www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Особливості отримання вищої освіти в Литві
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Особливості отримання вищої освіти в Литві
Отримання вищої освіти за кордоном стає все більш пріоритетним для багатьох студентів, що бажають реалізувати свої здібності і отримати хороші знання для побудови гідної кар'єри. Найбільшою популярністю користуються Великобританія, Франція, США, Канада, Польща, Чехія, Німеччина і т.д. Але протягом останніх років багато студентів вибирають і такі країни, як Литва, Латвія, Норвегія, Швейцарія і т.д.

Перш, ніж вступати, необхідно добре вивчити особливості вищої освіти в країні. У Литві на сьогоднішній день існує два основних типи вищих навчальних закладів - це колегії та університети. У них студенти можуть отримати два типи освіти - університетська і неуніверситетська.

Університетом називається вищий навчальний заклад, де переважають університетські програми, здійснюються наукові дослідження, є програми магістратури та докторантури, постійно підвищується творчий і професійний рівень студентів. Виконує всі зазначені функції ВНЗ може мати статус університету і в тому випадку, коли в його назві саме слово "університет" відсутня. Також статус університетів є у академій.

Колегією називається ВНЗ, де більшу частину займають програми неуніверситетські. Тут часто проводять прикладні наукові дослідження, актуальні професійне мистецтво і прикладна наукова діяльність. При цьому назва колегії не повинно включати слова "академія" і "університет". Тут готують фахівців-практиків.

Досить часто програми колегій включають навчальні курси, групи курсів, узгоджені з університетами, які відповідають основним університетськими програмами. Колегії можуть володіти правом організації відділень основних університетських програм. У такому випадку на курсі повинні викладати особи, що володіють вченими ступенями - як мінімум 50% викладацького складу.

В академіях і університетах є три ступені навчання. Перший ступінь - це базовий рівень, після закінчення якого випускник отримує кваліфікаційний ступінь бакалавра або професійну кваліфікацію, еквівалентну цьому ступеню, що прямо залежить від конкретного навчального плану. Спеціальні професійні програми та магістратура - другий ступінь. Після закінчення навчання випускники отримують кваліфікаційний ступінь магістра або більш високу професійну кваліфікацію фахівця.

Третій ступінь навчання у ВНЗ складають художня аспірантура і докторантура, які обов'язково повинні завершитися захистом дисертації, а після - присвоєння наукового ступеня доктора. Цей щабель призначений для ефективної підготовки хороших дослідників, викладачів ВНЗ. Після закінчення магістратури в докторантурі необхідно провчитися на протязі 2-3 років, але не більше трьох років. Тривалість навчання в художній аспірантурі становить не більше двох років.

Литовська освіта відрізняється різноманітністю різних програм і курсів, факультетів та спеціальностей, тому як для литовців, так і для іноземців місцеві ВНЗ є прекрасною можливістю навчитися улюбленій справі.

Переклад Широкової Наталії
статті Анастасії Манаєнкової "Особенности получения высшего образования в Литве"
сайту www.edu-all.ru


Схожі за темою публікації:
Бізнес-освіта у Нідерландах
Вища освіта у Фінляндії
Особливості отримання вищої освіти в Естонії
Особливості системи вищої освіти у Словенії
2013-01-21  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия