www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Ранок студента, який він?
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Ранок студента, який він?
Заняття в університеті і необхідність більш-менш систематично вставати рано вранці для їх відвідування - це те, що лякає студентів протягом усього навчального року, адже вранішнє пробудження так не вписується в студентський спосіб життя. І переставляння будильника кожні 10 хвилин, аби ще подрімати не змінить реальності, все одно доведеться вставати. Тож як собі з цим зарадити?

Студентське життя може означати різні речі для кожного. Але, однозначно, його не можна назвати регулярними. Для студента усе змінне: вечірки протягом тижня, заняття в різний час дня, спонтанні вихідні, якщо студенти працюють, то як правило, у різні зміни і неповний робочий день, маючи гнучкий графік. Але незалежно від того, скільки творчості студент продемонструє, щоб скласти всі свої заняття в графік, він не омине тяжких ранків.

Відкладання пробудження якнайдовше, потім кілька ковтків кави на льоту, поспіх на автобус і сон під час лекцій - звучить знайомо? Такий ранок, напевно не дасть Вам достатньо енергії на цілий день. Не уникнути підчас навчання і безсонних ночей (з причин більш або менш приємних). Однак, їх відсипання в найближчі кілька днів теж не дуже допоможе. Ваш порятунок - це регулярний спосіб життя, як би смішно це не звучало, адже у випадку студента, це не представляється можливим. Все ж спробуйте, наскільки це можливо, систематизувати свій день або хоча б тиждень: лягати спати і вставати в певний час, навіть у вихідні, коли Ви могли б спати до полудня. Людський організм любить порядок. Біологічний годинник дуже точний прилад - якщо Ви дбаєте про нього, Ваше тіло не здивує Вас хвилями сонливості в денний час і нестачею енергії вранці.

Сніданок найважливіший прийом їжі за день - кліше? Проте правдиве. Якщо Ваш шлунок прокидається трохи пізніше, Ви не повинні їсти надто багато зранку. Вистачить чогось із цільного зерна (крупи, хліб), фруктів або йогурту. Це міф, що сніданок повинен бути великим. Важкі млинці або тістечка з білого борошна приведуть до різкого збільшення, а потім зниження рівня глюкози в організмі, що замість надання енергії викличе бажання подрімати, й ще раз перекусити. Необхідно подбати, аби сніданок був не обов'язково великий, проте корисний і поживний.

Вранці ви відкриваєте очі й почуваєте себе, як вампір, якого діймає денне світло, і Вам кортить закрити шторами вікна? Це велика помилка - необхідно користуватися денним світлом, доки зміна часу на зимовий, не позбавить Вас такої можливості. Тому перше, що потрібно зробити після пробудження - відкрити вікна і впустити більше світла в кімнату. Світло дає нашому організму сигнал, що прийшов час почати день. З ним він розрізняє день і ніч, і регулює біологічний годинник.

Витрачаючи більшу частину дня в приміщеннях із заштореними вікнами Ви збиваєте цей розлад. Тому важливо, протягом дня хоча б годину проводити на свіжому повітрі.

Багато хто з молоді вважає, що такого роду поради їм не допоможуть тому, що вони бачать себе як типова сова: їм краще працювати у вечірній час і вночі, а вранці вони не можуть змусити себе працювати ані розумово ані фізично. У багатьох випадках це правильно, але як запевняють вчені, це часто питання звички, причому шкідливої. В більшості підлітків гормональний фон збиває добовий ритм, проте вони це переростають.

Тому багато залежить від впровадження та послідовної реалізації хороших і корисних звичок та чіткого розпорядку дня у своє життя, у тому числі і студентське.

Переклад Широкової Наталії
за матеріалами сайту http://studenci.net


Схожі за темою публікації:
Університетські роки - найкращі роки
Навчання... А що далі?
Десять порад першокурснику
2012-11-06  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия