www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Що особливого в освіті за кордоном?
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Що особливого в освіті за кордоном?
Якщо Ви плануєте отримати вищу освіту за кордоном, то вам слід заздалегідь вивчити особливості навчання в тій чи іншій країні. При цьому Вам необхідно буде врахувати не тільки такі фактори, як мова і клімат, але і культурні відмінності, особливості вступу і самого процесу освіти, а також багато інших чинників.

У цій статті ми розглянемо найосновніші особливості отримання освіти за кордоном.

Рейтинг популярності держав серед студентів

А вам відомо, що лідером вищої освіти на сьогоднішній день вважається США? Таке звання Сполучені Штати заслужили завдяки тому, що саме в цій державі знаходиться 75% найкращих вищих навчальних закладів світу. Друге місце в цьому рейтингу займає Велика Британія. Освіта в цій державі вважається найпрестижнішою і якісною, завдяки сформованій століттями традиційній системі освіти.

Багато хто віддає перевагу здобувати вищу освіту в Австралії або Нової Зеландії, тому що освіта в цих державах обійдеться дешевше, ніж у європейському чи американському університеті при незмінно високому рівні викладання. До того ж тут відкриваються перспективи отримати громадянства і залишитися на постійне місце проживання.

Згідно опитування сайту "Освітній портал" на форумі, щодо того, у якій країні українські абітурієнти бажають продовжити свою освіту, на другому місці після України, опинилась Польща, яка вже декілька років поспіль користується великою популярністю серед майбутніх студентів з України, та продовжує їх завойовувати.

Особливості навчання

Незважаючи на безліч відмінностей, що існують в освітній системі різних держав, у всіх зарубіжних університетів є загальні, основоположні принципи навчання. Наприклад, англо-саксонська система освіти передбачає три етапи: бакалавр, магістр, доктор наук. При цьому, щоб отримати ступінь бакалавра на деякі спеціальності, необхідно мати стаж роботи за професією. Відповідно, час навчання збільшується.

Вступити до закордонного університету можна, як правило, з 18 років. Слід мати на увазі, що однієї наявності атестата про середню освіту, здобуту у вітчизняній школі, буде недостатньо. Майбутньому студентові необхідно буде пройти спеціальні підготовчі курси, які існують при самому університеті, визначених коледжах або ж відкриті у великих мовних школах.

Основна відмінна риса зарубіжної освіти полягає в тому, що їх система більш повно враховує інтереси учнів і передбачає наявність більшої кількості практичних і спеціалізованих дисциплін у порівнянні з теоретичними заняттями. Крім цього, за кордоном студенти в основному працюють самостійно, а семінари побудовані на дискусіях та обговореннях між студентами вивченого матеріалу. При цьому у кожного студента є свій персональний наставник, завдання якого допомогти студенту розібратися в новому матеріалі. Всі іспити складаються письмово.

Вартість навчання

У скільки обійдеться Вам вища освіта за кордоном, залежить від таких факторів, як вартість безпосередньо навчання, а також проживання. При цьому при цьому варто памятати, що навчання теоретичним дисциплінам коштує значно дешевше, ніж тим, які припускають наявність лабораторних або практичних робіт. Крім цього, Вам необхідно буде оплачувати студентські внески та інші прикладні витрати, такі як оплата проїзду, телефону, користування інфраструктурою.

За матеріалами сайту http://shkolazhizni.ru

Схожі за темою публікації:
Особливості вищої освіти в США
Професійна та вища освіта у Новій Зеландії
Навчання за кордоном: Як поїхати вчитися до Польщі
5 причин вчитися в Австрії
Освіта в Британії
Чи можлива стовідсоткова гарантія вступу до закордонного ВНЗ?
Як ставляться до іноземних студентів в Україні
Вища освіта в Україні: які перспективи у європейських студій?
2013-03-11  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия