www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // ЗНО 2013: 20 відповідей на найбільш поширені...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
ЗНО 2013: 20 відповідей на найбільш поширені запитання, що виникають під час реєстрації (ч.3)
1. "Довідку з навчального закладу потрібно надсилати оригіналом чи копією? Чи можна відправити копію довідки з місця навчання?"

Для реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання необхідно подати ОРИГІНАЛ довідки з місця навчання, зразок якої розміщено на сайті УЦОЯО (www.testportal.gov.ua) в розділі "Реєстрація".

2. "Як перевірити, чи дійшли мої документи до регіонального центру і чи вони опрацьовані?"

Для того, щоб пересвідчитися, що регіональний центр оцінювання якості освіти отримав Ваші реєстраційні документи, Ви можете скористатися спеціальним сервісом Укрпошти (перевірка здійснюється за штрих-кодом поштового відправлення).

Стан оброблення реєстраційних документів можна перевірити на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти за номером заяви-реєстраційної картки або штрих-кодом поштового відправлення.

Номер заяви-реєстраційної картки зазначено у контрольно-інформаційному листі, якій роздруковується разом із цією заявою.

3. "Якщо я складу тести у цьому році, мої результати минулих років не будуть дійсними (анулюються)? І чи можу я їх вибирати під час вступу?"

У разі проходження ЗНО в 2013 році результати минулих років НЕ АНУЛЮЮТЬСЯ. Абітурієнт може обрати кращий результат тестування з певного навчального предмета серед результатів ЗНО 2008-2013 років. Комбінувати результати ЗНО різних років необхідно у заяві, яку абітурієнти подаватимуть до приймальної комісії ВНЗ під час вступу.

4. "Які предмети необхідно обов’язково скласти на ЗНО? Чи обов’язково реєструватися на українську мову і літературу? Просто цей предмет мені не потрібен, я складала його минулого року".

Вкотре наголошуємо, що обов’язкових предметів для складання зовнішнього незалежного оцінювання НЕМАЄ. Поняття "обов’язкове складання предметів під час проходження ЗНО" не існує. Абітурієнт САМОСТІЙНО вирішує та НА ВЛАСНИЙ РОЗСУД обирає перелік предметів, результати тестування з яких потрібні йому для вступу до ВНЗ.

Зважайте на те, чи влаштовують Вас результати тестування минулих років з відповідного навчального предмета. Ви зможете використовувати їх разом із результатами ЗНО 2013 року, комбінуючи під час вступу до ВНЗ.

При цьому необхідно враховувати, що вищі навчальні заклади згідно з додатком до Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2013 році встановлюють перелік результатів ЗНО, які абітурієнтові необхідно подати на ту чи іншу спеціальність.

З переліком вступних предметів для навчання на бакалавра можна познайомитися тут.

5. "Принтер не повністю друкує найнижчий штрих-код із цифрами. Скажіть, цей штрих-код важливий?"

У штрих-коді міститься інформація, необхідна для оброблення заяви-реєстраційної картки. Якщо заява містить усі необхідні штрих-коди і при цьому не відображаються лише цифри, зазначені під одним з них, заява буде опрацьована. Якщо ж один зі штрих-кодів під час роздрукування на заяві відсутній, радимо повторно створити реєстраційні документи та роздрукувати їх, скориставшись іншим принтером.

6. "Я уже відправив документи, але тепер потрібно змінити предмети. Як можна внести зміни до переліку предметів?"

Вам необхідно дочекатися кореспонденції від регіонального центру оцінювання якості освіти. Якщо Вас успішно зареєстровано і надіслано на Вашу адресу Сертифікат ЗНО 2013 року, Ви маєте іще раз заповнити заяву-реєстраційну картку (вказавши у ній новий перелік предметів), сформувати пакет реєстраційних документів, долучити отриманий Вами Сертифікат 2013 року та надіслати їх до регіонального центру оцінювання якості освіти.

Радимо Вам під час визначення переліку навчальних предметів, з яких реєструватиметесь для проходження ЗНО, враховувати вимоги додатку до Умов прийому до вищих навчальних закладів у 2013 році та проконсультуйтеся з працівниками приймальної комісії навчального закладу, до якого плануєте вступати.

7. "Я закінчив школу у минулому (2011, 2010…) році. Які документи мені треба надіслати? Де мені взяти довідку з навчального закладу?"

Випускники минулих років разом із заявою-реєстраційною карткою та копією паспорта надають під час реєстрації копію атестата про повну загальну середню освіту. Довідку зі школи надають лише ті особи, які завершують навчання у школі (технікумі, училищі, коледжі) у 2013 році та ще не отримали атестат про повну загальну середню освіту.

8. "Чи потрібно мені надсилати разом із атестатом додаток до нього?"

Вам необхідно надіслати лише копію атестата про повну загальну середню освіту, додаток до нього надсилати разом з реєстраційними документами не потрібно.

9. "Потрібно вклеювати фотографії, чи достатньо просто вкласти їх до конверта? Чи треба окрім наклеєних фотокарток вкласти до конверта ще дві?"

До заяви-реєстраційної картки необхідно у відведених для цього місцях наклеїти фотокартки розміром 3х4 см зразка, встановленого для оформлення документів. Додаткові фотокартки вкладати до конверта не потрібно.

10. "Як зайти на свою сторінку після реєстрації?"

У розділі "Інформаційні сторінки" на сайті УЦОЯО (www.testportal.gov.ua) оберіть відповідний рік, уведіть номер Сертифіката й пін-код, зазначений у ньому.

11. "Що робити у разі відмови у реєстрації? Як я дізнаюся причину відмови?"

Підстави для відмови у реєстрації визначено пунктом 4.13 Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2013 році.

У разі прийняття регламентною комісією регіонального центру оцінювання якості освіти рішення про відмову в реєстрації особі надсилається рекомендованим поштовим відправленням лист, де зазначено причину відмови. До листа додаються всі документи, надіслані особою для реєстрації, а також реєстраційна картка.

У разі відмови повторно пройдіть процедуру реєстрації, виконуючи всі вимоги до оформлення документів.

12. "Якщо я не з’явлюся на одне з тестувань, що буде?"

Не втрачайте свій шанс! Неодноразово траплялися випадки, що абітурієнти під час вступу використовували високий результат тестування з навчального предмета, на який під час реєстрації не сподівалися.

У разі прийняття рішення не брати участь в одному з тестувань Ви маєте повторно пройти процедуру реєстрації для внесення змін до переліку предметів, надіславши разом з реєстраційними документами раніше отриманий Сертифікат ЗНО 2013 року.

У випадку відмови від участі в ЗНО абітурієнт повинен надіслати до регіонального центру оцінювання якості освіти відповідну заяву.
Відсутність відмітки у Сертифікаті ЗНО про участь у тестуванні не є підставою для анулювання інших результатів зовнішнього незалежного оцінювання.

Але, можливо, Ваша поведінка стане підставою для скорочення кількості навчальних предметів для складання абітурієнтами тестів наступного року, адже держава витратить на Вас кошти для забезпечення участі у ЗНО. Сподіваємося на Вашу свідому громадянську позицію!

13. "Чи правда, що абітурієнт, який прийшов на тестування, вже отримує 100 балів? Чому така несправедливість: 100 балів + 56 балів за виконання тесту = 156 максимально; а при вступі необхідно 200?"

100 балів дорівнюють результату 0. Максимальний бал, який може отримати абітурієнт за результатами складання тестів, становить 200 балів. Для цього набрані абітурієнтами тестові бали переводяться в оцінку за шкалою 100-200 балів.

Українським центром готуються детальні роз’яснення щодо визначення результатів ЗНО. Слідкуйте за інформацією на нашому сайті.

14. "Підкажіть, будь ласка, які сертифікати ЗНО дійсні у цьому році? Чи можу я використати під час вступу результати тестування різних сертифікатів?"

У 2013 році дійсні Сертифікати ЗНО 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 років, відповідно вони можуть використовуватися абітурієнтами під час вступу до ВНЗ у поточному році разом із Сертифікатами ЗНО 2013 року.

Абітурієнти можуть обирати кращі результати тестування із сертифікатів, дійсних під час вступу до ВНЗ у 2013 році.

15. "Ручкою якого кольору заповнювати заяву-реєстраційну картку?"

Радимо особам, які реєструються для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2013 року, заповнювати заяву-реєстраційну картку чорнилом чорного або темного насиченого кольору. Це значно полегшить обробку реєстраційних документів.

16 "Чи можна обрати один (два) предмети, з яких у мене був поганий результат у минулих роках?"

Абітурієнт на власний розсуд обирає від одного до чотирьох навчальних предметів, результати тестування з яких він використовуватиме під час вступу до ВНЗ в 2013 році.

17. "Чи потрібно мені надавати довідку з навчального закладу, якщо у мене є атестат? Де її взяти?"

Випускники минулих років разом із заявою-реєстраційною карткою та копією паспорта надають під час реєстрації копію атестата про повну загальну середню освіту.

Випускники 2013 року мають надати довідку з навчального закладу про здобуття ними у поточному році повної загальної середньої освіти. Зразок довідки розміщено на нашому сайті в розділі «Реєстрація». У зразку довідки вказано спеціальні місця для проставлення відтисків печаток та штампів. Для її оформлення зверніться до адміністрації навчального закладу, який видаватиме Вам довідку.

18. "Протягом якого часу надійде відповідь від регіонального центру оцінювання якості освіти щодо реєстрації?"

Орієнтовний термін отримання Вами кореспонденції від регіонального центру оцінювання якості освіти становить 2-3 тижні.

Стан опрацювання своїх документів Ви можете перевірити на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти, скориставшись спеціальним сервісом щодо стану обробки документів. Для цього необхідно увести номер реєстраційної заяви або штрих-код поштового відправлення.

19. "Мені надійшов Сертифікат ЗНО, але немає документів щодо місця проходження тестувань. Як мені дізнатися адреси пунктів тестування, де я складатиму тести?"

Місце проведення тестувань буде вказано в запрошенні-перепустці, що надсилається абітурієнтові поштою орієнтовно за три тижні до дати проведення першого тестування.

20. "Поясніть, будь ласка, чи буде впливати визначення місця проходження ЗНО від обраної мною мови складання тестів? Скільки зошитів я отримаю, якщо замовлю переклад?"

Місце розташування пунктів тестування для абітурієнтів, які замовили переклад тестів однією з мов національних меншин, залежить від кількості осіб, які замовили переклад цією мовою.

Ви отримаєте лише один тестовий зошит тією мовою, якою замовили переклад тесту з певного навчального предмета під час реєстрації. Другий зошит українською мовою видаватися не буде.

За матеріалами сайту Українського центру оцінювання якості освіти (www.testportal.gov.ua)

Схожі за темою публікації:
Найбільш поширені питання, що виникають у ході реєстрації на ЗНО 2013 (ч.2)
ЗНО 2013: Питання-Відповіді (оновлено - 19 повідомлень, ч.1)
Найбільш поширені запитання щодо організації та проведення ЗНО 2013 року (ч. 4)
Найбільш поширені запитання щодо організації та проведення ЗНО 2013 року (ч. 5)
Загальні вимоги щодо реєстрації осіб для проходження зовнішнього оцінювання
Путівник абітурієнта-2013: що має знати та пам’ятати абітурієнт під час реєстрації на ЗНО
ЗНО 2013: Пробне тестування
Технологічна картка учасника зовнішнього незалежного оцінювання
2013-02-14  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия