www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // ЮК: Умови здійснення доплати вчителеві при присвоєнні...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
ЮК: Умови здійснення доплати вчителеві при присвоєнні йому звань, що дають право на підвищення ставок і посадових окладів
Юридична консультація:

Прошу Вашої допомоги у вирішенні питання про правильність нарахування заробітної плати. Вчитель географії за дипломом, стаж роботи 22 роки, вища категорія, старший вчитель, викладаю географію, природознавство, та маю 4 год гурткової роботи, як керівник шкільного лісництва. Суть питання: 5 жовтня 2012 року мені присвоїли почесне звання "Заслужений вчитель України", розпочали доплату, тільки після вручення і написання мною заяви, з 1 грудня 2012. Оплата за старшого вчителя була знята. А тепер кажуть, що будуть доплачувати мені за почесне звання "Заслужений вчитель України" тільки за години гурткової роботи, тому що досягнення мої були саме в гуртковій роботі. Я хочу отримати роз'яснення стосовно оплати моєї праці за, що я маю отримувати доплати, а за що ні. Якщо доплата є за почесне звання, то чи доплачується за "Старший вчитель"? Атестація пройдена мною в 2010 році, курси з географії та природознавства в 2012. Буду дуже Вам вдячна за роз'яснення та допомогу.

Відповідно до вашого питання повідомляємо наступне: згідно з п. 5 "Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти", затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15 квітня 1993 року N 102 (далі - інструкція), зміна розмірів ставок заробітної плати й посадових окладів протягом року провадиться:
г) при присвоєнні звань, що дають право на підвищення ставок і посадових окладів, - з дня присвоєння. Тобто, якщо робота протягом періоду з 5 жовтня по 1 грудня 2012 року не оплачувалась, то це є грубим порушенням трудового законодавства.

Крім того відповідно до п. 24вказаної інструкції щодо ставок заробітної плати і посадових окладів, що підвищуються встановив підвищити:
б) на 0,66 мінімальної заробітної плати - особам, які мають звання "Заслужений вчитель", "Заслужений викладач", "Заслужений працівник народної освіти", "Заслужений працівник профтехосвіти";
д) на 10 відсотків - за звання "Старший вчитель", "Старший викладач", "Вихователь-методист", "Педагог-організатор-методист", "Старший вожатий-методист", "Практичний психолог-методист", "Керівник гуртка-методист", "Старший вихователь";

Тобто підвищенню підлягає будь-який оклад педагогічного працівника, що має дане звання

Щодо питання на рахунок доплат як за звання "Старшого викладача" так і за "Заслуженого вчителя" то п. 24 Інструкції закріпив норму про те, що якщо працівник має одне із звань, передбачених підпунктами "а", "б"( тобто "Заслужений вчитель"), "в", та одне із звань, передбачених у підпунктах "г", "д"( тобто "Старший вчитель"), "е", "є", "ж", "з", "и", "і", то підвищення ставок і посадових окладів провадиться по кожному із них. Тобто доплата здійснюється за обидва звання.

Відповідно до П. 63 Інструкції встановлено гарантію, що оплата праці педагогічних працівників установ і закладів освіти провадиться виходячи із встановлених ставок заробітної плати (посадових окладів) з врахуванням підвищень, фактичного обсягу педагогічної роботи, доплат та надбавок.

Тому невиплата Вам такого підвищення за звання є неправомірною і згідно зі ст. 36 Закону України "Про оплату праці", Ви можете звернутися із заявою до адміністрації про доплату встановлених виплат, а у випадку відмови до суду про примусове стягнення невиплаченої суми.

Тобто по-перше - робота протягом періоду з 5 жовтня по 1 грудня 2012 року повинна оплачуватись, якщо не оплачувалась, то це є грубим порушенням чинного законодавства; По-друге - доплата підвищується за наявне звання, а не за вид роботи і тому повинна здійснюватися не тільки за години гурткової роботи, а взагалі за викладацьку діяльність, причому за обидва звання, як за "Заслужений вчитель" так і за "Старший вчитель".

Відповідь підготувала студентка Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі (УДУФМТ) - Мінакова Інна .Олександрівна.

Куратор відділу юридична клініка "Надія" при УДУФМТ- Ніколенко Артем Євгенійович

Якщо Ви потребуєте правової допомоги з будь-яких питань відправте Ваше звернення на електронну скриньку op@osvita.org.ua. В разі необхідності, Ви можете поспілкуватися з юристами юридичної клініки "Надія" наживо, по буднях з 15:00 до 18:00 за адресою: м. Київ вул. Чигоріна 57 або за телефоном (44) 528-75-06.

Нотатки юрконсультанта:
Чи правомірне нарахування зарплатні учителеві у березні 2013 р. за тарифною ставкою грудня 2012 р.? Чи може бути перенесена відпустка без згоди вчителя?
Щодо нарахування заробітної плати вчителям: куди звертатися, для її перерахунку
Як нараховується заробітна платня викладачеві?
Які вимоги до посади вчителя і по якому тарифу йому мають нараховувати заробітну плату (в т.ч. і заміну уроків тимчасово відсутніх учителів)
Чи правомірно не доплачують за звання "старший учитель"?
Чи враховується термін навчання в аспірантурі до стажу для виплати надбавки до зарплатні?
Яку зарплатню має отримувати викладач технікуму з категорією "фахівець" та годинами за класне керівництво?
Чи може керівник гуртка отримувати зарплатню за 9 розрядом?
2013-05-23  |  Автор:  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2018рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия