www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Вартість освіти і проживання іноземних студентів у...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Вартість освіти і проживання іноземних студентів у Австрії
Останнім часом все більше наших співвітчизників, які планують здобути освіту за кордоном, замислюються про таку країну як Австрія. Загально відомо, що рівень освіти в цій країні високий, тому наших громадян більше цікавить не питання особливостей навчальних планів (вони їм довіряють), а питання того, як живеться в цій країні студентам-іноземцям. Спробуємо допомогти розібратися в цьому.

Вартість освіти

За високої якості освіти, вартість навчання в Австрії порівняно невисока і приблизно становить 400 євро в семестр. Щорічно в Австрії навчається близько 160000 іноземних студентів. Половина всіх студентів країни навчається у Відні. Зверніть увагу, що громадяни України мають можливість у Відні отримати вищу освіту безкоштовно більш ніж за 180 спеціальностями, а також безкоштовно навчатися у Віденському університеті. Також студенти-відмінники мають можливість отримати стипендії, які дозволять їм, наприклад, покрити вартість навчання (в кращому випадку) або навчальної літератури (що також не погано). На останньому курсі студенти мають можливість виграти грант на написання дипломної роботи. Грошовий розмір такого гранту коливається в межах 1-3 тис. євро, але увага (!), студент має довести, що отримані ним кошти були витрачені виключно на написання дипломної роботи. Розмір стипендій і грантів визначає університет в якому навчається студент. Стипендії призначаються університетом лише після того, як абітурієнта було зараховано до студентських лав.

Університети Австрії не видають підручники, їх треба купувати студентам самостійно. В середньому, мінімальні витрати на підручники та посібники становить 30 євро на місяць. В цілях економії коштів на університетських базарах можна придбати навчальну літературу якою вже користувалися. У такому випадку, якщо пощастить, можна з економити до 50% від вартості підручника.

Вартість проживання

Варіанти проживання студента-іноземця - гуртожиток, найм кімнати у квартирі з іншими студентами, винайм власної квартири. Вартість проживання у столиці Австрії - Відні, значно вища ніж у будь-якому іншому місті країни.

Гуртожиток. Отримати житло у студентському гуртожитку не легко. Наприклад, у Відні кількість бажаючих жити у студентському гуртожитку як мінімум у два рази перевищує кількість місць, які вони можуть запропонувати. На поселення до гуртожитку існують черги, і щоб отримати кімнату доводиться чекати не менше 3-х місяців. Тому заявку на поселення треба подавати як мінімум за 6 місяців до вступу. Але чимало гуртожитків не приймають такі заявки доки студент не отримає студентської візи (іноді виникає колізія, адже для отримання студентської візи потрібен контракт із гуртожитком). Особливістю є те, що студентські гуртожитки належать не університетам, а приватним компаніям, які субсидуються державою. Студентські гуртожитки не “закріплені” за університетами, тому студенти з різних ВНЗ можуть жити в одному гуртожитку.

Кімнати у гуртожитках бувають двох видів - двомісні і одномісні, орієнтовна їх вартість - 350 і 450 євро на місяць відповідно.

Кімната у “студентській" квартирі. Через нестачу місць у гуртожитках серед студентів дуже популярно гуртом винаймати квартиру. Вартість кімнати у студентській квартирі починається від 250 євро на місяць. За комунальні послуги (світло, газ, телефон, вода, інтернет) студент доплачує окремо. Витрати на комунальні послуги коливаються в межах 50-70 євро і за інтернет 20 євро в місяць. Як правило, за кімнату у студентській квартирі треба платити задаток у розмірі 2-3 місячної оренди.

Винайм власної квартири. Це найдорожчий варіант проживання. Винайм квартири щонайменше коштуватиме 500 євро на місяць плюс вище перераховані комунальні платежі. Також сюди треба включити вартість послуг ріелтора, яка дорівнює орендній платі за 1-2 міс, задаток на квартиру (сплачується на початку і повертається при виїзді з квартири) - 1-2 місячна плата за оренду, гонорар за складання контракту. Від студента також вимагаються певні фінансові гарантії - банківський рахунок, або довідка про доходи батьків. Також слід звернути увагу на той факт, що у переважній більшості житло здається без меблів. Якщо квартира із меблями, то як правило за неї вимагають досить високий задаток або господарем пропонується орендарю купити її.

Харчування, проїзд та інші витрати

В кожному університеті є студентські кафе (Mensen), у яких можна смачно й недорого поїсти за 4-5 євро. В середньому на їжу витрачається 8 євро.

На господарські товари для дому (пральний порошок, серветки, шампуні і т.п.) на місяць мінімально витрачається 40 євро. У багатьох магазинах Відня студенти отримують знижки до 50%.

У Відні централізований і дуже зручний громадський транспорт. З одного кінця міста до іншого можна дістатися за 40 хвилин. Студенти користуються пільговим проїздом і мають проїзні квитки на рік, або семестр. В середньому, транспортні витрати студента на місяць становлять 30-40 євро.

Медичне страхування студента потребує 52 євро на місяць

Додаткові витрати студента приблизно 50 євро на місяць.

Підсумовуючи всі видатки пов’язані із проживанням, можна говорити про суму 800 - 1000 євро яка потрібна студенту на місяць. Для порівняння, середня заробітна плата у Австрії становить 1555 євро.

* При підготовці матеріалу частково використовувалися матеріали освітньої компанії “StudySO”

Схожі за темою публікації:
Навчання в Австрії
5 причин вчитися в Австрії
Освіта в Шотландії
2013-04-18  |  Автор: Ярослава Коваленко  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия