www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Хочу потрібну спеціальність! Як її обрати?
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Хочу потрібну спеціальність! Як її обрати?
Отримання потрібної спеціальності в наш час стало справжньою проблемою. Світ змінюється стрімко, і ми не завжди встигаємо за цими змінами. І немає ніякої гарантії, що професії, отримані сьогодні, виявляться актуальними і завтра.

Трапляється, що спеціальність, яка ще вчора була дефіцитною і престижною, до моменту закінчення ВНЗ виявляється практично нікому не потрібною - найкращі вакансії вже зайняті, а нових у необхідній кількості якось не з'являється.

Ще не так давно всі дружно прагнули стати бухгалтерами, юристами, маркетологами і фахівцями з туристичного бізнесу. Хороший бухгалтер на початку підприємницької діяльності цінувався на вагу золота. Закінчивши двомісячні курси, можна було знайти досить непогану (і грошову) посаду, ну, а вже з дипломом відповідного навчального закладу можна було розраховувати і на елітний варіант.

З іншими спеціальностями спостерігалася та ж тенденція. Попит на різних інженерів, високий в часи розвиненого соціалізму, різко впав в капіталізмі, на користь тих же юристів, маркетологів тощо. Але ось яка штука: чим більше ставало бухгалтерів, тим вище виявлялася планка, через яку потрібно було перестрибнути, щоб отримати вже не те що престижну, але хоча б пристойну роботу.

Тепер вже недостатньо мати профільний диплом, роботу знайти не так просто - вакансії зайняті, пробитися стало складно. І бігають безробітні бухгалтери, юристи, маркетологи та інші ще недавно потрібні фахівці, шукають хоч що-небудь за фахом. Або нехай навіть не за фахом. Але ж хочеться закінчити ВНЗ - і отримати хорошу роботу. Не просто можливість заробляти, а роботу з перспективою. Та ще бажано саме ту, на яку вчився.

Зараз багато хто бажає працювати в IT-сфері. Особливо багато спраглих стати веб-дизайнерами, веб-програмістами. Ці спеціальності потрібні. Хорошому професіоналу навіть не потрібно мати диплом про вищу освіту - фахівців не вистачає, і беруть не за наявність скоринки, а за знання. У ВНЗ спішно відкриваються нові спеціальності, і спраглі можуть отримати диплом веб-програміста або веб-дизайнера, адже фахівці з дипломом цінуються дорожче.

Сьогодні ситуація з цими спеціальностями практично така ж, як у минулі часи з бухгалтерами, юристами і так далі. Вони потрібні. Молоді випускники практично негайно отримують роботу в хороших компаніях, у них досить непогана зарплата. Фахівці, чий рівень хоча б трохи перевищує середній, можуть розраховувати на запрошення в зарубіжні компанії або принаймні в їх філії.

Загалом, сьогодні айтішники в шоколаді. Але що буде завтра? Якщо сьогодні піти вчитися на того ж веб-програміста, то чи не виявиться через п'ять років (до моменту отримання диплома), що всі перспективні вакансії вже зайняті? І поступатися ними ніхто не збирається. І на престижних місцях сидять не просто вчорашні випускники ВНЗ, але фахівці, що мають солідний досвід роботи в обраній сфері, певну репутацію, і до пенсії їм ще далеко. Вибираючи спеціальність, доводиться думати, як кажуть, на випередження. Щоб не опинитися біля розбитого корита, зате з дипломом на руках.

Дуже бажано вивчати тенденції розвитку науки і техніки, адже від того, куди спрямується техніка, залежить і перелік необхідних в майбутньому спеціальностей. Особлива увага зараз приділяється екології та прийдешній енергетичній кризі. Постійно проскакують різні повідомлення з цієї теми: "Запаси природної сировини добігають кінця", "Людству загрожує нестача енергії", "Автопром плавно переходить від двигунів внутрішнього згоряння до електромобілів", "Родовища нафти і газу вичерпуються" тощо.

З одного боку - катастрофи різного плану передвіщаються постійно, це збільшує кількість читачів і / або глядачів (багато хто любить лякатися). Але з іншого боку, запаси нафти і газу справді не гумові. І вже видані у багатьох країнах закони, що стосуються енергозбереження та екології. Схоже, що майбутні потрібні професії знаходяться саме в цих областях. І ВНЗ вже починають відгукуватися на майбутні потреби.

Бажаючим забезпечити своє майбутнє варто пильніше придивитися до нових спеціальностей, які тільки починають пропонувати ВНЗ, співвіднести ці спеціальності з сучасними тенденціями розвитку науки і техніки. Сьогодні отримання перспективної професії вимагає неабиякої частки передбачення. Але зате якщо вгадати правильно, то своє майбутнє можна вважати забезпеченим. А у нових спеціальностей є ще й додатковий бонус: крім гарантованої і престижної роботи, вони зазвичай припускають роботу творчу. Адже рутина приходить тільки потім, а початок - це завжди творчість.

Переклад Широкової Наталії
за матеріалами сайту http://shkolazhizni.ru


Схожі за темою публікації:
Як обрати професію - для початківців
Вибір професії: як не помилитися?
Престижна професія чи можливість знайти роботу?
Професії на всі часи
8 професій, що з'являться до 2025 року
2013-04-26  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия