www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // ЮК: Як взяти оригінали документів з одного ВНЗ, аби...
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
ЮК: Як взяти оригінали документів з одного ВНЗ, аби вступити до іншого?
Юридична консультація:

Добрий вечір! Мене звати Юлія. Скажіть будь-ласка, у мене таке питання я у минулому році вступила до вищого закладу на заочне відділення, а в цьому році хочу вступити в інший на стаціонар. Як бути з оригіналом документів? Дякую.

Шановний дописувачу,

Ваше питання регулюється Законом України "Про вищу освіту", Наказом Міністерства освіти і науки від 9 січня 2013 року N 12 Про затвердження Примірного положення про приймальну комісію вищого навчального закладу, а також Наказом Міністерства освіти і науки від 05.11.2012 № 1244, яким затверджено Умови прийому до вищих навчальних закладів України у 2013 році.

Згідно п. 6.6 Наказу №1244 "усі копії документів засвідчуються за оригіналами приймальною (відбірковою) комісією вищого навчального закладу, до якого вони подаються, або в установленому законодавством порядку. Копії документів без пред'явлення оригіналів не розглядаються." Тобто Вам потрібно буде написати розписку у відділі кадрів того ВНЗ, де Ви навчаєтеся заочно, щоб взяти оригінали для вступу в інший навчальний заклад. У розписці вказується до якого числа Ви зобов'язутеся ці документи повернути.

Далі алгоритм дій такий: якщо Ви вступаєте до іншого ВНЗ за умовами державного замовлення, то, в цьому ВНЗ берете довідку про те, що Ви будете навчатися за державним замовленням і таку довідку слід подати до відділу кадрів того ВНЗ, де Ви навчаєтеся на заочному відділенні. Якщо після вступу до іншого ВНЗ Ви плануєте заочне навчання залишати, тоді просто подати заяву на відрахування. Якщо ж трапиться так, що Ви не вступите на державну форму навчання, тоді повернете документи до ВНЗ, де Ви навчаєтеся на заочній формі навчання до настання дати, зазначеної у розписці.

Також зауважте, що за умовами вступу, заяву і оригінали документів абітурієнт повинен принести до приймальної комісії особисто. Але якщо мова йде про надання оригіналів документів абітурієнта, який вже є у списку зарахованих, то допускається, щоб за нього це зробили родичі - батьки, брат чи сестра.

У випадку виникнення додаткових запитань звертайтеся за реквізитами поданими нижче.
З повагою,

Відповідь підготували консультанти юридичної клініки "Pro bono" при Національному університеті "Острозька академія" (НаУОА) - Ладуба Наталія та Ангеліна Годун.

Куратор, керівник юридичної клініки "Pro bono" при НаУОА - Марія Цип'ящук.


Якщо Ви потребуєте правової допомоги відправте Ваше звернення на електронну скриньку op@osvita.org.ua. Відповідь на нього читайте на сторінках сайту. В разі необхідності, Ви можете поспілкуватися з юристами юридичної клініки "Pro bono" за телефоном (3654) 2-20-76, понеділок-четвер - з 16:00 до 19:00, п'ятниця - з 16:00 до 17:30.

Нотатки юрконсультанта:
Чи можна забрати копії документів з університету під час вступної кампанії?
Чи можливо під час вступу в одній із хвиль зарахування забрати з ВНЗ оригінали?
Чи можна поступити на бюджет якщо раніше було відраховано з ВНЗ? Чи можна студенту "перепоступити" на бюджет І курсу іншої спеціальності і що для цього треба?
Чи можна отримати другу спеціальність паралельно з першою за державний кошт?
Як перевестися на іншу форму навчання і чи можна поєднати навчання у різних ВНЗ? (уточнено)
Чи законні відпрацювання для абітурієнтів при вступі до ВНЗ?
2013-06-03  |  Автор:  |  http://www.osvita.org.ua

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия