www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // ЮК: Який нормативний акт регламентує умови отримання...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
ЮК: Який нормативний акт регламентує умови отримання золотої медалі випускником школи? Чи впливає кількість пропусків на її отримання?
Юридична консультація:

Добрий день! Допоможіть будь-ласка правовою консультацією. Моя донька навчається в 10 класі на відмінно, та претендує на отримання Золотої медалі. В травні місяці нам запропонували путівку на санаторно-курортне лікування. Класний керівник застерігає нас ,що може статися так, що донька не отримає медаль, тому що в неї будуть пропуски занять, тобто в кінці навчального року підраховується загальна кількість пропусків занять і при певній кількості пропусків медаль не надається, навіть якщо з оцінками все добре. В якому документі чи нормативному акті можна довідатися про граничну кількість пропусків занять, за якою медаль не надається. І чи це дійсно так? Дитина не може полікуватися, щоб тільки отримати Золоту медаль?

Відповідно до ст. 23 Закону України "Про загальну середню освіту" № 651-XIV від 13 травня 1999 року: "Для учнів (вихованців) встановлюються різні види морального стимулювання та матеріального заохочення, передбачені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти, іншими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, статутом загальноосвітнього навчального закладу."

Відповідно до п. 2.1 Наказу Міністерства освіти і науки України № 584 від 13.12.2000 Про затвердження Положення про золоту медаль "За високі досягнення у навчанні" та срібну медаль "За досягнення у навчанні": "Золотою медаллю нагороджуються випускники навчальних закладів, які за період навчання у старшій школі досягли високих успіхів у навчанні та за результатами семестрового, річного оцінювання і державної підсумкової атестації мають досягнення у навчанні 10-12 балів з предметів навчального плану." На підставі вищезазначеного можна зробити висновок, що учень вправі отримати Золоту медаль, якщо він досяг високих успіхів у навчанні має досягнення 10-12 балів з предметів навчального плану, жодних інших умов не встановлено на законодавчому рівні.

Відповідь підготувала студентка Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі УДУФМТ - Мінакова Інна Олександрівна.

Куратор, юрисконсульт відділу юридична клініка "Надія" при УДУФМТ - Ладан Олег Михайлович.


Якщо Ви потребуєте правової допомоги з будь-яких питань відправте Ваше звернення на електронну скриньку op@osvita.org.ua. В разі необхідності, Ви можете поспілкуватися з юристами юридичної клініки "Надія" наживо, по буднях з 15:00 до 18:00 за адресою: м. Київ вул. Чигоріна 57 або за телефоном (44) 528-75-06.

Нотатки юрконсультанта:
Чи можна отримати золоту медаль якщо навчався за індивідуальним планом
Чи може навчальний заклад виготовити документи про освіту без надання батьками згоди на обробку персональних даних?
Чи може дирекція приватної гімназії перевести учня на індивідуальне навчання без згоди батьків, або виключити його через ненадання батьками цієї згоди?
Що робити, якщо зник класний журнал та хто несе за це відповідальність?
Що зазначається в атестаті, якщо особу було звільнено від ДПА? Чи можна отримати золоту медаль якщо у 10 класі в журналі стоїть поточна оцінка 4?
Як бути, якщо наприкінці року зник журнал випускного класу?
Чи можна отримати золоту медаль якщо...?
2013-04-30  |  Автор:  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия