www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Юридична консультація: Чи правомірна відмова...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама

Готуємося до ЗНО 2014!

Ми у соцмережах:

FACEBOOK

ВКОНТАКТЕ

TWITTER

LINKEDIN

Додавайтесь у друзі, підписутесь, слідуйте!

Корисна інформація!

Оnline-тести на самовизначення

Гранти та стипендії для навчання в:
- Німеччині
- Польщі

Екранізовані твори українських письменників, які включені до шкільної програми і ЗНО

Події - 2014 р.

Календар абітурієнта: "День відкритих дверей - квітень 2014"

Набір на програму AIESEC "Приймаюча сім’я"

Проект Навчальні програми професійного зростання

Всеукраїнський конкурс комп'ютерної графіки - "Responsive Graceful Bright"

Студентська акція - "Зі Сходу на Захід"

Юридична консультація: Чи правомірна відмова адміністрації ВНЗ у переведенні на іншу форму навчання?
Я студент університету другого курсу денної форми навчання. Коли звернувся до адміністрації з заявою про переведення мене до ектернатури в цьому ж університеті, мені відмовили, мотивуючи це тим, що до екстернатури тільки вступають і зарахування проводить приймальна комісія.

Поясніть, будь ласка, чому, згідно п. 2 "Положення про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів вищих закладів освіти" затвердженого Наказом Міністерства освіти України №245 від 15.07.96 р., можливе переведення студентів з однієї форми навчання на іншу в межах вищого закладу освіти і ст. 42 Закону України "Про вищу освіту" визначає такі форми: денна (очна), заочна вечірня, дистанційна, екстернатна, а мені в переведенні відмовляють?


Відповідно до Вашого питання повідомляємо:
так дійсно у ст. 42 закону України про "Вищу освіту" вказано, що існують такі форми навчання як, денна (очна), заочна, вечірня, дистанційна, екстернатна. Це означає, що при закінченні навчання держава гарантує наявність у особи певного рівня знань, відповідно до встановленого стандарту. Й при цьому відсутня будь-яка різниця у формі здобуття освіти – денна, заочна, екстернат тощо.

Крім цього у ч.1 ст.4 ЗУ "Про вищу освіту" прямо вказано, що громадяни України вільні у виборі форми здобуття вищої освіти, вищого навчального закладу, напряму підготовки і спеціальності. Згідно з правами осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі, зазначеними у ст. 54 ЗУ "Про вищу освіту" особи, які навчаються у вищих навчальних закладах мають право на вибір форми навчання. Також у ст.42 ЗУ "Про вищу освіту" вказано, що форми навчання можуть бути поєднані.

У п. 2 "Положення про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів вищих навчальних закладів освіти" затвердженого Наказом Міністерства освіти України №245 від 15.07.96р. також прямо сказано, що для студентів можливе переведення з однієї форми навчання на іншу в межах вищого закладу освіти і дане питання вирішує ректор.

З усього вище наведеного можна зробити висновок, що екстернатна форма навчання не відрізняється від інших форм, таких як очна чи заочна, а також, що особа має право на переведення з однієї форми навчання на іншу.

Але на сьогоднішній день законодавством не встановлена процедура переведення студентів, на екстернатну форму навчання, а існує лише порядок зарахування осіб до екстернату на основі диплому про певний рівень освіти (загальної середньої освіти, вищої тощо), відповідно до "Положення про організацію екстернату у вищих навчальних закладах України" затвердженого наказом Міністерства освіти N340 від 08.12.95. Тому скоріш за все й виникає проблема з адміністрацією університету, щодо переведення на екстернатну форму навчання.


Відповідь підготували студенти Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі (УДУФМТ) - Гороховська Вікторія Анатоліївна та Галушка Анастасія Андріївна.

Куратор, юрисконсульт відділу юридична клініка "Надія" при (УДУФМТ - Ніколенко Артем Евгенійович.

Якщо Ви потребуєте правової допомоги з будь-яких питань відправте Ваше звернення на електронну скриньку op@osvita.org.ua. В разі необхідності, Ви можете поспілкуватися з юристами юридичної клініки "Надія" наживо, по буднях з 15:00 до 18:00 за адресою: м. Київ вул. Чигоріна 57 або за телефоном (44) 528-75-06.


Нотатки юрконсультанта:
Що потрібно робити, щоб перевестись до іншого ВНЗ?
Як перевестися на іншу форму навчання і чи можна поєднати навчання у різних ВНЗ? (уточнено)
Чи можна студенту під час вступу до іншого ВНЗ подати лише копії документів?
Щодо можливості отримання одночасно двох спеціальностей
Чи можна поєднати навчання на контракті в одному ВНЗ із "бюджетним" в іншому? Чи можна паралельно вчитися на бюджеті в коледжі і в університеті?
Чи може випускник-контрактник медичного ВНЗ поступити на бюджет в інтернатуру
Чи існує загально затверджена форма обхідного листа?
Чи має право студент одночасно отримувати дві стипендії?
2012-11-19  |  Автор:  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2014рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия