www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Як репетитори наживаються на батьках майбутніх...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Як репетитори наживаються на батьках майбутніх абітурієнтів
Послуги репетиторів в цьому році подорожчали в середньому на 20-30%. Підготовка до написання ЗНО з трьох предметів обходиться в 4 тис. грн.

"У нашій школі не вчать, а тільки задають домашнє завдання і ставлять оцінки. У викладачів немає часу і бажання піклуватися про успішність дітей. А кому потрібні знання, з тими готові займатися додатково після уроків. За гроші, звісно. У середньому по 30 - 40 грн. за одне заняття ", - розповідає мама одинадцятикласника столичної школи Ніна Ліснича.

Цього року її син хоче вступити до КПІ на факультет інформатики та обчислювальної техніки. Але спочатку йому треба добре написати Зовнішнє незалежне тестування. "Обов'язково будемо наймати репетиторів з фізики та історії. Вже знайшли вчителів. Заняття почнуться вже на травневих", - розповідає киянка. За її словами, цього року послуги репетиторів подорожчали. Якщо навесні 2012 року один година занять з викладачем з історії в Києві коштувала близько 40 грн., Сьогодні дешевше 60 грн. не знайдеш.

"Для того, щоб отримати результат від занять і встигнути підготуватися до ЗНО за півтора-два місяці, потрібно займатися через день по дві години", - рекомендує шкільна вчителька з фізики та математики Людмила Полякова, яка з 2009 року готує школярів до написання вступних текстів . П'ятирічну шкільну програму з фізики вона встигає освоїти зі своїми "платними" учнями за півтора місяці.

Кожен з них приносить їй "за сезон" до 5 тис. грн. "Я щороку беруся готувати до ЗНО 5-6 осіб. За квітень-травень-червень заробляю не менше 30 тис. грн. Це більше, ніж я заробляю за навчальний рік у школі, де мій оклад "брудними" складає менше 3 тис. грн. на місяць. Звичайно, тут я буду намагатися, щоб мене і наступного року найняли як репетитора", - констатує київська вчителька.

Кого найняти в репетитори?

Дефіциту репетиторів немає. Свої оголошення вони друкують у газетах, в інтернеті, і вивішують на парканах. Кращих з них рекомендують знайомі або батьки нинішніх студентів.

Практично всі репетитори сьогодні готові проводити безкоштовно пробне заняття з учнем, щоб протестувати рівень його знань і налагодити людський контакт. "Репетитора з математики ми знайшли з другого разу. Перший викладач мав прекрасні рекомендації, і на перший погляд, ідеально знав свій предмет, але контакту з дочкою знайти не зумів. Вона замкнулася і не могла з ним працювати", - розповідає мама нинішньої першокурсниці Київського національного економічного університету ім. В.Гетьмана Світлана Остракова.
Більшість репетиторів - це практикуючі вчителі або викладачі. Рідше зустрічаються студенти старших курсів або аспіранти. І батькам належить вирішити, кого вибрати для своєї дитини.

Шкільний вчитель. Головна його перевага - він ідеально знає шкільну програму зі свого предмету і специфіку роботи з підлітками. А якщо вчитель з "рідної" школи, тоді він ще знайомий і з дитиною. З іншого боку, вчителі зазвичай сильно завантажені і втому після "першої зміни" в школі може змушувати їх халтурити під час приватних уроків. Крім того, вартість їхніх занять найчастіше вище, ніж з викладачами з університетів.

Викладач ВНЗ. Він може похвалитися більш фундаментальними і глибокими знаннями в порівнянні зі шкільним учителем. Однак це може бути як плюсом, так і мінусом. Університетські викладачі під час занять часто оперують складними і незрозумілими термінами, що може заплутати школяра.

Екзаменатор на ЗНО. Це викладачі, які присутні в аудиторіях під час написання випускниками вступних текстів, а потім перевіряють і оцінюють їх роботи. Заняття з цими репетиторами цінні тим, що вони ідеально знають тексти і вчать школярів правильно на них відповідати, не навантажуючи зайвими знаннями. При цьому батькам потрібно бути уважними. Якщо хтось з учителів почне запевняти їх у тому, що він допоможе дитині написати текст в аудиторії або "по-знайомству" завищить оцінку під час перевірки роботи - це шахрай. Ніхто з учителів заздалегідь не знає, де він буде перебувати під час ЗНО. Це їм повідомляють напередодні тесту.

Перевірка якості

Оцінювати професіоналізм репетитора українцям доводиться фактично "на око". Способів декілька. По-перше, потрібно посидіти на заняттях і поспостерігати наскільки викладач зрозуміло і цікаво розповідає матеріал дитині. По-друге, не завадить обдзвонити колишніх учнів репетитора і поцікавитися чи вступили вони до ВНЗ. Також можна вивчити відгуки про репетитора в інтернеті. І, нарешті, через 3-5 занять можна протестувати знання дитини, щоб переконатися в їх поліпшенні.

Що цікаво, з репетиторами можна торгуватися і отримувати від них знижки. "Ми запросили репетитора англійської мови, година занять з яким коштує 100 грн. Після того як вона провела текстовий урок з нашою дочкою і побачила, що рівень її знань вище середнього, вона погодилася знизити ціну до 80 грн. за урок", - розповідає киянин Тарас Нікітін.

Наймаючи репетитора не слід асоціювати ціну за його послуги з якістю репетиторства. Дорого - це не завжди якісно. За словами самих викладачів, часто їх колеги штучно завищують ціни на свої уроки. "Це як на ринку. Минулого сезону брав за урок 60 грн., А в цьому зайшов в інтернет і побачив, що всі колеги просять 100 грн. за урок. Поставив і собі таку ціну. Але це не означає, що він поліпшив свої знання або розробив унікальну навчальну методику. Так за що йому платити більше? ", - не розуміє Людмила Полякова.

Переклад Широкової Наталії
статті сайту http://comments.ua


Схожі за темою публікації
Тренер для розуму: як вибрати репетитора, щоб вступити у ВНЗ
Готуємося до ЗНО та сесії: Як знайти хорошого репетитора
Курси чи репетитор
Як вибирати репетитора?
Вибираємо правильний ВНЗ
2013-04-25  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия