www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // ЮК: Що зазначається в атестаті, якщо особу було...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
ЮК: Що зазначається в атестаті, якщо особу було звільнено від ДПА? Чи можна отримати золоту медаль якщо у 10 класі в журналі стоїть поточна оцінка 4? (Уточнено)
Юридична консультація:

1) Я, як переможець ІІІ етапу МАН і ІІІ етапу оліміади з інформатики, маю право на звільнення від ДПА з двох предметів. Згідно з положенням: "У такому випадку у додаток до свідоцтва про базову загальну середню освіту або атестата про повну загальну середню освіту виставляються річний та атестаційний бали з цих предметів - 12 балів.", але з іншого боку: "Для осіб, звільнених від атестації, у додаток до свідоцтва про базову загальну середню освіту або атестата про повну загальну середню освіту виставляються річні бали та робиться запис: "звільнений(а)"." Поясніть, будь-ласка, що таке "атестаційна оцінка" і як ці 2 пункти співіснують між собою.
2) Я претендент на золоту медаль, проте у школі мене застерігають, що я можу її не отримати, бо в мене у 10 класі була поточна оцінка 4 з англійської мови, але у положенні про золоту медаль нічого подібного немає. Хто правий (класний керівник каже, що таке їм казали у обласному управлінні освіти)?


Уточнення

Доброго дня, шановний дописувачу!

Проаналізувавши Наказ Міністерства освіти та науки України від 24.12.2010 року "Про затвердження Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти", ми встановили, що Ви, як переможець ІІІ етапу Всеукраїнських змагань, звільняєтесь від атестації з предметів в яких стали переможцем. Пункт 8.7 даного положення встановлює умову, за якої Ви звільняєтесь від атестації, якщо перемогу здобули у відповідному випускному класі, що означає, що Ви можете бути звільнені від атестації, якщо Ви здобули перемогу навчаючись у 11 класі (випускному). Даний пункт Положення забезпечує Вас правом отримати річний та атестаційний бал із предметів перемогу у яких здобули - 12 балів.

Щодо запису "звільнений(а)" у додатку до атестата про повну загальну середню освіту, то, згідно із пунктом 8.1 Положення, право на такий запис мають особи, які в силу своїх фізичних та розумових здібностей не можуть складати іспити на загальних засадах. Перелік категорій таких осіб закріплений у даному пункті: учні (вихованці) загальноосвітніх санаторних шкіл (шкіл-інтернатів) для хворих дітей у період їх перебування в цих закладах, спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів) для глухих дітей, зі зниженим слухом, сліпих, зі зниженим зором, з порушеннями опорно-рухового апарату, тяжкими порушеннями мовлення, затримкою психічного розвитку, розумово відсталі діти, а також учні, які проживають у зонах стихійного лиха та учасники спортивних змагань.

Атестаційна оцінка - це бал за державну підсумкову атестацію.

Отже, Ви, як переможець ІІІ етапу Всеукраїнських змагань маєте право отримати максимальний бал із тих предметів, переможцем змагань з яких стали.

Стосовно Вашого другого запитання, то в Наказі Міністерства освіти та науки, молоді та спорту України від 13.12.2000 року, а саме в пункті 2.1 зазначено, що Золотою медаллю нагороджуються випускники навчальних закладів, які за період навчання у старшій школі досягли високих успіхів у навчанні та за результатами семестрового, річного оцінювання і державної підсумкової атестації мають досягнення у навчанні 10-12 балів з предметів навчального плану. Даний пункт положення унеможливлює отримання Вами Золотої медалі, оскільки в 10 класі з англійської мови у Вас була четвірка (7-9 балів). Але пункт 2.2 цього ж положення надає Вам право отримати Срібну медаль вказуючи на вимоги до претендентів на нагородження Срібною медаллю, зокрема: "Срібною медаллю нагороджуються випускники навчальних закладів, які за період навчання у старшій школі досягли високих успіхів у навчанні та за результатами семестрового, річного оцінювання і державної підсумкової атестації мають досягнення у навчанні 10-12 балів та достатній рівень (не нижче 9 балів) не більше ніж з двох предметів навчального плану". Отже, права на отримання Золотої медалі у Вас немає, але Ви маєте право отримати Срібну медаль.

У випадку виникнення додаткових запитань, звертайтеся за поданими нижче реквізитами.

Уточнення

"В Наказі Міністерства освіти та науки, молоді та спорту України від 13.12.2000 року, а саме в пункті 2.1 зазначено, що Золотою медаллю нагороджуються випускники навчальних закладів, які за період навчання у старшій школі досягли високих успіхів у навчанні та за результатами семестрового, річного оцінювання і державної підсумкової атестації мають досягнення у навчанні 10-12 балів з предметів навчального плану. Якщо Ваша поточна оцінка 4 є балом за роботу на простому уроці, то це ніяк не може перешкодити Вам отримати Золоту медаль. З іншої сторони, якщо Ваша поточна оцінка 4 є балом за семестр або ж балом за державну підсумкову атестацію, то пункт 2.1 Наказу унеможливлює отримання Вами Золотої медалі".

Відповідь підготували консультанти ЮК "Pro bono" юридичної клініки "Pro bono" при Національному університеті "Острозька академія" (НаУОА) - Марія Цип'ящук.

Якщо Ви потребуєте правової допомоги відправте Ваше звернення на електронну скриньку op@osvita.org.ua. Відповідь на нього читайте на сторінках сайту. В разі необхідності, Ви можете поспілкуватися з юристами юридичної клініки "Pro bono" за телефоном (3654) 2-20-76, понеділок-четвер - з 16:00 до 19:00, п'ятниця - з 16:00 до 17:30.

Нотатки юрконсультанта:
Чи вправі адміністрація гімназії відмовити у звільненні від ДПА з англійської мови дитині, що склала іспит IELTS?
Чи має право учасник відборів на міжнародну олімпіаду не писати державну підсумкову атестацію (ДПА)?
Чи можна отримати золоту медаль якщо навчався за індивідуальним планом
Який нормативний акт регламентує умови отримання золотої медалі випускником школи? Чи впливає кількість пропусків на її отримання?
 Чи можна отримати золоту медаль якщо...?

Схожі за темою публікації:
Хто може не проходити ДПА
2013-05-24  |  Автор:  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия