www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Головні переваги і недоліки програми Distance MBA
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Головні переваги і недоліки програми Distance MBA
Програма Distance MBA надає студентам бізнес шкіл унікальну можливість отримати диплом спеціальності "Майстер ділового адміністрування" без дворічного відриву від реального життя і бізнесу. Така пропозиція, безсумнівно, заслуговує на увагу всіх претендентів на диплом MBA , проте більшість студентів бізнес шкіл ставляться до дистанційної програми трохи насторожено.

Не малу роль у цьому зіграло неприйняття більшістю роботодавців фахівців, що одержали ступінь MBA завдяки дистанційній програмі навчання. Багато кадрових агентств прямо заявляють про сумніви у професійній придатності випускників програми Distance MBA. У бізнес середовищі переваги дистанційної освіти оцінили всього 17 відсотків роботодавців, що здійснюють навчання персоналу.

Така позиція виникла не на порожньому місці. Програма Distance MBA в "чистому вигляді" ґрунтується на технології e-learning, яка схильна до тих самих недоліків, що і заочна форма навчального процесу. У результаті проходження технології e-learning якість отриманої освіти багато в чому залежить від прагнень і наполегливості студента, якщо претендент на диплом MBA не володіє належною самоорганізацією, то хорошим фахівцем він ніколи не стане.

Ще одним мінусом програми Distance MBA є відсутність особистих контактів між учасниками навчального процесу, адже налагодження особистих зв'язків у процесі навчання є не менш важливим завданням для честолюбних випускників MBA шкіл. Мінімальна кількість очних зустрічей з викладачами та однокурсниками не дозволяють реалізувати цю мету.

Крім цього, на думку провідних експертів у галузі бізнес освіти, існує цілий ряд предметів, які можливо вивчити тільки у вигляді безпосереднього спілкування викладача та групи студентів. До таких в першу чергу відноситься мистецтво переговорних процесів, програми спрямовані на вивчення тонкощів маркетингу та інші дисципліни, освоєння яких можливе тільки в результаті тренінгів.

Крім вищевказаних недоліків існує ще один мінус технології e-learning. Дослідження фахівців показують, що 20 відсотків учасників такого процесу відмовляються продовжувати навчання і кидають почату справу.

Однак, незважаючи на всі недоліки програм Distance MBA спостерігається позитивна динаміка зростання чисельності студентів MBA шкіл, які обрали саме цей шлях отримання спеціальності MBA. З їхньої точки зору всі недоліки технології e-learning перекриває маса переваг такого навчального процесу.

В якості основної переваги більшість студентів виділяють можливість самостійно планувати навчальний процес і відносно низьку вартість програм Distance MBA. У деяких навчальних закладах різниця у вартості програм Full-time MBA та Distance MBA досягає 30 відсотків.

Крім цього можливість використовувати замість сумних надуманих тренінгів реальні ситуації дозволяє з точки зору прихильників Distance MBA отримати більше знань і вмінь. Матеріали програми Distance MBA, на думку більшості експертів, більш близькі до реалій сьогодення, ніж ті програми, які готували для Full-time MBA ще в докризовий час. Випускники програми Distance MBA не є членами клубу затворників, яких захистили від світу на два роки, а фахівцями, які пережили всі труднощі сучасного бізнесу, перебуваючи у самому центрі подій.

Сучасні прихильники дистанційної освіти повністю згодні з наявністю недоліків у технології e-learning і розглядають її як швидше доповнення до традиційного навчального процесу. На їхню думку, створення змішаної технології дозволить збільшити ефективність навчання і зробить його більш доступним.

З плином часу, розвиток Distance learning призведе до того, що ця форма навчання стане в один ряд з такою класикою, як аудиторні програми і частково замінить або доповнить деяку частину традиційного навчального процесу.

Переклад Широкової Наталії
статті сайту www.uznai.su


Схожі за темою публікації:
Програма програмі - різниця: обираємо МВА
Яку програму МВА обрати?
Вчений ступінь або ступінь МВА?
МВА - варто чи не варто?
2013-05-24  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия