www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Навчання за кордоном. Чи виправдовує мета засоби?
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Навчання за кордоном. Чи виправдовує мета засоби?
Уявімо, що Ви - батьки, які воліють відправити свою дитину на навчання ... назвемо це "далеко". Дитина, мусимо зазначити, закінчила школу або коледж і хоче продовжити навчання тепер уже в ВНЗ. Залишилося тільки вибрати країну і скласти список необхідних заходів для здійснення своїх планів.

Країна - це винятково Ваш вибір. Єдине, що можна до цього додати, так це, те, що країни для навчання відкриті практично всі (мова йде переважно про Європу). Хоча ... практикуються в наш час також інші напрямки. Як Вам Китай, наприклад? Може, Нова Зеландія, Австралія, ПАР, Південна Корея ... Папуа-Нова Гвінея? (Жарт). Про Штати з Канадою, мабуть, і зовсім нагадувати немає необхідності.

Трохи складніше йдуть справи з "паперами" та іншими організаційними моментами. По-перше, визначіться: будете Ви працювати через посередників або віддасте перевагу поїхати в країну "дикунами" і вирішувати всі питання на місці самостійно. Якщо все-таки посередник, то вибирайте його ретельно, не зіткніться з шахраями, яких прірва. Тут Ви можете знайти перелік деяких освітніх агенцій. Ідеальний варіант: знайдіть знайомих, які зможуть Вам порекомендувати вже перевірену фірму. Ну або ж самі докладно наводьте довідки, перевіряйте кожну деталь, особливо це стосується документів. Можливо, є сенс узяти в допомогу юриста. Вам точно буде потрібен нотаріус для складання всякого роду заяв, довіреностей (особливо в тому випадку, якщо дитина неповнолітня), нехай це теж буде хтось перевірений або порекомендований. Ну і в такому дусі - довіряйте, але перевіряйте. Це, власне, і було "по-друге" і "третє" теж.

Якщо ж Ви хочете все взяти в свої руки, максимум, чим ми можемо Вам допомогти, так це побажати удачі. Ну ще тут, напевно, є сенс зазначити, що робота без посередників обійдеться значно дешевше. Однак гарненько подумайте, чи є сенс заощаджувати на такому важливому питанні. Іноді фірма, з якою Ви працюєте, може надати вам гарантії на отримання візи, допомогти з документами тощо.

А власне, чим є ці фірми-посередники? Це ті організації, які навчатимуть Вашу дитину мові (в залежності від того, куди вона їде); займаються документацією, деякі довідки зазвичай входять в їх обов'язки. Якщо Ваша дитина хоче навчатись англійською, якою вона вже пристойно володіє і хоче прямо до ВНЗ, то тоді фірма і займається тільки вступом і "папірцями". Якщо це, скажімо, Чехія, Франція, Італія, Австрія, в яких краще вивчити державну мову, то вам доведеться витратити рік на її вивчення, потім здати "мовні" іспити і тільки потім вступні. Тут фірма грає дуже важливу роль: документи, інформація, курси, пробні іспити ... Державні ВНЗ цих країн надають можливість навчатися безкоштовно, тільки з умовою: навчатися Ви будете державною мовою, а якщо хочете, можете, звичайно, і англійською, але це вже платно. Чи варто говорити, що всі приватні ВНЗ - платні?

Припустимо, Ви зробили вибір, і тепер Ваша дитина вже "в процесі". Але не варто розслаблятися. Ще з деякими труднощами зіткнутися їй все-таки доведеться.

Недоліки

Почнемо з "мінусів", а "найсмачніше" залишимо на десерт.
1. "Паперова" тяганина не закінчилася, швидше тільки почалася. Не надто розраховуйте на затяте бажання фірм допомогти Вам. Вони оформили "фундамент" у вигляді того, що дитина на місці, курси проходить, а далі - самі. Вони вам - інформацію, а робити інше треба самим. Ви бігаєте по нотаріусам, перекладачам, в поліцію на реєстрацію ... Тут головне - нічого не забути.
2. Морально буває важко. Країна нова, мова незрозуміла. Потрібен час на адаптацію.
3. Не всі люблять приїжджих.
4. Так, витрати, до речі, теж ще не закінчилися. За кожний "папірець" треба платити.
5. Налаштовуйтеся на те, що система (всього) абсолютно інша, і Вам залишається тільки прийняти її такою.

Переваги

Поговоримо про приємне.
1. Перше і, можливо, найголовніше те, що, навчаючись закордоном, Ви зможете отримати диплом європейського зразка.
2. Ви матимете шанс залишитися у країні навчання.
3. Багато, з іноземних ВНЗ дають гарну практичну базу, хоча не всі.
4. Ви станете самостійніше. Навчитеся приймати рішення.
5. Познайомитеся з новою країною, культурою, тим самим розширите свій кругозір.
6. Пізнаєте краще себе і людей.
7. Вивчите ще одну іноземну мову. Це ніколи не буває зайвим.

Можливо, Ви, розмірковуючи над цим питанням, виявите ще й інші позитивні або негативні сторони, що ж, питання і справді занадто глибоке, щоб вмістити все в одну статтю. Однак щиро сподіваємося, що й описані пункти зможуть кому-небудь стати в нагоді, і на поставлене в заголовку питання ви для себе вже знайшли відповідь.

За матеріалами http://shkolazhizni.ru

Схожі за темою публікації:
Безкоштовне навчання в одному із закордонних ВНЗ
Освіта за кордоном: дві історії з життя
Де найдешевше навчання у Європі?
Що робити з гарвардським дипломом удома?
Чи можлива стовідсоткова гарантія вступу до закордонного ВНЗ?
Вища освіта в Україні: які перспективи у європейських студій?
2012-11-13  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия