www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // ЮК: Чи має пільги при вступі абітурієнт, один з...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
ЮК: Чи має пільги при вступі абітурієнт, один з батьків якого позбавлений батьківських прав?
Юридична консультація:

Прочитала вищевикладений законодавчий матеріал про, те хто відноситься до дітей-сиріт при вступі до ВНЗ, хочу уточнити соціальний статус мого сина, оскільки його батька позбавили батьківських прав. На той момент сину було 15 років.

З Вашого питання повідомляємо таке, відповідно до абзацу 2 пункту 13.1 Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2013 році, затверджених Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України № 1244 від 05.11.2012: "Зараховуються поза конкурсом діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також особи з їх числа віком від 18 до 23 років відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 1994 року N 226 "Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування" (зі змінами)".

Відповідно до абз. 2 ст. 1 Закону України № 2342-IV від 13 січня 2005 року "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування": "дитина-сирота - дитина, в якої померли чи загинули батьки".

Відповідно до абз. 3 ст. 1 того ж Закону: "діти, позбавлені батьківського піклування, - діти, які залишилися без піклування батьків у зв'язку з позбавленням їх батьківських прав, відібранням у батьків без позбавлення батьківських прав, визнанням батьків безвісно відсутніми або недієздатними, оголошенням їх померлими, відбуванням покарання в місцях позбавлення волі та перебуванням їх під вартою на час слідства, розшуком їх органами внутрішніх справ, пов'язаним з ухиленням від сплати аліментів та відсутністю відомостей про їх місцезнаходження, тривалою хворобою батьків, яка перешкоджає їм виконувати свої батьківські обов'язки, а також діти, розлучені із сім'єю, підкинуті діти, батьки яких невідомі, діти, від яких відмовилися батьки, та безпритульні діти".

Відповідно до абз. 5 ст. 1 того ж Заону: "особи із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, - особи віком від 18 до 23 років, у яких у віці до 18 років померли або загинули батьки, та особи, які були віднесені до дітей, позбавлених батьківського піклування"

В усіх наведених вище статтях мова йде про "батьків", тобто обох батьків, а оскільки батьківських прав позбавлений лише батько дитини, то і пільг при вступі Ваш син не матиме.

Відповідь підготувала студентка Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі (УДУФМТ) - Іванова Анастасія Сергіївна.

Куратор, юрисконсульт відділу Юридична клініка "Надія" при УДУФМТ - Ладан Олег Михайлович.


Якщо Ви потребуєте правової допомоги з будь-яких питань відправте Ваше звернення на електронну скриньку op@osvita.org.ua. В разі необхідності, Ви можете поспілкуватися з юристами юридичної клініки "Надія" наживо, по буднях з 15:00 до 18:00 за адресою: м. Київ вул. Чигоріна 57 або за телефоном (44) 528-75-06.

Нотатки юрконсультанта:
Чи можна отримати статус дитини-сироти у 18 років, та які надаються пільги під час навчання?
Умови отримання правового статусу дитини-сироти
Чи поширюється право зарахування поза конкурсом інвалідів ІІ групи до магістратури?
Чи поширюється право на зарахування поза конкурсом до магістратури ВНЗ на інвалідів ІІІ групи?
Чи можна змінити умови контракту з ВНЗ, якщо студент не знав, що має право на пільги?
Чи дійсне цільове направлення після вступу на заочну форму навчання за ОКР "спеціаліст", у звязку з нестачею мість на стаціонарі?
2013-03-18  |  Автор:  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия