www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Прокрастинація. Як з нею боротися
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Прокрастинація. Як з нею боротися
Вам властиво відкладати справи, які Вас лякають, а потім намагатися зробити неможливе за один день? Ви злі на себе за цю слабкість? Це дуже поширена проблема, її ім'я - прокрастинація.

Мабуть немає такого студента який би не хворів прокрастинацією. Адже відкладати на завтра те, що можна зробити сьогодні, це звичайна річ для студентів. Хоча властива прокрастинація не лише студентам, будь хто може знайти у себе її прояви.

Нейл Фьоре - психолог, що спеціалізується на цій проблемі, навіть написав книгу присвячену прокрастинації в яку вклав . роки досліджень і спостережень за своєю і сторонньою прокрастинацією. У книзі автор виділив п'ять положень, які ведуть до прокрастинації і запропонував шляхи боротьби з нею.

1. Замініть слова "Я повинен ..." на "Я обираю ..."

Якщо Ви сидите за столом і дивитеся на стос ксероксів, що потрібно прочитати чи не переписану купу конспектів - у Вас одразу опускаються руки. Це дуже яскравий сигнал. Навіть якщо Ви не вимовляли слів "Я змушений ...", Ви все одно відчуваєте себе узятим в рабство, замість того щоб відчувати відповідальність за ситуацію і свою могутність. Усвідомивши це, відразу ж беріться за роботу або ж з усією відповідальністю відкладайте її. Відстежите негативну думку і подумки перетворіть її в установку, властиву продуктивній людині, наділеній можливістю вибору і силою.

2. Замініть слова "Я повинен закінчити ..." на "Коли я можу почати?"

"Коли я можу почати?" - Це головна і улюблена фраза людини, що працює і вчиться продуктивно. Вона автоматично виникає слідом за будь-якими хвилюваннями щодо закінчення роботи, (проекту, навчання) і відчуття завантаженості й відразу направляє енергію на конкретні дії. Ця фраза спрацьовує як "доводчик", який повертає фокус уваги до самого початку проекту. Але коли неможливо стати до виконання завдання негайно, фраза "Коли буде наступний підходящий момент для початку?" Заздалегідь програмує Вас на прямий і легкий старт в найближчому майбутньому, надаючи чітку картинку того, коли, де і з чого Ви почнете.

3. Замініть слова "Це дуже великий і важлива справа..." на "Я можу зробити один маленький крок ..."

Як тільки Ви починаєте відчувати, що пропадаєте під гнітом величезної, серйозної справи, що нависає над Вами, нагадайте собі: "Я зроблю лише один маленький крок. Це все, що мені потрібно зробити зараз ". Ви навряд чи зможете відразу написати, наприклад, курсову, але можете написати кілька сторінок чи розділ. Один-єдиний крок - це і є те, що у Ваших силах зробити негайно. Він дає Вам час підучитися, відпочити і відновити свої сили перед наступним кроком у цілій низці маленьких кроків. Після кожного кроку у Вас буде час оцінити свої досягнення, окинути оком взятий напрям в перспективі і підкоригувати свої довгострокові цілі.

4. Замініть слова "Я повинен бути досконалістю ..." на "Я можу бути абсолютно людяним ..."

Прийміть так звані помилки як частину природного навчального процесу. Вам буде потрібно швидше добре ставлення до себе, ніж самокритика. Це підтримає Ваші сміливі зусилля, коли Ви зіткнетеся з неминучими ризиками виконання справжньої, неідеальної роботи, замість того щоб мріяти про ідеально, завершену роботу. Коли Ви навчитеся очікувати і приймати недосконалість на ранніх стадіях роботи, Вам буде легше відновитися у разі невдачі, будучи вже людиною продуктивною, тому що Ви будете відчувати невидиму сітку безпеки.

5. Замініть слова "У мене немає часу на розваги ..." на "Я повинен знайти час на розваги..."

Регулярно відводячи час для спорту, зустрічей з друзями, відпочинку на вихідних, Ви зміцнюєте своє почуття внутрішньої гідності і самоповаги, які лежать в основі подолання прокрастинації. Думка про те, що Вас чекає щось у майбутньому (обов'язковий відпочинок і час, який Ви проведете з друзями), зменшує страх важкої роботи.

Застосування цих п'яти позитивних установок послаблює дискомфорт, який асоціюється з навчанням чи роботою, одночасно збільшуючи шанси того, що Ви зрозумієте: навчання чи робота як такі можуть бути корисними. Крім того, якісно виконана робота, будь-яка, збільшує задоволення від заробленого відпочинку без почуття провини. А підживлюючи маленькі кроки частими винагородами, Ви збільшите ймовірність того, що Ваші успіхи будуть постійними.

За матеріалами сайту
http://shkolazhizni.ru


Схожі за темою публікації:
7 правил успішного студента
Як вчитися правильно: ефективні та неефективні методи
Шість правил успішних людей
Вмикаємо режим "навчання" після свят
15 Заповідей Гарварда
2013-06-21  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия