www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Путівник абітурієнта-2013: що має знати та пам’ятати...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Путівник абітурієнта-2013: що має знати та пам’ятати абітурієнт під час реєстрації на ЗНО
Прихід нового року для абутірієнтів-2013 ознаменував початок вступної кампанії, яка триватиме наступних вісім місяців. Офіційний старт вступу-2013 припав на 4 січня - саме тоді розпочалася реєстрація усіх бажаючих для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні. Для того, щоб довготривалий період конкурсного відбору став зрозумілішим та менш хвилюючим для старшокласників та їхніх батьків, потрібно заздалегідь ознайомитися з його процедурами та етапами.

Перш ніж зареєструватися для участі у ЗНО радимо усім вступникам відповісти на такі 2 запитання: "Яку спеціальність я хочу здобути?" та "У якому вищому навчальному закладі хочу навчатися?".

1. "Яку спеціальність я хочу здобути?". Перше, що повинен зробити абітурієнт 2013 року - це визначитися з професією, яку планує опанувати. Переконані, що більшість з Вас уже зробили цей непростий вибір. Тим, у кого він ще попереду, хочемо побажати обрати фах усвідомлено, в першу чергу, враховуючи свої можливості та здібності, а не престижність чи високооплачуваність майбутньої професії. Якщо ж Ви сумніватиметеся до останнього, то можете спробувати свої сили та подати документи одразу на кілька спеціальностей (не більше трьох у одному ВНЗ). Таке право передбачено Умовами прийому до вищих навчальних закладів.

2. "У якому вищому навчальному закладі хочу навчатися?". Наступним кроком після вибору професії є пошук навчального закладу, у якому ведеться підготовка з обраної спеціальності. Звичайно, кожен з Вас обиратиме виш за своїми критеріями - місцезнаходження, позиція в національному рейтингу, престижність, забезпечення гуртожитком чи плата за контрактне навчання. Зорієнтуватися у розмаїтті ВНЗ допоможе Інформаційна система "Конкурс", користуючись якою Ви можете ознайомитися з усіма ВНЗ у певному населеному пункті чи за конкретною галуззю знань. На цьому ж ресурсі можна довідатися про рейтинги абітурієнтів 2012 року. Пам’ятайте, загалом Ви маєте право обрати не більше 5-ти вищих навчальних закладів для участі у конкурсному відборі.

Після того, як вуз обрано, радимо відвідати офіційний веб-сайт вишу, або, при можливості, відвідати навчальний заклад особисто (наприклад, під час дня відритих дверей для майбутніх вступників) та перевірити документи, на підставі яких ВНЗ здійснює свою діяльність. Передусім потрібно впевнитися, що ВНЗ має ліцензію на здійснення освітньої діяльності та сертифікат(и) про акредитацію відповідного напряму (спеціальності).

Не менш важливим документом, з яким потрібно ознайомитися, є Правила прийому до ВНЗ, що розробляються відповідно до Умови прийому, розроблених Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України (наказ № 1244 від 05 листопада 2012 року). Такий документ має бути розміщений на веб-сторінці кожного вишу. Саме Правила прийому регулюють усю процедуру вступу до вишу та містять інформацію про:
- перелік напрямів підготовки (спеціальностей), за якими ВНЗ оголошує прийом на навчання із зазначенням структурних підрозділів (факультетів, інститутів тощо), на яких ведеться підготовка за кожним напрямом (спеціальністю);
- ліцензовані обсяги за кожним напрямом підготовки (спеціальністю) для кожного освітньо-кваліфікаційного рівня з розподілом за структурними підрозділами (факультетами, інститутами тощо), на яких ведеться підготовка;
- перелік конкурсних предметів із зазначенням профільних, з яких вступники подаватимуть сертифікат ЗНО для вступу на основі повної загальної середньої освіти.
- порядок проходження медичного огляду вступників до ВНЗ, що проводять підготовку фахівців для галузей, які потребують обов’язкового професійного медичного відбору тощо.

Зверніть увагу, що при вступі на однакові напрямки підготовки різні навчальні заклади можуть вимагати різні сертифікати ЗНО. Переважно це стосується непрофільних предметів, однак розбіжності трапляються і в профільних, на іспиті з яких потрібно отримати не менш, ніж 140 балів. Так, для вступу на навчання за напрямком підготовки “Реклама і зв’язки з громадськістю” в Інститут журналістики КНУ ім. Т. Шевченка профільним предметом є українська мова та література, а в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна - історія України.

Тому, радимо проаналізувати, тестування з яких саме предметів потрібно пройти аби взяти участь у конкурсному відборі у різних ВНЗ. Не забувайте, що загальна кількість предметів, вибраних Вами для проходження зовнішнього оцінювання, не повинна перевищувати чотирьох. Варто взяти до уваги і той факт, що Ви можете скласти тест лише з однієї з іноземних мов - англійської, німецької, французької чи іспанської.

Коли відповіді на усі перелічені питання знайдені, залишається здійснити не менш відповідальну процедуру реєстрації для проходження ЗНО. Нагадаємо, що для цього абітурієнти мають вдосталь часу - з 4 січня до 5 березня 2013 року.

Загальні вимоги щодо реєстрації осіб для проходження зовнішнього оцінювання та документи, які потрібно подавати для реєстрації можна знайти тут.

Схожі за темою публікації:
ЗНО 2013: Питання-Відповіді (оновлено - 19 повідомлень, ч.1)
Найбільш поширені питання, що виникають у ході реєстрації на ЗНО 2013 (ч.2)
ЗНО 2013: 20 відповідей на найбільш поширені запитання, що виникають під час реєстрації (ч.3)
Найбільш поширені запитання щодо організації та проведення ЗНО 2013 року (ч. 4)
Найбільш поширені запитання щодо організації та проведення ЗНО 2013 року (ч. 5)
Загальні вимоги щодо реєстрації осіб для проходження зовнішнього оцінювання
Путівник абітурієнта-2013: що має знати та пам’ятати абітурієнт під час реєстрації на ЗНО
Абітурієнту 2013: Перелік конкурсних предметів для навчання за ОКР бакалавр
2013-01-15  |  Автор:  |  http://oporaua.org

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия