www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Як зацікавити малюка вивчати іноземну або ігри в...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Як зацікавити малюка вивчати іноземну або ігри в іноземну мову
Сучасні свідомі батьки добре розуміють, що якщо вони хочуть, щоб їх дитина у своєму житті зробила блискучу кар’єру, вона, крім рідної "солов’їної", має опанувати принаймні ще одну іноземну. Бажано, цей процес розпочати ще з малечку, до того, як дитина піде до школи. Як правило, перевага віддається мові міжнародного спілкування - англійській, хоча останнім часом все більше починають озиратися на китайську (хто зна, можливо через деякий час саме вона у міжнародному спілкуванні замінить англійську).

І ось, нарешті, настав той момент, коли батьки визначилися із мовою і тим, як, з ким і де їх чадо має її опановувати. Переважна більшість батьків, вважають, що на цьому моменті їх місія завершується - вони знайшли курси (репетитора, вчителя), купили підручника і з диском, вирішили проблему доставки дитини до вчителя. Що ще треба? Хіба що між тим у розмові ненав’язливо пожалітися перед друзями, як важко все це було організувати і як дорого все це коштує! Але як це помилково! Це лише половина з того, що мають зробити сумлінні батьки.

Якщо Ви справді бажаєте, щоб Ваша дитина гарно оволоділа іноземною, не слід всю роботу повністю перекладати на "чужі плечі", Ви маєте також виконувати певні завдання, а саме:

- перевіряти і, за необхідності, разом вчити домашнє завдання й погано засвоєний матеріал (іншими словами, якщо Ви не знаєте мови, Ви починаєте її вчити разом з дитиною);

- у повсякденному спілкуванні підтримувати досягнутий рівень іноземної (тобто у домашньому спілкуванні використовувати вивчені слова, фрази, вислови і тощо);

- прищепити любов до іноземної, зробити так, щоб її вивчення не походило на ходіння по муках, а сприймалося як цікаве хоббі.

Якщо перші два пункти здебільшого залежать від волі та сумління батьків, то з останнім значно складніше. Тут на головному місці - воля дитини, яку у "правильне" русло мають скерувати батьки. А це так просто, без знання справи, терпіння і любові, не зробити. Наберуся сміливості і спробую дати кілька порад взятих із власного досвіду.

Свою дитину я стала вчити іноземній (англійській) з 4 років, але незабаром, мій син навідріз відмовився займатися цією справою. Про щось говорити, переконувати чотирирічну дитину в тому, з чим вона категорично не згодна - справа марна. Залякування (якщо не вивчиш - не підеш на машинки) або шантаж (якщо вивчиш, тоді я куплю машинку або дам цукерку) як на мене - не методи. Як людина, яка в якості загальноосвітніх предметів вивчала педагогіку, я знала, що діти в цьому віці все нове позитивно сприймають через гру. Отже, за допомогою гри я і вирішила спрямувати волю дитини. В результаті, англійська мова - чотири роки поспіль не сприймається як "каторга", у школі з неї хороша успішність, домашнє завдання сприймається як цікавий відпочинок. Ігри які я використала наведу у вигляді рекомендацій.

Ігри в англійську

1. Гра з картками. Нові слова які необхідно дитині вивчити намалюйте на картках. Картки Ви можете вирізати з альбомного аркушу і на них зробити відповідні малюнки власноруч, або знайти малюнки в інтернеті і роздрукувати їх на принтері. Це не пинципово, головне, щоб малюнки були виразними, не дрібними і різнокольоровими. І з цими картками пограйтеся у магазин, залізну дорогу, похід у ліс і тощо. Наприклад гра у магазин: викладіть картки з малюнками в рядки наче товари на полицях у магазині і попросіть дитину, щоб вона на машині (car) зїздила до магазину і купила м’яч (ball), яблоко (apple), книгу (book) і т.п. За кілька таких походів у магазин дитина вивчить те, що від неї вимагають навіть не помітивши це.

2. Активне вивчення за допомогою м’яча (або будь якої іншої іграшки яку можна кидати).
Киньте дитині м’яч і скажіть англійською слово (вислів). Дитина має Вам відбити цей м’яч лише якщо вона скаже правильний переклад. І навпаки, Ви задаєте слова українською, а вона Вам має відповідати англійською. Не правильна відповідь - поразка.

3. Вивчення на вулиці. Наприклад попросіть дитину назвати англійською транспорт який пересувається на дорозі (автобус, велосипед, легкова машина, вантажівка, мотоцикл і т.п.), або назвати кольори машин які проїжджають повз.

4. Якщо Ви збираєтеся на природу (дачу, пляж і та ін.) домовтеся з дитиною, взяти лише ті іграшки і речі, які він назве англійською.

5. Гра у розмальовку. Запропонуйте розмалювати у розмальовці ті предмети, переклад яких дитина знає. Таку розмальовку Ви можете зробити самостійно за допомогою інтернету або графічного редактора та принтера. У дитини має бути азарт розмалювати якомога більше предметів.

Нічого нового я не відкрила, але сподіваюся, що наведені мною прийоми Вам стануть у нагоді, як то кажуть "Матусі до уваги!". Успіхів!

Зверніть увагу:
Перелік навчальних курсів з іноземної мови для дошкільнят в Україні

Перелік навчальних курсів з іноземної мови для дошкільнят у КиєвіСхожі за темою публікації:
12 способів убити допитливість учня
Як зацікавити дітей наукою: експеременти в домашніх умовах
ЮК: Чи можна відмовитися від вивчення другої іноземної мови у 5 класі?
Вивчаємо іноземну: Як вивчити мову за допомогою асоціацій
Обережно курси!
Курси чи репетитор?
Як вибирати репетитора?
Вивчаємо англійську: Лексика. Особливість вживання дієслів to start, to begin
Вивчаємо англійську: Граматика англійської мови
"Серйозні ігри" - допомога у навчанні
Вчимося читати без абетки: перевірені способи та веселі ігри
2013-04-04  |  Автор: Ярослава Коваленко  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия