www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Готуємося до ЗНО та сесії: Не розслабляємося і...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Готуємося до ЗНО та сесії: Не розслабляємося і тримаємо ритм!
Під час вивчення певного матеріалу кожен керується власними підходами, методами і прийомами. Говорити про те, що окремі з них є більш дієвими і правильними - не можна, адже ефективність кожного з них залежить від фізіологічних і психологічних особливостей того, хто вчить матеріал. Тому не слід особливо перейматися Вам або Вашим батькам через те, що для засвоєння матеріалу Вам цілком достатньо прочитати матеріал і потім його кілька разів повторити, у той час коли Ваш ровесник по сусідству для аналогічного результату матеріал по кілька разів переписує в зошит, а потім тривалий час його "обробляє" з репетитором. Ви не ледачий, просто у Вас гарна пам'ять і здатність мозку швидко сприймати матеріал. Вам, у такому разі, слід хвилюватися про наступне – не дати собі розслабитися! І це, повірте мені? людині із науковим ступенем, яка "пройшла" у своєму житті через велику кількість різноманітних іспитів, тестів і захистів – значно важче.
Саме покладання на свою здатність легко сприймати матеріал і оперативно працювати з ним подекуди спонукало мене легковажно дозволити собі "трошки відпочити" і відійти від завданого ритму. Результат, який я отримувала, не завжди був таким, яким я його бачила. Тобто, він був і був "прохідним", але не такий, який було б бажано.

Отже, наберуся сміливості - для розумних, і дуже розумних (більш правильно - для тих, хто вважає себе такими) та тих, хто планує вчитися надалі, надам кілька порад, які дозволять не проґавити поставленої мети.

Якщо Вам не складно пізнавати нове, Ви маєте знати:

1. Здатності легко сприймати матеріал і оперувати ним мало, треба ще вміти вчитися
Якщо домашнє завдання Ви можете самостійно зробити за п’ять хвилин перед початком уроку або лабораторної і при тому систематичну роботу над матеріалом не проводите – це не означає, що так легко буде завжди. Просто Ви використовуєте свій ресурс, який Вам надано природою та який набули раніше, а новий не напрацьовуєте. А ресурси, як відомо, рано чи пізно вичерпуються. Нові знання і вміння з’являються лише при систематичній роботі над ними.

2. У процесі самостійної підготовки не слід "підлаштовуватися" під батьків, друга та ін., треба обрати найбільш відповідний для себе підхід і розпорядок дня для вивчення матеріалу
Якщо Ви жайворонок і Вам легше прокинутися на годину раніше (наприклад о шостій ранку), щоб повчити певний предмет - так і робіть. Не дивіться на те, що це не всі розуміють і кажуть: "Краще повчи ввечері!". У кожного свій біологічний ритм. Якщо Вам кажуть "Там тема легка, прочитаєш і все зрозумієш" – знайте, що у Вашому випадку може так і не бути, адже всі ми різні, комусь легко вивчити формули, а комусь логіку процесу.

3. Не слід покладатися на те, що Ви й так знаєте більше, ніж Ваш колега за партою. Того, чого Ви не знаєте – ще більше!
Мабуть кожен з нас чув приблизно таке: "У школі він ледве вчився і нічого - поступив до університету, наразі на ІІ курсі…" або "Ти вчишся краще за нього, тому тести/іспити для тебе будуть не проблема". Піддаючись впливу подібних суджень і тверджень знайте, Ви піддалися провокації! У кожного своя ситуація і випадок – хтось щасливо відгадав відповіді на тестах, хтось поступає не "за конкурсом знань", а за "конкурсом пільг і довідок" і тому йому не потрібно так багато знати як Вам. Який би не був у Вас високий рівень знань, завжди знайдеться питання, на яке Вам складно буде дати правильну відповідь.

4. Не збавляйте темпу підготовки навіть коли Ви, переконані, що значно випереджаєте намічений Вами графік
Знайте, що закінчити підготовку достроково неможливо в принципі. У того, що треба вивчити і знати, відсутня межа, а те, що вже вивчили, потрібно повторювати і відшліфовувати.

5. Завжди ставте перед собою "планку" вище, адже як правило, до поставленої мети завжди трішечки (а іноді і не трішечки) не вистачає
Іншими словами – не рівняйтеся на слабкіших!

6. Повторюйте у деталях абсолютно весь матеріал, навіть той, який Ви найкраще знаєте
Як правило, у час "Х" більше проколів на тому, що "найкраще знав", адже те менше повторював. І виходить ситуація, коли тему розумієш, майже відчуваєш, а конкретно сказати не можеш.

7. Не покладайтеся на те, що новий матеріал так само легко засвоюватиметься, як і попередній
Традиційно, у кожному предметі є певна частина, яка ніяк не хоче "лізти" в голову. Якщо Ви зовсім не розумієте певний матеріал, у жодному разі не намагайтеся його засвоїти поверхнево, адже від цього Ви краще його знати не будете, а лише змарнуєте власний час. "Мовчання" з одного питання перекриє всі досягненя блискучої відповіді з усіх інших тем предмету.

Із "складним" розбирайтеся у більш повільному темпі. Наприклад кожного дня по певній частині. Повірте, коли Ви особисто розберетеся з кожною частиною "складного" – вивчений матеріал для Вас стане найпростішим. У свій час в "Історії України" я так розбиралася із добою національно-визвольних змагань початку ХХ століття. Наразі для мене це одна з найулюбленіших тем в історії нашої країни.

8. Не покладайтеся на славнозвісне "Якось воно буде" або "І не такі розумні через це проходили"
Дуже шкода буде, якщо через звичайні балачки Ви не поступите до омріяного Вами ВНЗ або завалите сесію.

9. Не забувайте про спілкування із друзями і про власне здоров’я
Це найголовніше, про що Ви маєте пам’ятати. Вчитися, цілеспрямовано йти до мети – це звичайно дуже добре, але у житті є й інші, не менш важливі пріоритети: друзі та здоров’я. Ви маєте збалансувати трикутник освіта – здоров’я – друзі, вміти знаходити час для кожного з цих елементів свого життя.

Схожі за темою публікації
Готуємося до ЗНО та сесії: Золоті правила і прийоми підготовки до перевірки рівня зань
Як заробити максимум на ЗНО: Формат підготовки
Готуємося до ЗНО та сесії: Як знайти хорошого репетитора
Готуємося до ЗНО та сесії. Вчимося правильно читати
Готуємося до сесії: Як запам'ятати все і не забути через п'ять хвилин
Заповіді успішного читача
Прикмети і забобони пов'язані з іспитами
Готуємося до ЗНО: Історія України. Поняття та терміни
Екранізовані твори українських письменників, які включені до шкільної програми і ЗНО
2012-11-09  |  Автор: Ярослава Коваленко  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия