 3 та 5 ст.1 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" надано визначення поняттям "дитина-сирота", "діти, позбавлені батьківського піклування" а також "особи із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування":
- дитина-сирота - дитина, в якої померли чи загинули батьки;
- діти, позбавлені батьківського піклування - діти, які залишилися без піклування батьків у зв'язку з позбавленням їх батьківських прав, відібранням у батьків без позбавлення батьківських прав, визнанням батьків безвісно відсутніми або недієздатними, оголошенням їх померлими, відбуванням покарання в місцях позбавлення волі та перебуванням їх під вартою на час слідства, розшуком їх органами внутрішніх справ, пов'язаним з ухиленням від сплати аліментів та відсутністю відомостей про їх місцезнаходження, тривалою хворобою батьків, яка перешкоджає їм виконувати свої батьківські обов'язки, а також діти, розлучені із сім'єю, підкинуті діти, батьки яких невідомі, діти, від яких відмовилися батьки, та безпритульні діти;
- особи із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування - особи віком від 18 до 23 років, у яких у віці до 18 років померли або загинули батьки, та особи, які були віднесені до дітей, позбавлених батьківського піклування.

Згідно з ч.1 ст. 6 Сімейного кодексу України, правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття.

Таким чином, оскільки Ваша мама померла коли Ви вже були повнолітньою, Ви не можете претендувати на отримання правового статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування або особи з їх числа, а отже, вступати до ВНЗ поза конкурсом.

Відповідь підготували студенти Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі (УДУФМТ) - Теодорович Олександра Артемівна, Гороховська В. А., Коханська І .М., Мельникович Б. А.

Куратор, юрисконсульт відділу юридична клініка "Надія" при УДУФМТ- Ладан Олег Михайлович.


Якщо Ви потребуєте правової допомоги з будь-яких питань відправте Ваше звернення на електронну скриньку op@osvita.org.ua. Відповідь на нього читайте на сторінках сайту. В разі необхідності, Ви можете поспілкуватися з юристами юридичної клініки "Надія" наживо, по буднях з 15:00 до 18:00 за адресою: м. Київ вул. Чигоріна 57 або за телефоном (44) 528-75-06.


Нотатки юрконсультанта:

Чи поширюється право зарахування поза конкурсом інвалідів ІІ групи до магістратури?
Чи можна отримати цільове направлення в місцевому органі МВС і що має бути зазначено в ньому?
Чи має право учасник відборів на міжнародну олімпіаду не писати державну підсумкову атестацію (ДПА)?
Чи можна поступити на бюджет якщо раніше було відраховано з ВНЗ? Чи можна студенту "перепоступити" на бюджет І курсу іншої спеціальності і що для цього треба?
Чи є сенс участі у міжнародних олімпіадах?
Чи має пільги при вступі абітурієнт, один з батьків якого позбавлений батьківських прав?
Які пільги для отримання освіти має самотня мати інвалід 2 групи?
Чи можна отримати статус дитини-сироти у 18 років, та які надаються пільги під час навчання?
Чи дійсне цільове направлення після вступу на заочну форму навчання за ОКР "спеціаліст", у звязку з нестачею мість на стаціонарі?
Чи законні відпрацювання для абітурієнтів при вступі до ВНЗ?
2012-11-05  |  Автор:  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия