www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Он-лайн освіта: якісно, доступно, безкоштовно
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Он-лайн освіта: якісно, доступно, безкоштовно
Едвард Хесс, професор Darden School of Business при University of Virginia, в січні проведе обширний онлайн курс на Coursera - безкоштовному освітньому онлайн ресурсі, який був створений стараннями двох учених-програмістів Stanford University в цьому році.

"В середньому я навчаю 120-130 студентів на рік, - говорить професор Хесс. - Ви уявляєте, скільки років мені довелося б працювати, щоб навчити так багато студентів?"

Його курс присвячений тому, як стимулювати розвиток приватного бізнесу. Зараз це один з перших курсів рівня МВА, які пропонує Coursera. Він говорить, що цей курс - його можливість допомогти багатьом людям повчиться один у одного і, таким чином, стати успішними".

Тим часом, школа Wharton при University of Pennsylvania провела свій перший безкоштовний курс на Coursera ще в серпні. Він був присвячений гейміфікаціі - процесу застосування технік комп'ютерних ігор до проблем реального життя, в тому числі і пов'язаних з бізнесом. На курс зареєструвалося 81 631 людей, і 9244 з них закінчили його в цьому місяці. Організатори планують через деякий час його повторити.

Можливості, які пропонує Coursera та інші подібні платформи, включаючи edX - спільний освітній портал Harvard і MIT, і Udacity - ще один проект Stanford, який пропонує курси з комп'ютерного програмування і дизайну, дуже високо оцінює вище освітнє співтовариство. Такі платформи роблять високоякісну освіту доступною для широкої аудиторії і, таким чином, надають можливість постійно навчатися.

Онлайн платформи

Coursera: Заснована двома програмістами в Stanford University. Зараз має понад 33 партнери серед бізнес шкіл.

- Доступні більше 200 безкоштовних он-лайн курсів: стандартні курси, курси з охорони здоров'я і підприємництва.

- Некомерційна організація. Сьогодні виросла до 22 млн. доларів, 16 з яких становить венчурний капітал. Можливі джерела доходу - послуги з працевлаштування та встановлення он-лайн курсів як альтернативи для складання заліків.


edX: Засновано як спільне підприємство MIT і Harvard.

- Пропонує 7 курсів, які читають професори Harvard, MIT і the University of California, Berkeley. Стандартні курси: програмне забезпечення як послуга.

- Некомерційна компанія, але планується перевести на самозабезпечення. Harvard і MIT дотують по 30 млн. доларів кожен. Можливі джерела доходу - обслуговування курсів для компаній.


Udacity: Заснована Себастьяном Труном - експертом з роботизування і колишнім директором Stanford Artificial Intelligence Laboratory.

- 14 курсів, в основному з комп'ютерного програмування і дизайну. Традиційний курс: як розвивати молоде підприємство.

- Некомерційна організація. Можливі джерела доходу: наймання експертів для продовження курсів.

Такі освітні платформи також несуть потенційну загрозу традиційній освіті. І це стосується не тільки методів викладання, але і можливості того, що он-лайн курси незабаром стануть повноправними конкурентами бізнес шкіл. Якщо засновники платформ захочуть заробити грошей - вони без зусиль зможуть викладати управлінські і клієнт-орієнтовані програми, які завжди були основним джерелом доходів традиційних шкіл.

"Якщо бізнес школи хочуть і далі заробляти гроші на стандартних програмах - вони повинні перевести їх в онлайн формат, - говорить Девід Бак - заступник декана управлінських МВА і глобальних програм в Yale School of Management. - Компанії завжди прагнули мінімізувати витрати на час відсутності працівника в офісі під час проходження тренінгів. Coursera та інші платформи дозволяють їх виключити взагалі".

У минулому кілька шкіл вже мали невдалий досвід онлайн освіти. У 2003 році закрився ресурс Fathom - комерційний продукт Columbia University. Інша платформа - AllLearn - спільний проект University of Oxford, Stanford і Yale (на початку до них приєднався і Princeton), простягнув всього три роки.

Але, як стверджує Дафні Коллер, один із засновників Coursera, сучасні он-лайн системи зовсім іншого типу. "Ми якраз знаходимося в точці зламу", - додає вона.

Професор Коллер говорить, що удосконалення комп'ютерних технологій, у тому числі і хмарних сховищ даних, зниження вартості демонстрації відео і об'єму, що дозволяє створювати зручний для користувача контент спростили розробку он-лайн курсів і зробили її в кілька разів дешевше. "З соціологічної точки зору, зараз підростає покоління, яке в процесі навчання активно використовувало технології та соціальну взаємодію. Це природно для них", - додає професор.

Звичайно, бізнес школи також використовують як інструмент навчання класні дебати, але багато курсів досі подаються тільки у вигляді лекцій. З приходом Coursera, edX і Udacity все може змінитися.

Обидва ресурси - Udacity і edX - недавно заявили про підписання договору з Pearson Vue - розробником тестів, які можна буде використовувати під час онлайн іспитів. Таким чином, у студентів з'явиться можливість отримувати онлайн освіту з сертифікованим дипломом. До речі , Pearson Vue - власність Пірсона, який також володіє Financial Times.

Нові платформи підірвуть саму необхідність класів - замість того, щоб ходити на заняття і висиджувати довгі лекції, студенти будуть переглядати їх вдома в якості домашнього завдання. Також у них з'явиться можливість повертатися до тієї частини лекції, яка викликала найбільші труднощі. З іншого боку, класний час можна використовувати для дискусій і експериментів. Сальма Хан - засновник Khan Academy - безкоштовної освітньої платформи, є першопрохідцем в цій області.

Розвиток он-лайн платформ дозволяє, в деякому розумінні, поставити топові бізнес школи зі значними інвестиціями в рівні умови з невеликими гравцями на ринку. Професор Коллер додає: "Переформатування класних занять надає більше часу на спілкування і побудову взаємин. Таким чином, невеликі коледжі та бізнес школи зможуть робити те, що у них виходить найкраще - знайомиться зі своїми студентами, вивчати і задовольняти їхні потреби".

Джеффрі Кацман - керівник освітнього спрямування в Xyleme, яка продає освітні технології університетам, говорить, що нові платформи формують супер-викладачів: "Вони вкладають багато сил у подачу он-лайн курсів і багато грошей в їх розробку".

Розвиток таких платформ також створює конкуренцію програмам класом нижче. Виникає питання - навіщо платити більше, якщо існує альтернатива - безкоштовні онлайн курси від кращих бізнес шкіл. Останній звіт Moody's - агенства по оцінці кредитоспроможності, засвідчив, що платформи вже сьогодні становлять загрозу для комерційних університетів.

Крім традиційних програм МВА, такі платформи можуть змінити підхід бізнес шкіл до викладання спеціалізованих курсів для працівників компаній. Сьогодні такі програми - "дійні корови" для ВНЗ. Але Coursera, edX і Udacity останнім часом додають все більше бізнес орієнтованих курсів, які є для компаній вигідною альтернативою.

Як стверджує Анант Агарвал - президент edX і професор комп'ютерної науки та інжинірингу в MIT, управлінська освіта може перерости з класного формату в комп'ютерний.

"Навчання он-лайн - дуже корисне для управлінців, - говорить він. - Коли в тебе є робота - важко вибратися звідти на тиждень або два. Але, коли в тебе з'являється можливість вчитися вночі або на вихідних - перед тобою відкривається зовсім інший світ. Така перспектива все більше приваблює і переконує".

Професор Агарвал говорить, що оплата для офісних працівників - один зі способів заробляти на edX, який є некомерційним проектом, але повинен перейти на самозабезпечення в найближчому майбутньому.

"Досвід навчання в класі - по-своєму унікальний і цінний, - говорить він. - Але зараз он-лайн навчання, як прилив, що наростає, піднімає всі кораблі".

Переклад Широкової Наталії статті
сайту www.mbastrategy.ua


Схожі за темою матеріали
Онлайн-освіта: як боротися із шахрайством студентів?
Дистанційна освіта, або Як стати розумним і жити за власним розкладом
Чому популярна дистанційна освіта
Дистанційна освіта: міфи і реальність
Інтернет-навчання замінить звичайні ВНЗ?
Самоосвіта в інтернеті: плюси і мінуси
5 методів освіти в інтернеті, які здатні забезпечити чесність студентів
2012-11-16  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия