www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Як підвищити ефективність розумової та творчої праці?
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Як підвищити ефективність розумової та творчої праці?
Якщо Ви творча людина або Ваша робота пов'язана з розумовою працею, то важко не помітити, що в один день Вас відвідує натхнення, а в іншій Ви відчуваєте повну відсутність мотивації, бажання, і Вас не відвідують цікаві ідеї. У такі важкі дні Ваша робота перетворюється на тяжку низку непотрібних дій, які пристойно псують Вам настрій.

Але для того, щоб позбавити себе від подібних періодів або хоча б полегшити такий настрій, необхідно для початку розібратися: в першу чергу - від чого залежить продуктивність праці, а в другу - що впливає на Ваше натхнення.

Продуктивність праці залежить від багатьох факторів: самопочуття, здоров'я, тонус, режим дня, режим харчування, раціон харчування тощо. Але ми зупинимося на режимі дня, оскільки у більшості робочий день починається вранці, після - перерва на обід і вже ближче до вечора ми повертаємося додому. Навіть якщо у Вас вільний графік або Ви працюєте вдома, то вплив зміни дня і ночі в будь-якому випадку впливає на Вас.

Не даремно існує приказка: "Хто рано встає, тому Бог подає". Мабуть, пращури давно помітили, що всі справи ладяться з ранку куди краще, ніж на заході сонця. Практично все живе рано вранці не спить, як це любить робити людина, а активно рухається і здобуває собі прожиток на день (якщо, звичайно, це живе не годується з рук людини, яка, правда, може і забути про це). Розглянемо докладніше причини високої продуктивності праці в ранкові години.

Чому нам так легко і швидко дається рішення завдань рамками, ніж якщо б ми робили це пізно ввечері? Один з факторів - це втома. На початку розумового трудового дня наш мозок, відпочив після тривалого сну (якщо, звичайно, Ви йому це дозволили і не мучили себе виснажливими походами нічними клубами або вечірками) сповнений сил, як і все тіло. Адже мозок чимось схожий на м'яз у тілі - він так само здатний напружуватися і розслаблятися, і його перевтома веде до головного болю. Якщо Ви після обіду почали вирішувати нове завдання або б'єтеся над старим, то з імовірністю 99% можна припустити, що, навіть залишаючись біля робочого місця до 8 годин вечора, максимальне, чого Ви зможете досягнути - мігрень і голод, та до того ж нерозв'язана проблема ніде не дінеться. Якщо Ви відкладете роботу на ранок, а додому повернетеся на 4 години раніше, як це прийнято у нормальних людей, то в ранкові години ймовірність успіху швидше за все буде стовідсотковою.

Вчені навіть встановили той факт, що наш мозок здатний виконувати задане йому завдання без нашої свідомої участі. У цьому випадку йдеться про вирішення завдання в несвідомій частині Вашого розуму, який немов багатопроцесорний комп'ютер здатний паралельно виконувати декілька програм. А свій вільний час Ви спокійно можете приділити сім'ї, відпочити з друзями або подивитися улюблену телепередачу.

Але це ще не все, що потрібно знати, щоб продуктивність праці підпорядкувати своїй волі. Іншим фактором, як було сказано вище, є Ваше натхнення. Будь то розумова або творча праця вона тісно пов'язана з натхненням. Багато письменників, поетів, музикантів черпають своє натхнення від природи, від романтичних відносин, а деякі елементарно чекають - коли ж їх відвідає муза.

Але ми спробуємо розібрати все за правилами суворої логіки і не будемо чекати біля моря погоди - ми будемо діяти для натхнення! Почнемо з того, що натхнення сильно залежить від Вашої життєвої сили. Якщо у Вас багато енергії, то і робота ладиться куди швидше і простіше. Якщо ж Ви відчуваєте себе не на всі сто, то і розраховувати на швидкий результат або велику ідею не особливо слід.

Справа тут в тому, що будь-яка творчість - процес індивідуальний, оскільки пов'язаний зі здатністю виражати свої емоції і почуття за допомогою слова, музики, образотворчого мистецтва або інших видів мистецтв, таких як танець, наприклад, а також за допомогою створення чого-небудь своїми руками . Але якщо немає ніяких почуттів та емоцій, то і творити нічого. А як викликати ці емоції і почуття?

По-перше, Ваша робота повинна Вам подобатися, щоб вже вона сама або думка про неї викликали у Вас масу приємних емоцій і переживань. В іншому випадку замотивувати себе досить важко, оскільки "насильно милим не будеш".

По-друге, Вам потрібна життєва сила, яка і є Вашими почуттями та емоціями. Це легко помітити, якщо Ви захоплюєтеся спортом. Після фізичних навантажень організм на наступний день наповнюється силою і Ви відчуваєте себе набагато бадьоріше і впевненіше. Ваш настрій підвищується, Вам хочеться сміятися і очі у Вас сяють.

Але спорт - не єдине, що може підвищити життєвий тонус. Багато чого залежить від вашого харчування. Якщо Ви харчуєтеся просто, в міру і споживаєте достатню кількість води в день, то Ваш організм відчуває себе вільніше і не витрачає енергію на перетравлення зайвої або шкідливої їжі. Допомагає цьому вегетаріанська дієта і просто наявність в раціоні великої кількості свіжих овочів та фруктів. Також корисно займатися очисними процедурами для тіла і організму. Не варто замовчувати і про вплив віку. Чим старша людина, тим більше забруднений у неї організм і тим менше життєвої сили у неї залишається і накопичується. Але в сучасному суспільстві є безліч прикладів знаменитостей, які, навіть розмінявши другу половину свого століття, примудряються виглядати на 20 років молодше, і їх активності можуть позаздрити багато молодих людей.

У будь-якому випадку, на нашу розумову і творчу працю впливає безліч факторів, деякі з яких навіть поки не вивчені наукою, наприклад, зміна фаз місяця. Але наше життя коротке і прожити його потрібно якомога яскравіше та цікавіше, а допоможе нам в цьому улюблена робота, на якій ми буде "горіти" в хорошому сенсі цього слова, і здоровий спосіб життя!

Переклад Широкової Наталії
статті сайту http://shkolazhizni.ru


Схожі за темою публікації
Як підвищити ефективність навчання
Шість правил успішних людей
Як підвищити ефективність самоосвіти?
Навчитись читати швидко - доступно кожному
Як підвищити ефективність навчання
Як підвищити IQ
2013-03-27  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия