www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Міфи, які спонукають захоплюватися закордоном
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Міфи, які спонукають захоплюватися закордоном
Завдяки своїй роботі, я маю унікальну можливість спілкуватися з чималою кількістю людей, які планують отримати освіту, продовжити її, поглибити, з людьми які навчаються і мають намір зробити блискучу кар'єру. Виходячи із власних спостережень, твердо можу сказати, що про цей процес у наших співвітчизників існує чимало міфів. Найбільше таких міфів поширені серед бажаючих отримати освіту за кордоном. Одні, освіту за кордоном сприймають як можливість пожити "в цивілізованому" світі, де все добре, чисто і безпечно, інші, вважають, що тільки там можна отримати гідні знання і влаштувати собі "сите життя". Звичайно, такі міркування мають під собою певне підгрунття і досвід українців, які зробили блискучу кар'єру на Заході наочно це підтверджує. Та мало хто при цьому згадує прислів'я, "добре там, де нас нема", адже про складнощі адаптації, про тих, хто не зміг влитися в іншу культуру і тих, кому не вдалося "там" зробити кар'єру та отримати необхідні вміння і навички, як правило, у нас тактовно замовчують. Наразі, на сайті inspired.com.ua, я знайшла публікацію про міфічні уявлення наших співвітчизників стосовно життя на Заході. Пропоную Вашій увазі ту частину публікації, яка безпосередньо стосується студентського життя. Останній міф узагальнений, виокремлений із закордонних медіа і досвіду звичайних українців.

Євген Бритавський-мандрівник, побував більш ніж в 10 країнах Європи

Українці думають, що в Європі люди набагато більше заробляють. Але орендна плата за житло та ціни на транспорт напряму пов'язані з середньою зарплатою у країні, тож так, у гривневому еквіваленті заробляють більше, але й витрати відповідно більші.

Українці вважають, що у європейських країнах розповсюджений швидкий та безкоштовний wi-fi. Насправді досить рідко зустрічаються таблички Free WiFi, частіше доводиться купувати каву та отримувати з нею пароль до мережі у кафе.

До речі про каву, багато моїх знайомих вірять у каву по-віденськи, по-ірландськи, взагалі у вкрай добру каву, зварену будь-де у західній Європі. Справді неперевершена кава зустрічалася мені лише в Італії.

Ще вважається, що у Європі більш культурна та охайна молодь. Це недалеко від правди до вечора п'ятниці, а потім що українські, що італійські чи голландські студенти - галасують, п'ють та смітять на вулицях однаково.

Тарас Семенюк студент, 4 роки живе у Великій Британії

Українці думають, що на Заході чистіше. Наприклад, в Англії цінують навколишнє середовище, але побачити сміття на узбіччях не буде важко.

Побутує думка щодо заможності іноземців. В багатьох людях з-за кордону українці (не кажу, що всі) вбачають мільйонерів. За кордоном високий рівень економічного розвитку, але не такий, як це здається на перший погляд.

Володимир Купріянов - аналітик даних, 3 роки живе у Великій Британії

Ще один міф: за кордоном телекомунікації розвинені набагато краще, ніж в Україні. Це неправда, інтернет в українських містах набагато кращий та швидший ніж в більшості країн Європи.

Українці думають, що за кордоном всім живеться краще. Але добре живеться тут далеко не всім, бо існує купа своїх проблем - бідність, бездомність, безробіття і багато іншого.

Популярний міф: "в Європі все чисто і цивілізовано, і ніхто не смітить". Там живуть такі ж люди, як і в нас, що смітять, і плюють, і недопалки кидають прямо на тротуар.

Ну і останнє, що хотілось би згадати - це стереотип про те, що за кордоном можна не працювати і прожити на допомогу з безробіття. Ага, спробуй "проживи" - не все так просто і допомога з безробіття дозволяє хіба лиш вижити, але не жити повноцінно.

Олесь Данилович - студент, 12 років живе у Швейцарії

Деякі українці вважають, що на Заході всі мають особисту прислугу, яка допомагає по господарству. Особисто я не знаю нікого, хто б мав прислугу. Дехто наймає прибиральницю на годину в тиждень, але більшість прибирають власноруч.

"На Заході всі багаті" - ще один вкрай поширений міф. Звичайно, зарплати тут вищі, але ціни, особливо в Женеві, дуже кусючі. Оренда житла в гуртожитку починається приблизно від 600 франків на місяць (5200 гривень).

Не раз стикався з хибним уявленням про те, що в Європі безпечно і немає криміналу. Стільки гопників, як в Женеві, я у Львові, чи будь-де в Україні, я ніколи не бачив. У сусідній Франції ситуація ще гірша. Звичайно, міліція працює тут дуже оперативно і професійно, але сідати в громадський транспорт о 5-ій ранку інколи страшно.

Українці вважають, що на Заході всі гарно вбрані. Значною мірою європейці у повсякденному житті вдягаються невибагливо, навіть у Парижі, який вважають світовою столицею моди. Про студентів можна навіть не згадувати: вони інколи приходять на пари в піжамах. Тим не менш, на офіційні події більшість людей все ж дотримуються дрес-коду.

Сергій Ковальов - програміст, 3 роки живе у Данії

Вважається, що в будь-якому місті Європи чимало громадських туалетів, тому люди не справляють потребу будь-де. Насправді громадських туалетів так мало, як і в нас. І особливо результати цієї відсутності стають помітнішими на стінах будинків у ніч з п'ятниці на суботу.

Ще одна неоднозначна ситуація - з уявленням про тотальну чистоту та наявність смітників. Справді, в місцях масового відпочинку є достатньо урн: на пляжах, стоянках вздовж доріг. Але в міських кварталах Європи смітники зустрічаються не частіше, ніж у нас. Можливо, це залежить від конкретного міста. Але я добре пам'ятаю, як довго не міг знайти, куди можна викинути паперовий стаканчик в центрі Парижу. Ну а чисто тому, що прибирають, а не тому, що не смітять.

За матеріалами статистичних досліджень закордонних медіа

Вважається, що доцільно отримати освіту у країнах колишнього соцтабору, які на разі є членами ЄС (Польщі, Чехії, Угорщині, Словакії, Литві та ін.), адже можна отримати диплом європейського зразку, легше буде влаштуватися за кордоном, а близькість культур спростить процес адаптації в чужому суспільстві. Найбільш нагальними в цих країнах наразі є дві проблеми - це якість освіти і відповідність фахівців до ринку праці. Значна частина випускників ВНЗ в цих країнах, не може знайти роботу відповідну до своєї професії. Тут, як і в Україні, чимала кількість людей з вищою освітою працює офіціантами, продавцями тощо. Більшість студентів країн колишнього соцтабору, навчаються на спеціальностях, які не вимагають великих дидактичних знань, тобто на історії, психології, педагогіці, менеджменті і маркетингу, тощо. З кожним роком спостерігається все менше і менше людей зацікавлених у навчанні в технічних ВНЗ. Через це студенти мають широкі теоретичні знання і нестачу практичних навичок. Чимало ВНЗ не можуть забезпечити студенту проходження практики під час навчання. Через зазначені причини на місцевому ринку праці дуже складно знайти собі роботу за спеціальністю (особливо гуманітаріям).

Схожі за темою публікації
Що особливого в освіті за кордоном?
Студентське самоврядування в інших країнах
Навчання за кордоном. Чи виправдовує мета засоби?
Освіта за кордоном: дві історії з життя
Вища освіта в Україні: які перспективи у європейських студій?
2013-04-12  |  Автор: Ярослава Коваленко  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия