www.osvita.org.ua
Статті з питань освіти // Вчимося запам'ятовувати: корисні поради
Освiтнiй портал™
Головна
Новини освіти та науки
Події освіти та науки
Статті з питань освіти
Архів статей
Довідник ВНЗ України
Дистанційна освіта
Навчальні курси
Освіта за кордоном
Бізнес-освіта, MBA
Абітурієнту
Студенту
Болонський процес
Зовнішнє тестування (ЗНО 2014)
Середня освіта. Підручники
Законодавство
Періодичні видання
Каталог освітніх сайтів
Бібліотека
Реферати, курсові, дипломні
Профорієнтація молоді
Робота освітянам та молоді
Освітній форум
Зробити портал кращим!
Ефективна реклама
Вчимося запам'ятовувати: корисні поради
Взагалі, за статистикою звичайна людина використовує близько 10% від загального резерву своєї пам'яті. А 90% що залишилися зникають через те, що людина просто порушує правила запам'ятовування. Сьогодні Ви дізнаєтеся, яким чином можна виправити це нераціональне ставлення до своєї пам'яті.

Отже, початкових правил запам'ятовування тільки три. І будь-які різні методики і системи ґрунтуються саме на них. Це враження, асоціація і повторення. Однією з перших умов для запам'ятовування є отримання яскравого і міцного враження про те, що саме Ви хочете запам'ятати. Для цього потрібно просто зосередитися. І один із секретів сили пам'яті звучить так: "Я зосереджуюсь на тій дії, якою зайнятий у цей момент". Іншими словами:
- Я зосереджуюсь тільки на тому імені, яке чую зараз.
- Я зосереджую тільки на тій книзі, яку читаю зараз.
- Я зосереджую тільки на тому предметі, який бачу зараз.

Чи бувало у Вас таке, що після знайомства з одним, двома новими людьми через 5-10 хвилин Ви забуваєте їх імена? Уявіть, що у Вас класний, професійний фотоапарат останньої моделі. І Ви фотографуєте на відстані 10 метрів свого друга в тумані. У Вас фотоапарат відмінний, питань немає, а от фотографія вийшла ніяка. Так само і наша свідомість не може утримувати тьмяні і туманні враження. Необхідно правильно розчути ім'я та прізвище нового знайомого.

Якщо прізвище складне і незвичайне - попросіть повторити його. Уточніть, як воно пишеться. Ваш новий знайомий буде приємно здивований від такої уваги. А Вам вдасться запам'ятати його ім'я і прізвище, тому що Ви зосередили на цьому увагу. І як результат - Ви отримаєте враження, що запам'ятовується.

Другою умовою для запам'ятовування є асоціація. Тут також можна навести приклад з області нових знайомств. Ім'я нової людини - Віктор. І Ви можете одразу згадати якогось свого знайомого, з таким ім'ям. Є, наприклад, Вітя, двоюрідний брат. Значить, можна повторити про себе, мого нового знайомого звуть так само, як двоюрідного брата, тобто, Вітя. Це і є асоціація. Тренована пам'ять завжди спирається на систему асоціацій. І якість такої пам'яті залежить від двох особливостей цих асоціацій: по-перше, від міцності асоціацій, і по-друге, від їх кількості. Простіше кажучи, з двох людей, які отримують однакову інформацію, краще запам'ятає той, хто більше обмірковує одержувані відомості і встановлює між ними більш тісні взаємозв'язки.

Напевно кожен з нас стикався в житті з таким висловом - "Каждый охотник желает знать, где сидит фазан" або "Чарівна Оксанка журилася зранку біля синьоокої фіалки" . Це також асоціація. Перша буква кожного слова нагадує нам про послідовне розташуванні кольорів веселки. Червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий.

Третьою умовою для хорошого запам'ятовування є повторення. Виходячи з цього правила можна запам'ятати досить велику кількість матеріалу, якщо часто його повторювати.

Можна частіше вживати нове слово в розмові або частіше називати нового знайомого на ім'я. Можна в розмові згадувати ті моменти, про які плануєте говорити на семінарі або на найближчій презентації. Таким чином ці відомості залишаються в пам'яті.

Безпосередньо перед діловою зустріччю або публічним виступом необхідно переглянути план подальших дій, "прокрутити" його подумки в голові. Так пам'ять освіжиться, і Ви з упевненістю поділитеся своєю інформацією з оточуючими.

Переклад Широкової Наталії
статті сайту http://shkolazhizni.ru


Схожі за темою публікації:
Тренуємо пам'ять
Техніка запам'ятовування: методи запам'ятовування інформації
Десять простих і дієвих способів для поліпшення пам'яті
Поради батькам: розвиваємо пам'ять дитини
15 Заповідей Гарварда
2013-07-19  |  Автор:

Віповідальність за зміст публікації несуть їх автори, думка редакції сайту "Освітній портал" може не співпадати з думкою авторів публікації.

Увага! Ви можете обговорити матеріали цього розділу в форумі
або запропонувати власний матеріал для розміщення на сайті.

Для отримання статей поштою Ви маєте зареєструватись
та налаштувати параметри розсилки в персональному акаунті.

Всі права належать
Освітній портал™ 2003-2019рр.

Дизайн порталу: Стильная Студия