www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Особливості отримання вищої освіти в Естонії
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Особливості отримання вищої освіти в Естонії
Отримання вищої освіти в одній з європейських країн є пріоритетним і привабливим для багатьох випускників шкіл світу. Адже вища європейська освіта - це не тільки престижний диплом і можливість залишитися жити в Євросоюзі, але прекрасні знання, кваліфіковані викладачі, найкращі системи освіти, технічне оснащення, дослідницька робота.

Все більшою популярністю користуються ВНЗ Естонії. Система вищої освіти цієї країни є досить простою та зрозумілою для жителів країн пострадянського простору. Тут прийнято традиційний поділ на бакалавріат, магістратуру, докторантуру. Країна входить в Європейський ENIC / NARIC, підтримує Болонський процес.

Вища освіта ділиться на два основні види - це академічна і прикладна. Отримати академічну освіту можна в університетах, а прикладну - в одному із структурних курсів університету або у ВНЗ професійного профілю, в професійно-технічному училищі. У країні налічується п'ять приватних і шість громадських університетів, вісім державних, тринадцять ВНЗ професійного профілю.

Для того, щоб отримати ступінь бакалавра, в університеті потрібно провчитися 3 роки, що відповідає 180 заліковим пунктам, у відповідності з системою ECTS. Після закінчення навчання студент отримує ступінь бакалавра. В установах вищої прикладної освіти тривалість навчання безпосередньо залежить від того, яка була обрана спеціальність, може займати 3-4 роки, що відповідає 180-240 ECTS. Закінчивши навчання, студент отримує диплом про вищу прикладну освіту. Після бакалавра йде ступінь магістра, для отримання якого потрібно пройти другий цикл навчання, провчившись ще 1-2 роки, що відповідає 60-120 ECTS.

Після закінчення одного з естонських ВНЗ випускники отримують єдиний європейський сертифікат спеціаліста, з яким потім можна без проблем працювати, відповідно до отриманої спеціальності, у будь-якій країні Євросоюзу. Викладання у ВНЗ Естонії здійснюється державною мовою, але все більша кількість навчальних програм і курсів тепер доступні і англійською, рідше - іншими мовами. Для того, щоб отримати візу і почати навчання, зовсім не обов'язково знати естонську мову. Навіть етнічні неестонці з дипломом національних ВНЗ не потрапляють під державну обов'язкову мовну інспекцію.

Для того, щоб вступити до ВНЗ і вчитися за обраною спеціальністю, потрібно мати відповідну навчальну кваліфікацію (сертифіковану в ENIC / NARIC), документи, які підтверджують володіння іноземною мовою. Більшість ВНЗ визнають всі міжнародні мовні тести, але можуть бути проведені і внутрішні тестування для вступників.

Як правило, навчальний рік починається на початку вересня, включає два семестри. Іноземні студенти приймаються з осіннього семестру. Крайній строк подання документів і заяв для абітурієнтів, які не є громадянами Євросоюзу, закінчується у квітні.

Переклад Широкової Наталії
статті Анастасії Манаєнкової "Особенности получения высшего образования в Эстонии"
сайту www.edu-all.ru


Схожі за темою публікації:
Особливості отримання вищої освіти в Литві
Вища освіта в Норвегії
Вища освіта у Фінляндії
Особливості освіти в Ірландії
Освіта в Шотландії
2013-02-27  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия