www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Як скласти ЗНО 2013: поради минулорічних випускників
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Як скласти ЗНО 2013: поради минулорічних випускників
Щоб здати тести на максимальну кількість балів, колишні тернопільські випускники радять наполегливо готуватися. Кажуть, що везіння там навряд чи сильно допоможе.

Писати пробні твори, вчитися множити в клітинку, запам'ятовувати картинки і багато інших порад дають студенти, які в минулому році склали ЗНО з профільних предметів на максимальні 200 балів.

Також майже всі вони відвідували репетиторів. Кажуть, самостійно вчитися важче. Однак якщо учень не поставить собі за мету набрати якомога більше балів, то і репетитор йому не допоможе. Бо підготовка до ЗНО - нелегка праця.

Треба ставити собі мету

- Головне, щоб було бажання вчитися і розвиватися, - говорить збаражчанин Василь Братівнік. - А для цього треба проявляти інтерес до предмету, який вчиш, і завжди запитувати вчителів про все, чого не розумієш. Адже потім ці всі "хвости" буде дуже важко підтягувати. Потрібно працювати, а не чекати везіння. Також я б радив майбутнім абітурієнтам не братися за купу книг, а вибрати з них одну-дві кращі і за ними вчитися.

Хлопець на попередньому незалежному оцінюванні склав тести з української мови та літератури на 200 балів. Сьогодні він - студент першого курсу Національного університету "Одеська юридична академія".

- Я відразу поставив собі мету, склад тести на 190 балів, - продовжує він. - А вийшло так, що з української мови та літератури набрав аж 200.

Запам'ятовувати картинки

Мешканка Тернополя Олеся Редько такої мети собі не ставила, але на тому ж незалежному оцінюванні набрала 200 балів з біології. Дівчина каже, що просто дуже старалася.

- На кожен з предметів на тести я завела собі окремий блокнот, - ділиться вона досвідом. - І записувала туди всякі дрібниці, які важко запам'ятати. Самі тести переважно складаються з таких дрібниць. Також потрібно запам'ятовувати картинки, які з першого погляду навіть не кидаються в очі. Тому учень перегортає сторінку підручника і читає далі. А потім на тестах доводиться згадувати, що ж на тій картинці було?

Щодо підготовки до тестів з української мови, дівчина радить випускникам навчитися писати твори.

Твір в тестах оцінюють найбільшою кількістю балів, - говорить вона. - Я тренувалася за темами попередніх тестів. Таким чином заготовила собі чимало хороших фраз, які потім використовувала в своєму творі. А ось в тестах з хімії трапляється багато завдань, а калькулятором користуватися забороняють. Тому раджу вчитися ділити і множити в стовпчик.

Також дівчина радить обов'язково записатися на пробне тестування. Адже воно майже аналогічне до звичайного і краще знайомить учня з тими умовами та вимогами, які його чекають.

Починається нинішня реєстрація на пробне ЗНО 1 листопада і триватиме до 30 листопада. (Детальніше про пробне ЗНО 2013 читайте тут).

- Його проводять за процедурою, максимально наближеною до загального ЗНО, - говорить заступник директора з ЗНО та моніторингу якості освіти обласного комунального інституту післядипломної освіти Юрій Шайнюк. - Аналогічними будуть і форми завдань, проведення та структура. Є випускники, які проходять пробні тести, щоб уже знати, чого конкретно від них хочуть. Вони будуть знати, як себе знайти в списках, як знайти потрібний клас та багато іншого.

Також, за словами пана Шайнюка, це допоможе майбутнім абітурієнтам позбутися стресу перед тестами і реально оцінити свої знання, зрозуміти, що ще потрібно довчити.

- Проходити пробне оцінювання буде 23 та 30 березня, - продовжує він. Випускник зможе зареєструватися на необмежену кількість тестів, проте відвідати зможе лише два, адже проходити вони всього два дні. А з інших предметів при бажанні зможе отримати зошит із тестами для того, щоб самостійно його заповнити вдома. Потім ми назвемо правильні відповіді, і випускник таким чином зможе оцінити свої знання.

За матеріалами http://points.net.ua


Схожі за темою публікації:
ЗНО 2013: Пробне тестування
ЗНО 2013: Питання-Відповіді (оновлено - 15 повідомлень)
Чого очікувати абітурієнтам-2013
Як писати твір, план твору, поради з написання
Путівник абітурієнта 2013: журналістика
Правила експрес-підготовки до тестів для абітурієнтів
Як студентам підвищити потенцію… ментальну
2012-11-08  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия