www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Тренуємо пам'ять
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Тренуємо пам'ять
9 ефективних способів запам'ятати все.

1. Записуйте

Дослідження, проведене в 2008 році в Університеті Кіото, показало: якщо перед тим, як приступити до зубріння, протягом 15-20 хвилин згадувати і записувати свої сумні думки і найдрібніші неприємності, що відбулися за останній час, ефективність навчання різко зросте. Справа в тому, що все негативне ми апріорі запам'ятовуємо дуже добре. І всю інформацію, яка надійде відразу після епістолярних виливів, мозок по інерції сприйме як "погану", а значить, надійно зафіксує. Не самий веселий метод, але реально працює.

2. Змініть обстановку

Якщо за один вечір потрібно підготуватися до двох іспитів (або нарад), робіть це в різних кімнатах. Інформація, яку ми запам'ятовуємо при різних обставинах, не перемішується в голові.

3. Кричіть голосніше

Слова запам'ятовуються на 10% краще, якщо їх викрикувати. Звучить безглуздо, але факт. Необов'язково, звичайно, ставити на вуха весь будинок. Досить по кілька разів голосно і виразно вимовити кожне слово.

4. Будьте експресивнішими

Ще одна порада для тих, хто вивчає важкі мови: зображайте жестами всі слова і фрази, які Ви вчите. Буквально: якщо учите відмінювання дієслова "стрибати" - пострибайте. А якщо треба вивчити діалог або складну фразу, розіграйте сценку. Ось побачите, все запам'ятається разюче швидко.

5. Слухайте себе

Вивчивши якусь інформацію, наговоріть її на диктофон. А коли будете засинати, тихенько включіть цей запис - потрібно саме спати під нього. Це приголомшливо дієвий спосіб для того, щоб закріплювати вже знайомі речі, які погано запам'ятовуються.

6. Не сидіть на місці

Вивчайте вірші, підручники і доповіді, ходячи кімнатою. Справа в тому, що ходьба активізує роботу мозку, і Ваша здатність до запам'ятовування значно збільшується.

7. Викидайте слова

Суперспосіб для того, щоб вивчити великий обсяг тексту, наприклад, слова пісні або доповідь. Перепишіть цей текст, залишивши від кожного слова тільки першу букву, і вчіть його, намагаючись згадувати ці слова. Звісно, спочатку доведеться заглядати в оригінал, але в підсумку Вам буде достатньо глянути на скорочений варіант і текст моментально спливе в пам'яті. Таку шпаргалку дуже зручно брати з собою.

8. Спіть більше

Чим довше Ви будете спати після того, як щось вивчили, тим краще будете пам'ятати цю інформацію на ранок. А безсонні ночі, навпаки, значно погіршують пам'ять. Краще поспати пару годин перед іспитом, ніж намагатися вивчити ще "пару квитків".

9. Займіться спортом

На цю тему проводилося дуже багато досліджень, і всі підтвердили: аеробні вправи покращують мозковий кровообіг і пам'ять. Потанцюйте перед тим, як сісти за книги: зможете вивчити напам'ять хоч "Євгенія Онєгіна"! Принаймні, першу строфу - точно.

Переклад Широкової Наталії
за матеріалами сайту www.jv.ru


Схожі за темою публікації
Десять простих і дієвих способів для поліпшення пам'яті
Техніка запам'ятовування: методи запам'ятовування інформації
Готуємося до сесії: Як запам'ятати все і не забути через п'ять хвилин
Тренуємо мозок
Вчимося запам'ятовувати: корисні поади
Як підвищити IQ
2013-02-22  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия