www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Досьє професії: Ландшафтний дизайнер
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Досьє професії: Ландшафтний дизайнер
Ландшафтний дизайнер - це фахівець, який займається з'єднанням архітектури та природи. Він здатний облаштувати будь-який відкритий простір, де повинні бути зелені насадження. Професійний ландшафтник може працювати як над великою ділянкою землі біля будинку, так і над ділянками національного парку чи заповідника. Фактично, це художник - тільки малює він не на полотні.

Основні обов'язки
Основна мета роботи ландшафтного дизайнера - створити атмосферу гармонії, місце, де людина буде відчувати себе комфортно. В цілому, всі обов'язки ландшафтного дизайнера виглядають так: прийом заявок на розробку дизайну ділянки, первинне ознайомлення з об'єктом, обговорення умов із замовником, розробка проекту, створення презентації, плану, ескізу, розрахунок грошових витрат, узгодження з замовником та внесення поправок, реалізація проекту .

Після того як дизайнер отримав замовлення та поспілкувався з клієнтом, уточнив всі технічні деталі і зробив необхідні заміри, він складає ескіз майбутнього саду або парку. Отримавши «добро» від замовника, він розробляє ландшафтний проект, де розписано все: від розміщення квітників, альпійських гірок та басейну до опису видів дерев та кущів. Для того щоб створити життєдіяльний ландшафт, архітектор повинен мати знання в різних областях (ботаніки, зоології, хімії, топографії, інженерії). Потрібно добре розбиратися в рослинах, знати, в який грунт їх потрібно висаджувати, як вони ростуть і квітнуть, грамотно використовувати особливості рельєфу місцевості для створення садового пейзажу, відводити зайву воду з ділянки, контролювати підведення комунікацій. Скільки часу росте й квітне? Як її правильно посадити? Чи приживеться вона в цьому грунті? Відповіді на ці запитання фахівець повинен знати обов'язково. Також потрібно розбиратися в сучасних тенденціях садово-паркової архітектури, володіти основами композиції та колористики.

Рішення має бути гарним, оригінальним, а для цього потрібен не тільки досвід, а й творчість. І новачок може створити відмінні речі, а фахівець зі стажем-халтурити. Іноді геніальна ідея приходить тільки через 2-3 тижні.

Досвідчений дизайнер враховує все: як будуть виглядати сад пізньої осені, який вигляд буде з вікон, і навіть які тіні відкидають дерева. Він вибере зручне місце для розміщення мангала і лазні: вивчить напрям вітру, і коли замовник стане смажити шашлики або пити чай після купання, дим не буде потрапляти в очі. Для дітей передбачить ділянку з гойдалками і турніками.

Якості необхідні для цієї професії
Креативне мислення, почуття смаку, художні здібності, образне і аналітичне мислення, пам'ять, розвинене уявлення, особиста організованість, спостережливість, оригінальне сприйняття і мислення, відповідальність, вміння креслити, знання спеціальних комп'ютерних програм. Необхідно розуміти людей, вести переговори.

Кар'єра і зарплата в Україні
Початківець ландшафтний дизайнер, працюючи самостійно, може розраховувати на 4800-5600грн за проект. Професіонал отримує в середньому 8000-12000 грн. У штаті спеціалізованої компанії вузький фахівець (дендролог, ландшафтний проектувальник, садівник або технолог) може розраховувати на 1200-6400 грн в місяць. У більшості випадків успішність обчислюється не просуванням кар'єрними сходами, а збільшенням авторитету в професійних колах, збільшенням числа замовлень. У перспективі ландшафтний дизайнер може відкрити своє бюро.

Плюси
Творча і захоплююча робота; висока зарплата, робота на свіжому повітрі, професійні знання можна застосувати для власних потреб.

Мінуси
Постійна необхідність створення нового; постійна робота з клієнтами, маленький попит на ринку праці.

Близькі професії
Садівник, флорист, ботанік.

Де можна здобути освіту:
- Закарпатський художній інститут
- Київський національний університет культури і мистецтв
- Київський національний університет будівництва і архітектури
- Луганський державний інститут культури і мистецтва
- Львівська національна академія мистецтв
- Українська академія дизайну
- Харківська державна академія культури

Переклад Широкової Наталії
статті сайту http://likbez.dp.ua


Схожі за темою публікації
Досьє професії: Біотехнолог
Досьє професії: Геодезист
Досьє професії: Графічний дизайнер
Досьє професії: Дизайнер комп'ютерних ігор
Досьє професії: Web-дизайнер
2013-01-31  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия