www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Особливості вищої освіти в Бельгії
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Особливості вищої освіти в Бельгії
Бельгійська вища освіта володіє багатовіковою історією. Першим ВНЗ тут був Лувенский католицький університет, який заснували у 1425 році. Сьогодні на території Бельгії функціонує більше 180 вищих навчальних закладів, в яких навчається близько 130 тисяч студентів. Освіта в країні контролюється, підтримується і курується спільнотами. Фламандська спільнота курирує нідерландскомовну частину Бельгії, Французька - франкомовну.

Ще кілька років тому більшість університетів Бельгії коливалася між вибором французької або нідерландської системи освіти, але в 2004-2005 роках в країні провели реформу освіти, в результаті якої була введена міжнародна система "бакалавр-магістр". Система припускає градацію на два типи. Кожен студент може отримати вищу професійну освіту, яке обмежується курсами бакалавра і проводиться в коледжах і інститутах, або академічну освіту, де курси бакалавра доповнені навчанням для отримання ступеня магістра. Академічну освіту можна отримати в коледжах, інститутах та університетах.

Вища освіта Бельгії ділиться на два основних сектори - це університетський сектор, що складається з 17 університетів, і неуніверситетський. Вищі навчальні заклади університетського сектору ділять на державні (природничо-наукова і гуманітарна вища освіта) та приватні (володіють ще і професійною або релігійною орієнтацією). Безліч недержавних ВНЗ створювалися під шефством Римської католицької церкви, а решта фінансуються організаціями та приватними особами.

Ні в одному вищому навчальному закладі Бельгії немає ніяких обмежень на прийом студентів - вчитися можуть всі охочі, незалежно від національності, віросповідання і тощо. Для того, щоб стати студентом одного з бельгійських ВНЗ, необхідно подати пакет документів, який складається з паспорта, дозволу на реєстрацію як студента одного з вищих навчальних закладів Бельгії, підтвердження матеріального забезпечення, свідоцтво про "доброчесну поведінку" (видається правоохоронними органами країни, з якої прибув студент). Крім того, необхідне медичне свідоцтво, яке завіряється в бельгійському консульстві або посольстві.

Якщо є в наявності, то до документів потрібно прикласти сертифікат про виділення тієї чи іншої стипендії. Якщо ж ні, то студент повинен в обов'язковому порядку надати попередньо завірене консульством або посольством Бельгії підтвердження про те, що витрати на навчання і проживання в країні будуть оплачені спонсорами або батьками.

Вартість навчання в бельгійських ВНЗ порівняно невисока. При прибутті в країну і до початку навчання у вищому навчальному закладі студенту необхідно буде сплатити вступний внесок у розмірі від 420 у.о. до 720 у.о. (Це залежить від ВНЗ і конкретної спеціальності). Також необхідно пам'ятати, що близько 400 у.о. в рік буде йти на придбання книг, необхідних у процесі навчання. Решта суми річного навчання (від 4000 у.о. до 5500 у.о.) оплачується університетом.


Переклад Широкової Наталії
статті Анастасії Манаєнкової "Особенности высшего образования в Бельгии"
сайту www.edu-all.ru


Схожі за темою публікації:
Професійна та вища освіта у Новій Зеландії
Вища освіта в Норвегії
Як вчитись у Франції
Особливості освіти в Ірландії
Особливості системи вищої освіти у Словенії
2013-02-04  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия